3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

K

KomitaMKD

Гостин
Ги забораваш најсилните два клуба во трета лига Славија и Лисиче. Славија има само еден пораз, а Лисиче пораз и нерешено. Меѓусебениот дуел ни е на пети април. Ќе биде лудило :drk::drk:
Претпоставувам мислиш трета лига север...
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
И да, ти си очигледно Тарзан... буквата Ф заменија со буквата В, ОхриД со Д, а не со Т и сигурно си слушнал за запирки (,) точки (.) ... затоа што тешко некој дека ке те разбере што сакаш да кажиш.
Aha znaci imase kontakt i penal ama ne bese dosuden. A za tekstot imas pravo ne ni gledav so pisam po so mn me iznervira so samo se zlite a nema za sto kolku vie so befte osteteni bevme i nie...............
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Aha znaci imase kontakt i penal ama ne bese dosuden. A za tekstot imas pravo ne ni gledav so pisam po so mn me iznervira so samo se zlite a nema za sto kolku vie so befte osteteni bevme i nie...............
Имаше контакт, да, али напишав откако играчот ја удри топката и потоа дојде до контакт...а дали беше за пенал :raz: според мене не.

И нас ни поништија чисти гол па никому нишо :toe: па еве не го потам овде...наше беше да победиме али не успеавме...сега се игра во среда (Охрид Лоте - Фаланга) 16h. :wink:

А имало контакт е добро барем си призна. А иначе кој губи има право да се лути. :):):)
Точно :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
jas mislam deka karaorman ima kapacitet za vtora liga od pricina sto ima dovolno kadar kaj niv sekogas imaat dobri igraci greska napravija so na polu sezona pustija nekolku fudbaleri vo drugi klubovi trbase ednas da vlezat pa potoa da prodavaat vaka ohrigjan im disat vo vrat ne se slabi no nemaat cvrstina kako karaorman meki se na gosti po moe ne znam dali igraat vo velesta na gosti tamu ako ne sredat finansiski nema da imaat sansa
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Па најдобри во трета лига север, но 90% сум сигурен дека се најдобри и меѓу сите третолигашки екипи:smir:
Играш за Славија ? или само навиваш ?

Ме интересира како стојат со финансии, дали земаат плата играчите, колку од прилика.. како и амбиции за влез во втора лига ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.384
Играш за Славија ? или само навиваш ?

Ме интересира како стојат со финансии, дали земаат плата играчите, колку од прилика.. како и амбиции за влез во втора лига ?
Далеку од играње :pos:
Нема да откријам како стоиме финансиски ама ќе кажам дека ако успееме да завршиме први пред Лисиче сигурно влагаме во втора лига :), истото важи и за лисиче, бидејќи и двете екипи имаат јак играчки кадар и ете ќе кажам дека се доста помоќни финансиски од другите третолигаши. Единствено можеби Љуботен би можел да се држи на исто ниво:smir:
 
Член од
12 октомври 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Ново !!!!!!!! Распоред на натпревари , резултати веднаш по завршување на натпреаврите , табели и секој ден free типови на http://fcborec.com/ Посететене!!!!!

Страната ќе биде ажурирана секој ден.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Далеку од играње :pos:
Нема да откријам како стоиме финансиски ама ќе кажам дека ако успееме да завршиме први пред Лисиче сигурно влагаме во втора лига :), истото важи и за лисиче, бидејќи и двете екипи имаат јак играчки кадар и ете ќе кажам дека се доста помоќни финансиски од другите третолигаши. Единствено можеби Љуботен би можел да се држи на исто ниво:smir:
не знам како стоите по квалитет ама можам да кажам дека и Караорман не е лош според игрите и резултатите.А и плус баражот е една утакмица така да се може да се случи ,може да се загуби и од понеквалитетен противник
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Мое мислење е дека Осогово е најквалитетен од сите третолигаши и ако пак не го продаде баражот сигурно влегува во втора лига
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.384
не знам како стоите по квалитет ама можам да кажам дека и Караорман не е лош според игрите и резултатите.А и плус баражот е една утакмица така да се може да се случи ,може да се загуби и од понеквалитетен противник
Баражот е една утакмица во која тој што има пари му плаќа на противникот за да влезе во втора лига :)
Мое мислење е дека Осогово е најквалитетен од сите третолигаши и ако пак не го продаде баражот сигурно влегува во втора лига
Ќе ја шитнат и оваа година:)


:tv:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Далеку од играње :pos:
Нема да откријам како стоиме финансиски ама ќе кажам дека ако успееме да завршиме први пред Лисиче сигурно влагаме во втора лига :), истото важи и за лисиче, бидејќи и двете екипи имаат јак играчки кадар и ете ќе кажам дека се доста помоќни финансиски од другите третолигаши. Единствено можеби Љуботен би можел да се држи на исто ниво:smir:
кекек..епа ај ако сакаш да ме известуваш како игра едно другарче мое, годинава дојде кај вас, од Велес е. Роберто Костовски ..пред едно или две кола дал гол од далеку против Алумина мислам ако не се лажам.



П.С Дојде од Лепенец...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.384
кекек..епа ај ако сакаш да ме известуваш како игра едно другарче мое, годинава дојде кај вас, од Велес е. Роберто Костовски ..пред едно или две кола дал гол од далеку против Алумина мислам ако не се лажам.



П.С Дојде од Лепенец...
Одлично се покажа на првиот меч со Алумина и беше меѓу најдобрите во нашите редови :) Во последните минути даде и гол од пола терен и ја реши утакмицата. На мечот со Сан Сити дојдов во последните 20 минути, и колку што забележав не беше во игра:smir:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Охрид Лоте - Фаланга 9-1
Вардино - Караорман 2-0

1. Караорман 49
2. Охрид Лоте 44 (утакмица помалце)

Браво за Вардино шо знаат дека "немаат" шанси за втора лига, и пак, не ја продадоја утакмицата. Сабота играме со Мирче Ацев гости. Таму ако победиме, супер ќе е. Додека Караорман игрет со слаба екипа, незнам баш како се викаја, не би требало да имаат проблеми за да ги земет трите бода...

Се поинтересно и поинтересно станува! :vozbud::vozbud::vozbud:

ОХРИД ЛОТЕ – ФАЛАНГА 9-1
ФЉАМУРТАРИ – М.АЦЕВ 2-0
ДОБРУШЕВО – РАБОТНИК 4-2
КРАВАРИ – МЛАДОСТ 6-2
ВЕЛЕШТА – П. ГУЛИ 1-0
ВАРДИНО – КАРАОРМАН 2-0
ПРЕСПА – КОРАБИ 2-1
СЛОБОДНИ ПОДМОЧАНИ И ПОРЕЧЕ
ИДНО КОЛО

21,Коло 03,04,2010 г. САБОТА 16,00 ч.
КОРАБИ ВАРДИНО
КАРАОРМАН – ПОРЕЧЕ
П.ГУЛИ – КРАВАРИ
МЛАДОСТ – ДОБРУШЕВО
РАБОТНИК – ФЉАМУРТАРИ
М.АЦЕВ – ОХРИД ЛОТЕ
ПОРЕЧЕ – ВАРДИНО
СЛОБОДНИ ПРЕСПА И ВЕЛЕШТА

превземено од: http://ofs-ohrid.blog.mk/
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Stanuva zesko za vrvot :)

ПОРЕЧЕ – ВАРДИНО
КАРАОРМАН – ПОРЕЧЕ
КОРАБИ - ВАРДИНО

OVAA PRVAVA GRESKA E :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom