9/11 Терористи или сепак не?

Кој ги урна кулите

  • Терористи

    Гласови: 130 20,8%
  • Американски владини структури

    Гласови: 408 65,3%
  • Појма немам

    Гласови: 87 13,9%

  • Вкупно гласачи
    625
S

smart ass

Гостин
a kako moze avionite da skrsnuvaat od kursot po koj sto letaat i da letaat nakaj glavniot grad na usa i nakaj newyork i da ne pratat borbeni avioni da gi srusat?

Моментално во воздушниот простор имало 3000 авиони меѓу кои 40% сличени модели како киднапираниот.

Понатаму ТЕРОРИСТИ СЕ што значи можно е да бараат Пари...ослободување затвореници...независна палестина...

Затоа.


Туку уште никој не одговори???

Јас ете за да придонесам за интересна дебата не сум себичен и делам знаење во интерес на вистината,а овде ми ставате ВИДЕА, и бош прашања...
Зошто,Зошто....цццц
(без видео-оти има видеа со НЛО,па со Ласер,Со ракета.....:tapp::tapp:


Ајде јас сеуште чекам одговор???

Злото, ѓаволот, Луцифер, нечастивиот ги урна зградите!

Погледете, се гледа лицето на !
ОМФГ!!

Jesus is not in earth-like SOS.

Бирајте опција???

Кој експолозив ви рекоа клипојте на алекс џонс,дејвид ајк(рептилитехаха) и овие зајтгејс(со тој венус проекто)..

Да они глупи се...ЦИА за 47 ката 3 месеци за 90 колку месеци...

Башка што не се поставува експлозивот спрат по спрат-туку на носечките столбови,понатаму на секои 3 или 5 ката(зависи од зграда)...

Понатаму покрај на носечките столбови експлозив има и на средината на зградата(појќе) и ГОРЕ на Врвот-горните спратови-бидејќи паралелно со експлозијата доле и оваа горе се создава услов врвот да не забегаа а следна е средината...дел од секунда после ова се активираат полнењата поставени по спратовите поединечно.

е сега да се дообјаснам и да си самоодговорам:pos2::pos2:

Значи експлозија е нагло зголемување на волуменот(многукратно) и ослободување енергија од а-до-ш т.е насилно,комплетно,резултат на ова е висока температура и ослободување токсични гасови(а и загреани).


Сега..

Неколку факти..

Па ќе увидите дека немало експлозив(нема бајпродуктс)ама ај велеа дека поставувале џавелин ракети на местата наместо експлозив(има и таква теорија):pos2:

ај вака


Или


пази 250 грама семтекс што прават!!!




или




Па што мислиш???

Имај предвид дека експлозија како кај кулите ќе биде ДЕТЕКТИРАНА од сеизмичари,од институти низ цел свет(еве експлозијата на КУРСК дури британците и америте ја снимија-никаква активност која алудира на експлозија-конкретно на овој и овој експлозив(различни експлозиви-различни браној)... ниту еден институт ВО ЦЕЛ СВЕТ не вели имало експлозија(дури ни русите,севернокорејците и ИРАН:vozbud::vozbud:

ТАКА:toe:

Џабе е...никој експлозив не е употребен-терористите им ебаа мамата на америте и ги посрамотија!!!!!!!!

Најиронично е што алкаеда примаше пари од америте за време на советско авганистанската војна...епа сега им го набија на америте.

воглавно тоа е тоа...

Не држи вода ниту една теорија за експлозив...

ИЛИ шансите да се урнати зградите со експлозив се исти ко оние да се урнати од НЛО или ласер...или томахавк...или пак глобалхавк(да велат дека и глобалхавк е а ЛАЖАТ-се знае точнио број единици произведени и ништо не фали...нит авион,нит ракета,нит празен магацин(а циа нема пристапп до сопственост на армијата Т.Е до такви експлозиви...посебно HMX(кој може да активира и атомска бомба!!!

циа има експлозив во пенкала,упаљачи....


Благодарам пријатно.

Се надевам дека сега е троа појасно....оти веруј(ја виде моќноста на експлозивите)

ЕПА ТРЕБАШЕ ЦЕЛ МЕНХЕТН да се ОТРУЕ од BYPRODUCTS на експлозијата(отровни)....и да има мноооогу повеќе Мртви...




Остај тоа сега и Луцифер го имаме ахаха:pos2::vozbud:
The Fallen will rise before the second coming and there will be fire, brimstone and destruction! The wicked will perish and the faithfull will go to heaven :)

You think the pope??
 

DonLosko

Il capo di tutti capi
Член од
2 февруари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Факт е дека владата на сад е замешана во ова и тоа ептен. За секоја војна треба ПОВОД и ПРИЧИНА.

Повод беше нападот 9/11
а Причината нафтените полиња во Ирак, Иран и дестабилизирање на регионот во земјите од третиот свет.

Зетгеист фимчето дава мн факти али кој како ке верува се се ова Конспираси теорис така да секој со своето верување... :toe:
Али господ и луцифер и папата хахаха НЕ!
Се е политика и се е за ПАРИ!

п.с не се користел експлозив туку термит (eng: Thermite) кој е состав од метален прашок и метален оксид најделесто железо и алуминиум оксид. Кога согорува создава огромна темперетура при што може да стопи било кој метал за секунди. Може да достигне температура и до 2500, 3000 степени целзиусови. Затоа со недели имаше места во рушевините сто беа со стопена лава.
Температура на самозалапување* на керозинот е 285 степени целзиусови. Што не е ни малку приближно до точката на топење на челичните столбови За да падне како кутија со кибрит.

*Точка на самозапалување е температурата која е потребна да се запали материјалот без принесување на помошни средства како отворен оган, искра и сл за да се запали.
:wink:
 

DonLosko

Il capo di tutti capi
Член од
2 февруари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Но керозинот не се самозапали нели :)
Да не се самозапали ама сакав да кажам дека на мн мала температура се запалува и нема разорно дејство како што има термитот. Неможе керозинот да постигне толкава температура да ги стопи челичните конструкции тоа ми беше поентата. Експлозивен е мн но не и разорлив како термитот :D
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
Факт е дека владата на сад е замешана во ова и тоа ептен. За секоја војна треба ПОВОД и ПРИЧИНА.

Повод беше нападот 9/11
а Причината нафтените полиња во Ирак, Иран и дестабилизирање на регионот во земјите од третиот свет.

Ако сето тоа го испланирале Американците, мора да го испланирале многу лошо, затоа што кризава ги растури, а има врска со војните во Ирак и Авганистан.


Како прво ако на Американците им требаше дестабилизација на земјите од третиот свет, мислам дека ќе требаше да бомбардираат уште 4-5 земји за навистина на има дестабилизација. А тие што направија? -Прва цел - Авганистан. Земја сиромашна со ресурси како што е нафтата. Тоа им е веќе однапред изгубена војна, и големи ресурси во неа.
 

проф.

Величието е едноставно..
Член од
12 април 2009
Мислења
387
Поени од реакции
9
Ова ти е добро, ама уште подобро е како нашле Американците пилоти што ќе ги шибнат авионите во зградата, а со тоа и самите себеси во смрт?
Кој би се согласил со тоа?
Ова е интересното....сите теории дека Американците си ги срушиле кулите тука паѓаат во вода.
Имаше нешто околу теледиригирани авиони т.е. авиони (летала) кои можат да се управуваат од контролен центар од земја. Тоа не е невозможно. Имаче некои постови за тоа ,но не ми се гугла:toe:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
Имаше нешто околу теледиригирани авиони т.е. авиони (летала) кои можат да се управуваат од контролен центар од земја. Тоа не е невозможно. Имаче некои постови за тоа ,но не ми се гугла:toe:
Види, тоа е точно, може да се управува авион од земја, но како би успеале на приватни компании тоа да му го направат, плус тоа, пилотите што ги управуваа авионите се мртви. Ако не им требале пилоти тогаш како ги качиле нив на авионите?! :)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
9/11 e cisto amerikanska rabota. Koga nesto ke go snemuva, probuvas da go ozivees. Toa e primerot so teroristite. Prikaznite prestanaa odredeno vreme i za da imaat kontrola nad narodot i svetot go napravija toa. Sami si gi urnaa. Publiciteto porasna, pocnaa da pagaat obvinuvanjata kon teroristickite organizacii i vnesoa strav kaj narodot. So samoto toa imaa odlicna pricina za napad na Irak. Ne deka e zaradi nuklearna opasnost, tuku zaradi naftenite polinja, so toa ke diktiraat na pazarot. Koj poseduva nesto i e od golema vrednost za svetot, ke diktira so samoto toa, nafta, gas, zlato, ruda itn itn.
 
