3D анимации!

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.090
Поени од реакции
674
@ficdogg

Имаш пробано да рендерираш на Azure или AWS виртуелки ?
Не сум, team render на c4d работи само на локална мрежа. Знам дека најверојатно би можело да се среди нешто со виртуелна мрежа како со hamachi или слично, ама со нашиот нет, те аплоуд, ќе чекаш еден саат да ги префрли податоците. Самата сцена може да биде 2-300мега, на тоа додади сите текстури што се поврзани со сцената, плус GI cache и слично, без проблем може да стаса и преку гига.
Има готови рендер сервиси, каде што може дури и само со плагин да стартуваш аплоуд и рендерирање на онлајн фарма, ама за сега не ми се исплати, многу скапо испаѓа.
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Дечки да ве прашам. Знаете каде може да се најде кај нас нешто работа за креирање interior,exterior?
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
672
Дечки да ве прашам. Знаете каде може да се најде кај нас нешто работа за креирање interior,exterior?
Јас би ти препорачал да се регистрираш на fiverr.com и да пробаш од дома да си вадиш некој денар плус :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.524
Поени од реакции
4.270
Може некој поискусен да каже дали овие слики се направени во некоја 3Д програма или пак во фотошоп?
http://ahadizajn.com/projekti/hipermarketi/ Значи не самиот дизајн, туку пакувањата.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.090
Поени од реакции
674
Член од
8 декември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки овие од video house што програми работат повеќе? maya, 3ds max? гледав некој оглас вртеше пред некој ден по фб. Има ли некој инфо повеќе за нив
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
1.372
Поени од реакции
1.265
Може некој поискусен да каже дали овие слики се направени во некоја 3Д програма или пак во фотошоп?
http://ahadizajn.com/projekti/hipermarketi/ Значи не самиот дизајн, туку пакувањата.
фотошоп е сенките паѓаат на различни страни а и фокусот на различни објекти е различен, маслац нарочно е ептен аматерски објект
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
672
Дечки овие од video house што програми работат повеќе? maya, 3ds max? гледав некој оглас вртеше пред некој ден по фб. Има ли некој инфо повеќе за нив
maya највеќе работат. Моментално доминираат типциве, фх3х може вода да им носи.[
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
672
Здраво дечки,

Да не знае некој случајно како да се симне фри Headus UV-Layout ретардирано плагинче за отварање UV?
Поззка
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.090
Поени од реакции
674
Здраво дечки,

Да не знае некој случајно како да се симне фри Headus UV-Layout ретардирано плагинче за отварање UV?
Поззка
Имаш на the pirate bay некоја постара верзија, на cgpeers мислам дека ја има најновата верзија.
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
672
Имаш на the pirate bay некоја постара верзија, на cgpeers мислам дека ја има најновата верзија.
Баш денес се отворени регистрациите на cgpeers. Ја симнав од таму. Има доста интересни ствари.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.090
Поени од реакции
674
Баш денес се отворени регистрациите на cgpeers. Ја симнав од таму. Има доста интересни ствари.
Таман ти се погодил денот :D
cgpeers е закон за 3д и графика, се има од програми, туториали, материјали, модели, итн итн, а на форумот се наоѓаат и работи што ги нема на торент.
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
672
Таман ти се погодил денот :D
cgpeers е закон за 3д и графика, се има од програми, туториали, материјали, модели, итн итн, а на форумот се наоѓаат и работи што ги нема на торент.
Тоа и ми требаше. Си симнав многу јаки објаснувања.

btw работиш во некоја фирмица во мк ?
 
На врв Bottom