21.12.2012 (read only)

Статус
Затворена за нови мислења.

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Koj ja saka knigata KODOT NA NOSTRADAMUS (na angliski e)pdf format moze da mi pisi PM i ke mu ja pratam po e mail.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
2012..хм...2012..хм хм... 2012 хммм...

Живи били, па видели!

Ништо посебно нема да се деси...
:smir:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Добро де...има некакви проверени информации кои укажуваат на крајот на светот во 2012??...или едноставно злоупотреба на информации за да се дојде до тотална деморализација на рајата??:tapp::tapp:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Informacii provereni nema. NO jas mislam deka kazav mnogu pati deka letoska ja citav knigata dnevnikot na nostradamus i tamu pisuvase mnogu takvi raboti.Predviduvajna katastrofi i sl. I poveketo od toa pocna da s eostvaruva. Pisuvase za nekakov virus koj ke se prosirel niz celiot svet.(ne mn opasen)Pisuvase za nekoj nov politicar koj ke zastana na celo na celiot svet i ke doese golemi promeni.Sega ne pametam mnogu bese odamna toa i BTW citav samo za 2009. Planiram da prodolzam so knigata i da vidam sto ke se slucuva ponatamu. AKO e vistina seto toa.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Vaka sea, u taa 2012, dekemvri ama ne znam koj, ke ima izramnuvanje na site 9 planeti od sonceviot sistem. Toa e dokazano. A tetkite so go pisuat horoskopot i so gi sledat tia polozbi na dzvezdite, t.e. Astrolozite, smetat deka taa polozba na planetite ke vlijae na lugeto i ke ja probude nivnata svest. So drugi zborovi: ke dojde do evolucija na svesnosta na lugeto. Ali sepak ne znam
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
:pos2::pos2::pos2:abe deka ke se izramnat planetite da tocno e toa imam citano i jas. No na tie "tetkite" ne im veruvam oti denes sekoj moze da se zanimava so horoskop.
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Vaka sea, u taa 2012, dekemvri ama ne znam koj, ke ima izramnuvanje na site 9 planeti od sonceviot sistem. Toa e dokazano. A tetkite so go pisuat horoskopot i so gi sledat tia polozbi na dzvezdite, t.e. Astrolozite, smetat deka taa polozba na planetite ke vlijae na lugeto i ke ja probude nivnata svest. So drugi zborovi: ke dojde do evolucija na svesnosta na lugeto. Ali sepak ne znam
nema da se izramnat 9.
Tuku 11 te nebesni tela
zaedno so sonceto ke bidat 12
12 nebesni tela zaedno so mescinata ke sostavat lanec
i planetata niburu ke gi druzi isto taka
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
DBack замоли, Apokalipto замоли, би замолил и јас за линкови каде би можело да се прочита за доказите за овие феномени во смисол- порамнување на планетите. За, како што велат, да имаме основа за разговор.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
BELIEVE ME e казнет за офтопикот, следното спомнување на катастрофи и притоа мешање на нечии фамилии за да се долови некое страдање кое си го имаш зацртано за приказ ќе ти биде наградено со бан.
 
B

BELIEVE ME

Гостин
BELIEVE ME e казнет за офтопикот, следното спомнување на катастрофи и притоа мешање на нечии фамилии за да се долови некое страдање кое си го имаш зацртано за приказ ќе ти биде наградено со бан.
apokalipto sto mu fali na mojot topik.
porakta sto mi ja prati kade da ja najdam izgubi se nekade.
da procitam so si pisal
 

Gollum

Real in fantasy.
Член од
4 август 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
Замислете.
Зборуват за вонземјани.
Зборуват за технологии.
Зборуват за ДНК модификации.
Зборуват за Клонирање.
Зборуват за Google Wave и Google OS.
Зборуват за Дигитални пари.
Зборуват за 000.000.000.000.000 ип гранки
Зборуват за Интернет 2.0
Зборуват за Безплатен интернет.
Зборуват за 3Д Телевизија.
Зборуват за Дроиди.
бла бла бла бла....
__________________
ЗАМИСЛИ како ке реагира Црнче од африка кое живее со кал, дрвја барајки вода со глад да му поклониш Апартман во Луксузен Хотел со 6*. Исто така и нас ни треба нешто "свечено" па да ги прифатиме новите гаџети во животот:)
тоа е 2012. Почетокот на инсталацијата на новиот Светски Оперативен Систем :) секако дека ке има потреба од сервис пачови и тоа повеќе од 3 хаха
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Замислете.
Зборуват за вонземјани.
Зборуват за технологии.
Зборуват за ДНК модификации.
Зборуват за Клонирање.
Зборуват за Google Wave и Google OS.
Зборуват за Дигитални пари.
Зборуват за 000.000.000.000.000 ип гранки
Зборуват за Интернет 2.0
Зборуват за Безплатен интернет.
Зборуват за 3Д Телевизија.
Зборуват за Дроиди.
бла бла бла бла....
__________________
ЗАМИСЛИ како ке реагира Црнче од африка кое живее со кал, дрвја барајки вода со глад да му поклониш Апартман во Луксузен Хотел со 6*. Исто така и нас ни треба нешто "свечено" па да ги прифатиме новите гаџети во животот:)
тоа е 2012. Почетокот на инсталацијата на новиот Светски Оперативен Систем :) секако дека ке има потреба од сервис пачови и тоа повеќе од 3 хаха

BRAT NEMOGA DA TE SVANA STO SAKAS DA KAZES SO TOA
 

Gollum

Real in fantasy.
Член од
4 август 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
BRAT NEMOGA DA TE SVANA STO SAKAS DA KAZES SO TOA
Ако сега ти треба вилушка нож и лажица, можеби веќе постои решение за кога ке отвориш во фиока да нема 1000 поделоци и алатки за храна. Тастатура и маус можеби Тачскриин е решението и нешто што ке ги обработува нашите гласови како команди, или зашто да играс WOW и Canter одделлно кога ке имаш игра во која има игри. Сакав да кажам секој ден се бориме со проблеми и работи кој ни здодеваат правејки ги, многу луге имаат идеи за решение на различни секојдневни потреби, некој се толку гениални што можат да направат хаус у светот како што е мотор на кола кој работи на вода, милиони работни места се во прашање кои ке се соочат со отпуштање на работа, ке има нови работни места ама за КОГО? и КОГА? Решенијата се пронајдени само не сме спремни да ги превземе.
Пример. Зашто има 3 вида до сега на iPhone? едниот има+3G другиот нешто +не многу значајно за Талефон, но целта е еднствена пополнување на маректот и пазарот. и Зашто не излезе со некоја добра камера од над 6 мега пиксели излезе со 3 за да има нов АјФон "iPhone Blink 11Mp,15xZoom bla bla" kapish?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Искрено не сакам да верувам во КРај на светот и не сакам да се случи вакво нешто и еве нешо за Нострадамус.(се надевам никој не го стаил тука, а и ме мрзи да проверуем)

No. 01 - The End of the World


Remember when the world was going to end in 1994?What about 1998?Or 2000?The doomsayers always warn that Nostradamus said the world was going to end and he NEVER GOT ANYTHING WRONG.These days, 2012's the trendiest day for end-of-world prophecies. Specifically, it's Dec. 21, 2012.Believe it if you want. One thing is clear: Nostradamus himself wrote that his prophecies only went as far forward as the year 3797. Does that mean the world will end late in the 38th century? Only time will tell.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom