24

Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Само што ги изгледав последните две епизоди.

Според мене најдраматична завршница досега. Плус мислам дека треба во текот на цела сезона да има вакви драматични моменти што ќе го прават 24 серијалот величествен.

Инаку Логан нема да умре, како што кажаа тие лекарите ќе преживее ама бил тешко погоден.
И нема да има 9та сезона, туку ќе има филм 24.

Толку.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Конечно ја изгледав. Неможам да ви опишам колку ми е жал што заврши:( Можеше и поукашкано да заврши али вака остава простор за филмот или евентуално нова сезона:)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.363
Поени од реакции
25.077
Мене и денес ми е жал. И утре ќе ми е. Живееме во свет во кој 24 беше уникатен начин да се направи серија. Уникатна маестрално совршена развиена идеја. Браво за сите кои учествуваа во ова нешто кое нема никогаш повеќе да се повтори.
Живееме во свет во кој владеат дебилни серии со вампири, се снимаат уште сезони на Supernatural, се перат пари на Big Brother и сите други ретардирани шоуа, а си одат серии како оваа.
24 во светов на серииве беше... ко да имаш полна кутија со к**ој и ти да ја фатиш пи***та. Таква беше! Најдобрата серија некогаш.
Се сеќавам уште пред неколку години кога ги набавив првите пет сезони од член на форумов (постар член) кој ми ги донесе преку пошта, па седнав да ги гледам по епизода-две на ден. Тогаш беше крајот на јуни, време кога мене и на повеќето мои другари ни беа стигнале дрвата. Па ќе одев малку да поцепам, па врати се, туширај се, гледај 24. После враќање од плажа, туширај се, гледај 24.
После веќе забегав тро повеќе и 5та сезона ја изгледав во два дена. Подобра сезона амин! Типот кој го глуми Чарлс Логан треба да добие ЕМИ за најдобар спореден лик/негативец.

И сега велам што до година? Од новиве серии ниедна не ми фаќа око. Ќе остане само Хаус да се гледа од на есен, па тек 2012та да излезе филмот.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
2
Ја догледав последната епизода! :( Многу емоционален крај...! No comment! Се прашувам што ке правам јас во животот без да го пратам секој чекор на Џек Бауер? Искрено сум голем оптимист...се надевам дека ке се случи нешто и серијата ке продолжи... лошо е кога ке се дружиш со некого 9 години, и на крајот веднаш да се разделиш... ке ми недостига Џек Бауер, неговите луди идеји и сите од АТЕ посебно Клои и Тони Алмеида!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
Клои беше јака одличен потег на сценаристите што ја задржаа до крајот на серијата. Сите се сменија по повеќе пати и CTU 100 пати се менуваше ама Клои секогаш беше тука. Јас асално почнав да ја гледам серијава од 2- 3 сезона така да ништо чудно да земам 1-вата да ја гледам од почеток на рајат.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ја догледав последната епизода! :( Многу емоционален крај...! No comment! Се прашувам што ке правам јас во животот без да го пратам секој чекор на Џек Бауер? Искрено сум голем оптимист...се надевам дека ке се случи нешто и серијата ке продолжи... лошо е кога ке се дружиш со некого 9 години, и на крајот веднаш да се разделиш... ке ми недостига Џек Бауер, неговите луди идеји и сите од АТЕ посебно Клои и Тони Алмеида!
Колку ми е смешно АТЕ кога ќе каже некој:D Ептен не сум навикнат на македонски превод:)
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
11
Поени од реакции
2
Колку ми е смешно АТЕ кога ќе каже некој:D Ептен не сум навикнат на македонски превод:)
:) епа сеа пишувам македонски и го преведувам зборот на македонски :D и имам новости околу 24: The Movie во главните улоги сега за сега се Kiefer Sutherland ( Jack Bauer) , Mary Lynn Rajskub ( Chloe O'brain ) i спешл гест Kim Raver ( Audrey Raines ) :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
После читање низ форумов дека серијава е одлична пред 2-3 дена почнав да ја гледам, сабајле во 8 саат ја изгледав првата сезона, и сега почнав со втората сезона. Стварно серијава е добра, сум гледал порано неколку епизоди на А1 ама тоа не е интересно кога не знаеш претходно што се случувало и што е финтата во серијата. Така да сега засега сум пријатно изненаден и ми се допаѓа 24, кога ќе ја изгледам до крај ќе пишам импресии.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
После читање низ форумов дека серијава е одлична пред 2-3 дена почнав да ја гледам, сабајле во 8 саат ја изгледав првата сезона, и сега почнав со втората сезона. Стварно серијава е добра, сум гледал порано неколку епизоди на А1 ама тоа не е интересно кога не знаеш претходно што се случувало и што е финтата во серијата. Така да сега засега сум пријатно изненаден и ми се допаѓа 24, кога ќе ја изгледам до крај ќе пишам импресии.
Немаш појма колку ти љубоморам. :) Колку би сакал да сум на твое место, и од почеток да почнам да ја гледам, уште од прва сезона која на крај ќе се сврти 360 степени, втората со Палмер како президент, третата (да не ти откривам), и тако даље. :) Мислам, да ја гледам како почетник (кој не гледал ниту една претходно), не вака...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Немаш појма колку ти љубоморам. :) Колку би сакал да сум на твое место, и од почеток да почнам да ја гледам, уште од прва сезона која на крај ќе се сврти 360 степени, втората со Палмер како президент, третата (да не ти откривам), и тако даље. :) Мислам, да ја гледам како почетник (кој не гледал ниту една претходно), не вака...
Епа што да правам, не сум ти крив што си ја гледал од почеток:smir: Јас гледав 3-4 серии одеднаш и неможев повеќе ќе ми изгаснеше мозокот, чекав да заврши Lost за да почнам да гледам некоја друга добра серија на нејзино место и така одлучив 24 да биде таа серија...Инаку да, можам да кажам дека серијава е classic за серии од тој вид и иако уште сум на втора сезона веќе се гледа дека е далеку пред сите други.:smir:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.363
Поени од реакции
25.077
Епа што да правам, не сум ти крив што си ја гледал од почеток:smir: Јас гледав 3-4 серии одеднаш и неможев повеќе ќе ми изгаснеше мозокот, чекав да заврши Lost за да почнам да гледам некоја друга добра серија на нејзино место и така одлучив 24 да биде таа серија...Инаку да, можам да кажам дека серијава е classic за серии од тој вид и иако уште сум на втора сезона веќе се гледа дека е далеку пред сите други.:smir:
Ко ќе стигниш да ја гледаш 5та сезона... немат од дома да излезиш. Најака сезона!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ко ќе стигниш да ја гледаш 5та сезона... немат од дома да излезиш. Најака сезона!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Хаха ај баш да видам, веќе сум скоро завршен и со втората сезона, на 19 епизода сум...
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Како што кажа Џимеј, петтата е најдобрата сезона од целиот серијал, инаку четвртата (крајот на четвртата) е најзаслужен за одличниот почеток на таа сезона. Ај да не ти троламе, гледај си ја на раат, па споделувај импресии со нас. :wink:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.711
Поени од реакции
6.649
Стварно среќници се оние кои ја немаат гледано серијата и допрва почнуваат. Јас истото го мислев и кога гја гледав Prison Break. Ах да можев некако да си го избришам сеќавањето на таа серија, па и на “24“ за да можам да ги гледам пак :vozbud:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom