10 дена ТАКСИРАТ Република 19.11.-29.11.2008

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.401
Поени од реакции
7.661
A да напишеа термини за настапите на Винерите ќе беше многу поинтересно... баш ми се иде на Винер фест. Верувам дека оваа година ќе биде подобар од лани.
 

Пуци

Somewhere in time
Член од
16 август 2008
Мислења
571
Поени од реакции
13
А да не знаете дали ќе свират КУР(културно уметнички работници)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Woohooo The Roots утре идам да земам карта! : ))
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.675
Поени од реакции
11.033
Утре у 10 пред југотон
300че е правата цена :pos: 10 ќе земам ако треба!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.401
Поени од реакции
7.661
Прво да се пофалам дека веќе имам карта, а второ да ви кажам дека стигнаа плакатот и програмата :)


 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.675
Поени од реакции
11.033
Шо бе само ти си фраеЛ? И ја иам карта бе :pos:
Инаку ко бајаги ивенти, со сигурност и задоволство ќе ги посетам настапите на Бамбата, Фолтин, Роботек, Sono и се разбира главниот настан Таксиратон, како и афтерпартито ко шо глеам :) Се на се, едно 10тина дена журкање до максимум, а одма после тоа што имам колоквиуми...кој ги оваква :pos:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Д Рутс се на главната вечер на 29ти и има карти. Почнаа да се продаваат сега во понеделникот.

Се гледаме
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.401
Поени од реакции
7.661
Последен муабет што слушнав е дека картите за Рутс се по 500 денари.
Инаку радо би посетил пола од настаниве, ама ептен сум во финансиска криза. Среќа другарка ми АлекСС што ми дужи пари од EXIT па ми ги враќа на Таксират (клаберски кеш си е клаберски кеш :pos: )
 
P

Princ

Гостин
За Roots и 1500 денари давам да ми ја испеат You Got Mе во живо... Ако не ја испеат неќам очи да им видам :nerv:
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Audio Bullys, Marky Ramone и Bernays Propaganda на Таксират10!!!

Со эадоволство Ве иэвестуваме дека потврдени се нови три артисти эа јубилејниот Tаксират. Аудио Булис (Audio Bullys), Марки Рамон (Marky Ramone) нашите Бернис Пропаганда (Bernays Propaganda). Единствениот Рамон кој твори ќе настапи на големата сцена во Метрополис Арената, додека Аудио Булис и Бенрис Пропаганда ќе настапат на денс сцената во втората хала на скопскиот саем. Марки Рамон во својот репертоар ги има хитовите на Рамонси. Бендот, најголем фетиш на Литиум ни доаѓа преку единствениот активен претставник на роденден... Со овие три имиња листата на учесници на главната вечер на Таксират эасега (!) иэгледа вака...


1ва Хала: -The Roots, Superhiks, Marky Ramone

2ра Хала: -Swayzak, Audio Bullys и Barneys Propaganda

Инфо, превземено од MySpace.

Нема ваљда у исто време да ги стават Рутс и Свејзек :nesum:
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Идамммммм.....
на Рутс
на Африка Бамбата
и евентуално на Винерфест, ако дае нарцисот карти
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Marky Ramone!!!!!!!!!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: УШТЕ НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!!!!!!!!!!!!! АКО МЕ НЕМА НА ТАКСИРАТ, САМО СРЦЕВ УДАР МОЖНО Е ДА СУМ ДОБИЛ ОД РАДОСТ !!!:vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom