30 минути пред големиот земјотрес во Кина, фотографии од небото

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Aло во ред е, Планета икс или Нибиру е едно исто... муабетот ми беше за промена на половите на земјата.
Причината за создавање на поларната светлина на северните полови се магнетните полиња, бидејќи на половите се нај јаки! Факт е дека има сличност на појавата во Кина и поларната светлина.
Се предпоставува дека поради Планетата Икс ќе дојде до промена на половите и ќе има промени на јачината на магнетното влијание по земјата.... па сеа види ја ти мојата логика...сериозно неам време сеа да дообјаснам, ама муабетите ми беа за влијанието на магнетните полови и влијанието на Нибиру на магнетните полови....
Ама Нибиру сега е даелеку (ако евентуално постои).
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
76
Поени од реакции
2
:kesa:
Ова многу страшно делува... со сликиве и споредбава.

Значи ја вака сфатив... Аурора Бореалис е поларна светлина која ја предизвикува магнетната сила која е најјака околу северниот пол и изгледа како што изгледа и е многу слична со слабиот интензитет на она во Кина... што ако се поврзе со муабетот на П.Овердрајв од твојот линк, има перфектна смисла.
Значи дека двата магнетни врва се менуваат лека полека, и се евидентно проследени со цунамија, земјотреси, поплави а и Етна пред некој ден се реактивирала ако не сум сонувал. Во превод, очекувајте гадно невреме за едно 5 години.

Хах, сеа ми е јасно зошто толку се тепаат да дојдат овие на власт, па задњи мандат им е како и да завртиш... :pos:


Па мислам дека е така акко и да е многу ме чуди оваа работа
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Доста луѓе и освестете се малку, колку пати сме чуле за крајот на светот. Сигурно некогаш ќе дојде крајот на оваа планета а тоа ќе биде или од човечки фактор или од умирање на сонцето после неколку милиони години.
Ова е психологија која ја користи светската влада во сенка за да се оствари масовна хистерија на луѓето и страв од се и сешто. После да владеат со светот без никакви пречки.
А и фактот што некој напиша дека е од нуклеарна експлозија..........штознам може и кинеската влада почна да се однесува како и американската.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Сигурно некогаш ќе дојде крајот на оваа планета а тоа ќе биде или од човечки фактор или од умирање на сонцето после неколку милиони години.
Со тоа што темава не тврди дека ќе дојде до крајот (уништување) на планетата. Туку до огромно глобално невреме, кое ќе го редуцира во огромна мера човечкиот а и животинскиот свет на планетата. :wink:
 

Zivko_MVP

Играј Со Најдобрите!!
Член од
6 април 2008
Мислења
72
Поени од реакции
0
sto e ova toa ne e zemjotres
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Интересни фотки шо др можам да ви кажам ..
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Со тоа што темава не тврди дека ќе дојде до крајот (уништување) на планетата. Туку до огромно глобално невреме, кое ќе го редуцира во огромна мера човечкиот а и животинскиот свет на планетата. :wink:
Ќе преживеат само болвите и лебарките.
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
Се надевам дека не се работи за Ова :nesum:
Dobro Nikola dobro znaeme deka site ke umreme 2012 ostaj toa sega zivej za sega posto togas ke naebeme site.

p.s: Kaj e Nibiru????????????


Ajde.... povtorno slicni gluposti... samo sto sega se vika PlanetX a ne Nibiru i ne e 2012 tuku 2013. Mozebi Nibiru zastanala na nekoja benzinska stanica da napolni kerozin pa zatoa ke docni edna cela godina :tapp:
Leleeeeeeeeeeeeeeeeeeee ne si normalen coveku ama me iznasmea :pos::pos::pos:
 
П

Паган-др

Гостин
Мене вниманието ми остана за експлозијата од таа планина. Кој го постираше тоа ако може нека дообјасни. Нуклеарна Експлозија? Магнетизмот? Што е сега?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Хм закон е сликава...него еве јас малце ќе забегам од темава...дајте некои линкови за паранормално, живот после смртта....ако имате.Благодарам.
 

melak

Слобода за Јохан Тарчуловски
Член од
25 мај 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Хм закон е сликава...него еве јас малце ќе забегам од темава...дајте некои линкови за паранормално, живот после смртта....ако имате.Благодарам.
Pobaraj po drugite temi vo misterii. Tamu ima takvi linkovi.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
овие “нешта“ на небото, се поларната светлина...неам научни поткрепи ама знам за нив, сум читал негде и ДА ова е тоа :D
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Хм.. Занимливо .. Но како би можеле да бидат поврзани тектонските движења со небото ??

Па тоа е се поврзано, ако си го гледал филмот "The Core" тогаш знаеш на што мислам.....:pos2:

BTW што бидна ова Кина ја дотепаа невремиња, поплави....А исто и во Америка нешто почнува да се дешава, цела Ајова е поплавена, урагани, поплави и такви работи....Можда водат "метеоролошка војна" овие две.....:):):):):):):):)
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
Доста луѓе и освестете се малку, колку пати сме чуле за крајот на светот. Сигурно некогаш ќе дојде крајот на оваа планета а тоа ќе биде или од човечки фактор или од умирање на сонцето после неколку милиони години.
Ова е психологија која ја користи светската влада во сенка за да се оствари масовна хистерија на луѓето и страв од се и сешто. После да владеат со светот без никакви пречки.
А и фактот што некој напиша дека е од нуклеарна експлозија..........штознам може и кинеската влада почна да се однесува како и американската.

јас потполно се согласувам и го имам истото мислење
 

Kajgana Shop

На врв Bottom