S

smart ass

Гостин
ostavi gi niv gajle mi e za niv,tie pokazaa nesposobnost i neazurnost i pokraj predupreduvanjata.(od rusija,francija)

sega ke ti kazam zosto znaci 7micata se zapali od zapalen del od severnata kula se gleda toa i preku 10 kata bile zapaleni protivpozarniot sistem bil rasipan...ej amerikanskite filmovi lazat amerika ne e sovrsena.

ponatamu za kulite nema nitu eden AMA BAREM EDEN DOKAZ deka e postaven eksploziv a nema nitu ostatoci od eksploziv ako 7micata bese urnata od eksploziv zosto gorese dooolgo vreme go vide cadot,ponatamu postavuvanje eksploziv na zgradi isklucitelno vazni koi imaat obezbeduvanje,redovni kontroli a i samata operacija e neizvodliva,koj eksploziv,od kade,kaj e postaven.(bez nikoj da zabelezi,bez ostatoci od reakcijata-eksplozija e prvenstveno hemiska reakcija)

a zosto ova ne go kazaa konsperativcite(eve gi lagite na 911truth)

Уште некои веруваат дека е наместено...ццц,значи после гледањето на анимациите од зајтгејс,фол оф репаблик и мудростите од пропалите кечери...испраните мозоци станале,ја отвориле устата како теле и си рекле ОМФГ-понатаму се парализирале 30 минути дремејќи и чудејќи се:pos2:...кај ми бил умот до сега...абе како не разбрав до сега:toe:

9/11 e cisto amerikanska rabota. Koga nesto ke go snemuva, probuvas da go ozivees. Toa e primerot so teroristite. Prikaznite prestanaa odredeno vreme i za da imaat kontrola nad narodot i svetot go napravija toa. Sami si gi urnaa. Publiciteto porasna, pocnaa da pagaat obvinuvanjata kon teroristickite organizacii i vnesoa strav kaj narodot. So samoto toa imaa odlicna pricina za napad na Irak. Ne deka e zaradi nuklearna opasnost, tuku zaradi naftenite polinja, so toa ke diktiraat na pazarot. Koj poseduva nesto i e od golema vrednost za svetot, ke diktira so samoto toa, nafta, gas, zlato, ruda itn itn.
ИИккккк..

Грешка.

АВГАНИСТАН...цццц нема подобра комедија од овие квази интелектуални комедии.

Да не се самозапали ама сакав да кажам дека на мн мала температура се запалува и нема разорно дејство како што има термитот. Неможе керозинот да постигне толкава температура да ги стопи челичните конструкции тоа ми беше поентата. Експлозивен е мн но не и разорлив како термитот :D
термитот има разорно дејство...ццц

Ако беше така немаше при масакрот во дрезден првен да ги бомбардираат покривите на зградите со ЕКСПЛОЗИВ,па потоа ландкастерите да пуштат термите(кога е уништен кровот на една зграда и притоа имаме втора бомба но со термите пожарот се шири како универзумот...

И нема потреба од топење+ настана термобар реакција...одговорот зошто нема потреба од топење е едноставен...при зголемена температура металот веќе ги нема истите особини, односно на 30 степени челичната конструкција држи...ама на над 1200-1700 степени таа "омекнува" и со тоа се губи структурален интегритет.
 

DonLosko

Il capo di tutti capi
Член од
2 февруари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
dali primetuvas deka samo ti se navrakas na ednovo isto i vadis nekoi glupi teorii ili mi se 4ini i termitot osloboduva golema temperatura a ne ekslodiruva kako mozes krov da nistis so toa be keramidite se topat li? daj educiraj se malku 4itaj pa praj se pameten po forumi!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
1.545
Не се терористи. Демонот е, искочил од страшниот жежок пекол и така фамозно ги срушил кулите близначки, за сега ние обичните смртници да ја размотруваме ситуацијата и да тупиме мозок, дали се терористи, марсовци, ванземаљци, ѓаволот etc. :nesum:
 
S

smart ass

Гостин
dali primetuvas deka samo ti se navrakas na ednovo isto i vadis nekoi glupi teorii ili mi se 4ini i termitot osloboduva golema temperatura a ne ekslodiruva kako mozes krov da nistis so toa be keramidite se topat li? daj educiraj se malku 4itaj pa praj se pameten po forumi!
:toe:

Да плачам ил да се смеам??

Какви ќерамиди ми мешаш...првен бил употребен КЛАСИЧЕН ЕКСПЛОЗИВ,за да се уништат крововите на зградите,а потоа термите.(ова во дрезден)

Инаку денес зградите многу лесно се рушат со бомби пенетратори(ама не како кулите близначки-тро помали),имено слабата точка е ЛИФТОТ-ласерски наведувана бомба погодува точно таму,истата кога веќе е внатре во зградата-т.е гравитацијата ја носи баш до темелите на зградата...после одредено време истата експлодира и толку од зградата(или еве кај бункерите-најчесто овие бомби мора да погодат директно во влезот на бункерот(било да се скали,лифт....сеедно)).

Инаку со термите или напалм можеш да уништиш тенк...а не па ли твоите ќерамиди:pos2:

Напалмот на пример-еве ако тенк е погоден конкретно НЕ СЕ ГАСИ со вода туку мораш под хитно да ја спречиш оксидацијата односно решение е влажна КРПА..

Имаш ли ти видено што прават термите и напалм на тенк,имаш ли видено што прави САРИН на животно конкретно свинче-јас имам видено..

Дете...ЧИТАЈ!!!!


ти пиша дека

разорлив како термитот
Мојот одговор е(ахх мразам репетиции..ама јбг-мора.

Ако беше така немаше при масакрот во дрезден првен да ги бомбардираат покривите на зградите со ЕКСПЛОЗИВ,па потоа ландкастерите да пуштат термите(кога е уништен кровот на една зграда и притоа имаме втора бомба но со термите пожарот се шири како универзумот...
П.С ландкастер е авион-пред масакрот во дрезден првен биле пратени извидувачки авиони кои обележале кои згради треба да се бомбардираат со ЕКСПЛОЗИВ(не термите)...

Туку џабе е...

ама ајде дај објасни како америте ја наместија работава со кулите...еве имаме теории

-Ласер
-Ванземаљци
-редизајниран боинг
-беспилотно летало
-крстосувачки проектил
-Луцифер(а.к.а ѓаоло)
-и поставување експлозив(не се знае каков,не се знае каде,не се знае кога,како е транспортиран,како никој не приметил,имаме над 1000 камери кои снимаат месеци уназад!!,не се знае кој го поставил-а треба стручни лица).

Кое е најсмешно:vozbud:

И највисоката уништена зграда-облакодер,со контролирана демолиција е 47 катница,прочитај неколку страни поназад имаш инфо од прва рака од лице кое работело за фирмата која ја вршела демолицијата-лицето вели Експлозијата беше толку моќна што си помисливме дека е атомска бомба,а сеизмичарите по универзитетите ги фанало параноја.
 
T

tino097

Гостин
И нема потреба од топење+ настана термобар реакција...одговорот зошто нема потреба од топење е едноставен...при зголемена температура металот веќе ги нема истите особини, односно на 30 степени челичната конструкција држи...ама на над 1200-1700 степени таа "омекнува" и со тоа се губи структурален интегритет.
толку паметно дете како тебе треба да знај дека авионското гориво на отворен простор максимум достигнува 300 степени целзиусови.

му фалат уште едно 1000 за челичните носачи да почнат да се топат.


продолжиси со писмената работа за Дрезден, кои башка едно време имаа многу јак тим, Динамо.


и замисли шо им се дешава на сизмолозите ко ќе се пробиваат тунели, загреф, стресна работа
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Случајност

ме боли глава да мислам дали има смисла или нема... дали се однесува на постот над тебе или не... и ќе го оставам неизбришан :) - Апокалипто
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
толку паметно дете како тебе треба да знај дека авионското гориво на отворен простор максимум достигнува 300 степени целзиусови.

му фалат уште едно 1000 за челичните носачи да почнат да се топат.
300 степени?! Хех, сега ме изнасмеа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom