3D анимации!

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.207
Поени од реакции
5.045
Не знам дали е дупла темава или ја има негде .... Не видов , простете ...

Ме интересира дали има некои курсеви за горе наведеното во Македонија и дали некој може да ми даде линк до Торент за 3д анимација и да ми каже некоја програма за 3д анимирање ... прибидејки ми се виде интересно за учење/работење вака дур бегам од предавања на електро ! :pos2::pos2:

Благодарам однапред = )
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Не знам дали е дупла темава или ја има негде .... Не видов , простете ...

Ме интересира дали има некои курсеви за горе наведеното во Македонија и дали некој може да ми даде линк до Торент за 3д анимација и да ми каже некоја програма за 3д анимирање ... прибидејки ми се виде интересно за учење/работење вака дур бегам од предавања на електро ! :pos2::pos2:

Благодарам однапред = )
Има школи за анимација, ама планирај дека ѓаол ипол пари ќе дадеш. Ем за часови ем за компјутер, зашо ако сакаш сериозна анимација да правиш, со џам рендери т.е. нешто налик ова

 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
1
Јас ги користам 3D Max 2009 за моделирање и анимирање, а за течности и симулации Real Flow 4.

Најдобри рендери се VRay i mental ray.
Mental Ray го има вградено во Макс а VRay треба сам/а да го инсталираш.
Туторијали за Макс има на страницата gfxworld http://gfxworld.ws/но сите фајлови таму се преку Rapidshare.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
222
Добро е да знаеш да работиш на Макс, и јас си ја љубам програмава, ама добро е и да ги знаеш правилата на форумот, а тие не дозволуваат ставање на варез линкови.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.520
3D Max, Maya 3d
Adobe Flash 2d
За курсеви земи учи од дома преку туторијали така се учи ако одиш на курс ништо не правиш
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.555
Поени од реакции
589
Многу можеш по туторијали да научиш ако ги следиш убаво.
~Инаку најдобра програма со што сум моделирал е Cinema 4D
Еве неколку клипчиња од професионалци што направиле со овој програм:

 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
Хелоу... еве ја што можам да направам со 3Ds Max!

 
Член од
9 мај 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Кој сака од овде да го земам кај мене во тим?
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
1.322
На машински има курс за 3д моделирање, 6 месеци трае курсот и чини некаде околу 1200 евра.
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Супер е све инаку види овде што имам направено во 2д http://juragaante.weebly.com/ па ако ти се свига ке ти дадам туториал за флеш 2д
па потоа премини на 3д позззз
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.207
Поени од реакции
5.045
Aj mala pomos .... Koristam Cinema 4d i si napraiv animacija ali ne znam kako da ja sejvnam za da mi raboti ...... Ili mi se desava nepoznat format ili nesho treto se izbacue .... Iam cueno deka treba preku imageready ili Aftereffects ... ama ne znam tocno so koe i kako , fala ! :toe:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Aj mala pomos .... Koristam Cinema 4d i si napraiv animacija ali ne znam kako da ja sejvnam za da mi raboti ...... Ili mi se desava nepoznat format ili nesho treto se izbacue .... Iam cueno deka treba preku imageready ili Aftereffects ... ama ne znam tocno so koe i kako , fala ! :toe:
pravis render ? ili samo save kako project?
 
На врв Bottom