89ти американски филмски награди (Оскари 2016)

Кој е вашиот фаворит?


  • Вкупно гласачи
    21
  • Гласањето е завршено на .
P

pepito*

Гостин
Кејси Афлек океј е дека изгледа многу тажен и мизерен во филмот, ама видете го и кога не глуми, истата фаца ја има човекот. Афлековци и двајцата никогаш не ми биле нешто посебно... Се надевам дека Ендрју ќе го земе тој оскар.
Иначе најдобар филм годинава Лалаленд, вистинско ремек дело. А, се думав дали да одам воопшто на кино пошто очекував глупости. Сите што не сте го гледале, одма симнувајте торент. Ме исполни со позитивна енергија за некое време плус останав како замаен од сите тие бои.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Кејси Афлек океј е дека изгледа многу тажен и мизерен во филмот, ама видете го и кога не глуми, истата фаца ја има човекот. Афлековци и двајцата никогаш не ми биле нешто посебно... Се надевам дека Ендрју ќе го земе тој оскар.
Иначе најдобар филм годинава Лалаленд, вистинско ремек дело. А, се думав дали да одам воопшто на кино пошто очекував глупости. Сите што не сте го гледале, одма симнувајте торент. Ме исполни со позитивна енергија за некое време плус останав како замаен од сите тие бои.
Абе не заебавај, на скринер ли ќе го гледаат ремек делото?
Ќе им се уништи цел доживљај
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Скринер или не, уживанции е :PОвие денови секако ќе го репризирам :D
А има веќе подобра снимка од скринер?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Скринер или не, уживанции е :PОвие денови секако ќе го репризирам :D
А има веќе подобра снимка од скринер?
Не знам, јас се испостувам додека не излезе блуреј :pipi:
Строг пост до Април :LOL:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
lele kako ke ti se ubacam tamu so nekoja 2ka ako ne izleze blu do oskarite :gjavol:

zasega lion favorit od izgledanite, od toj najmalku sto ocekuvav

mozda e Oscar bait ali fuck it I la a e.
Затоа сеа срц, пред да излезат хејтерите :D
Во мај има блуреј release date :place:
Hold me wot
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
За мее Kimi no Na wa, и Kubo може да земат Оскар за Анимиран, другите се нешто што би му го пуштил на 5 годишен син/ќерка да гледа, пред се Finding Dory, Zootopia, The Secret Life of Pets, Trols i Moana, од кои ајде да речеме TSLoP ми се највише свиѓаше и можеби Тролс пошто ми е некако најсвеж скоро испадна Блуреј. Но секогаш Јапонците исчуруваат, пред се Студио Гибли, а Макото Шинкаи има потенцијал да биде новиот Мијазаки или Такахата (стварно многу ме потсеќа на стилот на Такахата).
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
За мее Kimi no Na wa, и Kubo може да земат Оскар за Анимиран, другите се нешто што би му го пуштил на 5 годишен син/ќерка да гледа, пред се Finding Dory, Zootopia, The Secret Life of Pets, Trols i Moana, од кои ајде да речеме TSLoP ми се највише свиѓаше и можеби Тролс пошто ми е некако најсвеж скоро испадна Блуреј. Но секогаш Јапонците исчуруваат, пред се Студио Гибли, а Макото Шинкаи има потенцијал да биде новиот Мијазаки или Такахата (стварно многу ме потсеќа на стилот на Такахата).
A kaj go gleda? Posledno ko barav 600mb snimka bese I ocaj.
Pomegu detskive, dzirni go i Storks. A pomegu ne, Red Turtle.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
A kaj go gleda? Posledno ko barav 600mb snimka bese I ocaj.
Pomegu detskive, dzirni go i Storks. A pomegu ne, Red Turtle.
https://www.nyaa.se/?page=view&tid=895647
Ovde ne e mnogu dobra snimkata ama ajde podobra e od so bese porano, sepak naredniot mesec moze da ispadne blyray, pa ako sakas da cekas Blyray vo red e, za vakvo remek delo ne treba nisto pomalku od 1080 Bluray, ama jas sum nestrpliv i morav da go poglednam, no pak ke go gledam koga ke ispadne Bluray ripot, ne mi e toa problem :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.797
Поени од реакции
33.616
За мее Kimi no Na wa, и Kubo може да земат Оскар за Анимиран, другите се нешто што би му го пуштил на 5 годишен син/ќерка да гледа, пред се Finding Dory, Zootopia, The Secret Life of Pets, Trols i Moana, од кои ајде да речеме TSLoP ми се највише свиѓаше и можеби Тролс пошто ми е некако најсвеж скоро испадна Блуреј. Но секогаш Јапонците исчуруваат, пред се Студио Гибли, а Макото Шинкаи има потенцијал да биде новиот Мијазаки или Такахата (стварно многу ме потсеќа на стилот на Такахата).
Kimi No Na Wa не е номиниран за Оскар.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Kimi No Na Wa не е номиниран за Оскар.
Kriminal hahahaa, se salam. mislam go pravevme ovoj muabet na pocetokot na temata, za neozbilnosta na Akademijata sprema stranskite produkcii, inace kimi no na wa moze komotno da se takmice u glavnata kategorija za najdobar film (ako se zanemari mediumot/nacinot na prezentacija).[DOUBLEPOST=1487697884][/DOUBLEPOST]
Iako prethodnite godini imase redovno pretstavnik od Japonija, Marnie, Kaguya i Wind Rises, na Ghibli, pa verojatno ocekuvav da vleze sigurno, ne gi ni poglednav nominaciite na 24 sto bea.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.797
Поени од реакции
33.616
Kriminal hahahaa, se salam. mislam go pravevme ovoj muabet na pocetokot na temata, za neozbilnosta na Akademijata sprema stranskite produkcii, inace kimi no na wa moze komotno da se takmice u glavnata kategorija za najdobar film (ako se zanemari mediumot/nacinot na prezentacija).[DOUBLEPOST=1487697884][/DOUBLEPOST]
Iako prethodnite godini imase redovno pretstavnik od Japonija, Marnie, Kaguya i Wind Rises, na Ghibli, pa verojatno ocekuvav da vleze sigurno, ne gi ni poglednav nominaciite na 24 sto bea.
Па на некој начин, и годинава Јапонија има свој претставник, во The Red Turtle (Исао Такахата има вмешано прсти). Плус и тој е на Ghibli. А исто така, постои веројатност да го донесе вториот Оскар за студиото, прв по Spirited Away на Мијазаки пред петнаесетина години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom