05-11-2005 Tiesto @ Skopje Fair, Macedonia - ОФИЦИЈАЛНО!

Статус
Затворена за нови мислења.

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Бев на Тиесто и супер си поминав.Дојдов коа дојде он зошто искрено Бабура и не сакав баш да го слушам -не ми е по кеиф многу многу :)
Иначе Тиесто беше супер од озвучење -до атмосфера.Ми се свиѓаше што дојде на време си го испоштува својот дел од времето т.е напраи екстра журка.
На врата не чекав ич.Внатре беше гужва ама тоа и го очекував иако добро беше што можеше да се излегува и влегува коа сакаш така да можев да идам на воздух.
Луѓето што беа собрани таму..незнам што толку сте запнале дека секој бил па вакви биле фаците,онакви биле фаците што сте ги виделе.. мислев дека барем на вакви журки коа ќе идам нема да се замарам со што луѓето околу мене ќе кажат т.е дека идам за музиката и да си поминам супер.Тоа ми е фазон- Process а не техно журка.
Како и да е според мене сите што беа си беа уфурани у свој филм си беа дојдени да го чујат Тиесто да се изнаиграат да си поминат екстра и да си идат дома.Имаше и некои од никаде повикани таму али тоа ти е сегде ги има.
Муабетот е дека беше супер и вредеше секој денар што го дадов!!:music3:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
дани, како тоа ти влезе пред самиот настап на тиесто, а немало гужва на врата?
со хелихоптер да не те донесоа?

и без да му ја мислам ќе изјавам дека ми сметаат типови на журки кои не смееш да ги пипнеш! зар тебе тоа ништо не ти значи. намуртени фаци, со девојки под рака, мислат во миленум се

абе сум мавал лакти, ме мавале, сум газел, ме газале, сум прскал, ме прскале - извини му викаш/ти вика, те гуши/го гушиш и продолжувате како ништо да не било. така е секогаш, само не и вчера. бар околу мене. сепак, не бев во секое време на секое место во салата
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
gerard напиша:
дани, како тоа ти влезе пред самиот настап на тиесто, а немало гужва на врата?
со хелихоптер да не те донесоа?

и без да му ја мислам ќе изјавам дека ми сметаат типови на журки кои не смееш да ги пипнеш! зар тебе тоа ништо не ти значи. намуртени фаци, со девојки под рака, мислат во миленум се
Влегов у 12 и 20 и не чекав ни 5 мин.Немаше луѓе на врата незнам ти коа си влегол али ја коа доов одма влегов.
А за ова другово-немав такво искуство на Тиесто со такви луѓе ама не викам дека ги немало.Од она што јас видов луѓето си беа у свој филм и не се замараа многу многу со тоа околу нив.А за буткање -имаше и тоа многу зошто беше гужва ама па не ми се случи некој да изреагира лошо на тоа .
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Некако предосеќав дека така ќе биде, плус вчера вечер еден другар ми прати порака: “Ne si svesen kolku e guzva! Kakov Coloseum, kakva Makedonija-Anglija, kakov MZT - Rabotnicki - ova e ludnica, neznam dali ke vlezam.“

Како и да е...и тоа што викаш - ако сакаш да си поминеш добро, ќе си поминеш. Јас немам ништо против Тиесто и напротив, често го слушам по дома ама не отидов само од 2 причини:
1. 1000 денари карта?!?! АЛООО!!!
2. Чкарт народот кој ќе биде насобран. Многу додуша не обрнувам внимание на сите околу мене кога сум на журка ама може да те степа малер и несакајќи да улеташ у некоја тепачка со некои батиња на кои ланците им тежат повеќе од девојките. Плус - ограничен број на карти?!?! Ха - да важи - да влезам и да се угушам.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Значи Авалон не знаат да напраат два арни концерта еден по друг.

Инаку за луѓето што биле таму и знаеф дека ќе има такви крелиња и нифните кучки. Мило ми е за Водкамикс шо си поминал убо. Јас на Суперстар ДЏ, не фала. Концерт може.

Дани за тебе напомена. На концертот на продиџи имаше толку многу енергија за нивниот саат и пол настап колку што немам видено ни на било кој друг жур или концерт досега а верувај ми сум бил на пуно такви кои се познати по своите концертни настапи. Најблиску до Продиџи биле Соулфлај.
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Tonchie напиша:
На концертот на продиџи имаше толку многу енергија за нивниот саат и пол настап колку што немам видено ни на било кој друг жур или концерт досега а верувај ми сум бил на пуно такви кои се познати по своите концертни настапи. Најблиску до Продиџи биле Соулфлај.
Така е друже!!! Јас мислам дека доколку го клонираме Тиесто неколку пати и да ставиме петорица Тиестовци на бина да пуштаат у исто време нема да можат таква атмосфера да направат!!!

Иначе, ќе ти дадам линк од некое списание каде пред неколку дена читав интервју со Продиџи кои кажаа дека концертот во Скопје бил врв на нивната турнеја и веројатно најдобар концерт во последниве 7-8 години!!! Знам дека на Twisted City кажаа нешто слично но тогаш помислив дека онака го кажуваат тоа секаде кај што ќе идат ама се изненадив кога прочитав интервјуто...
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Tonchie напиша:
Дани за тебе напомена. На концертот на продиџи имаше толку многу енергија за нивниот саат и пол настап колку што немам видено ни на било кој друг жур или концерт досега а верувај ми сум бил на пуно такви кои се познати по своите концертни настапи. Најблиску до Продиџи биле Соулфлај.
Ама незнам што се запнале со Продиџи!Не ни бев на тој концерт не ни знам како било а и не ни сакам да споредувам зошто некако не ми иде споредбата на овие два настани.Лично јас на Тиесто си поминав супер зошто не отидов за да се жалам после колку лошо било и дека било гужва (што е нормално) или дека имало чкарт луѓе-отидов да го чујам Тиесто,да си се изжуркам 2-3 саати и да си идам дома.Бидејќи отидов со таа цел -си поминав екстра.Гужва и сељаци има сегде па имало и на Продиџи-неможеш ти да им забраниш да дојдат.Си имаат пари си платиле карта и ќе си влезат и тоа на секој можен концерт-дури и на Јаzz ги има нафураните фаци!Така да со каква цел ќе отидеш со такви импресии ќе се вратиш според мене. Молоко коа беа ги чекав 3 саати да почнат ама зошто стварно ми беше мерак да ги чујам се вратив со супер расположение.
Така да -моето мислње е дека беше супер иако не наметнувам .
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
дани си три капчиња
да ми извиниш, ама никако не може да е нормално тоа што е гужва
ако за тебе тоа е нормално, во ред. затоа и не се разбираме

се прави проценка девојко колку може да прими една таква хала. проценката е 4000. Литиум толку карти пушти во продажба за Крафтверк. Три дена пред нивниот настап немаше карти.
а на тиесто? не се движеше внатре, а пријател мој во четири саат попладнето купи карта. која по ред 8000?? 9000? нормално е за тебе гужва ди има. епа да ми извиниш, ондак ти си ненормална

а дека имаше чкарт луѓе (по понашање, не на изглед како што веријатно ти ги сваќаш работите) имаше! и ми сметаа! да се осеќам виновен поради тоа?
сосема е неспјливо тоа што ти си поминала убаво, воедно и јас, и мојот опис каква била состојбата внатре. да заврнеше дожд, да прокапеше салата, јас пак убаво ќе си поминев.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
gerard напиша:
дани си три капчиња
да ми извиниш, ама никако не може да е нормално тоа што е гужва
ако за тебе тоа е нормално, во ред. затоа и не се разбираме

се прави проценка девојко колку може да прими една таква хала. проценката е 4000. Литиум толку карти пушти во продажба за Крафтверк. Три дена пред нивниот настап немаше карти.
а на тиесто? не се движеше внатре, а пријател мој во четири саат попладнето купи карта. која по ред 8000?? 9000? нормално е за тебе гужва ди има. епа да ми извиниш, ондак ти си ненормална

а дека имаше чкарт луѓе (по понашање, не на изглед како што веријатно ти ги сваќаш работите) имаше! и ми сметаа! да се осеќам виновен поради тоа?
сосема е неспјливо тоа што ти си поминала убаво, воедно и јас, и мојот опис каква била состојбата внатре. да заврнеше дожд, да прокапеше салата, јас пак убаво ќе си поминев.
Kaжав јас-кој како си поминал негова работа. Ако сите овие работи ги знаеше зошто отиде?Зошто плати карта?Не викам дека немаше пропусти од страна на организација- имаше али ти кажав дека јас го знаев тоа од напред ама свесно отидов купив карта зошто идев со само една цел-да го чујам Тиесто. Отидов,видов,заминав.У меѓувреме си поминав супер.Во ред е дека тебе не ти било ОК али не сум јас ни ненормална ни незнам што ,затоа што кажувам дека вредеше за парите.Мое мислење ...
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
еј кој сака со мене на журка у фабрик на транс, со копиљаците, ама бар ќе се мрда, и ќе има поштен ди џеј.. а не ПЕЕЊЕ..

ми кажуе сеа бро.. дигнати раце, дерење „лав камс агеин“, мафтање со прст.. ЖУРКА БАЧЕ.. баш е ШЕМА, баш е КУЛ.. лав кааааааамс агеееееин.. ебати журката.

ах златен цујоши сузуки.. ах златен ксеноморф..
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
abe, sto ocekuvas na zurka? Kako sakas da imas kislorod tamo. Iskreno vo makedonija vo kino nemaat ventilacija, a ti mi baras ventilacija za na zurki. Jas sedev negde vo prvi borbeni redovi i tamo bese definitivno najtoplo, pa pak istrpiv. Nemase uopste guzva za 30 saat otidov do vc, zemav pivo, se kaciv do gore na skalite, se prosetav i pak se vrativ. Pa sega...

Od tipovi so lanci spremni za incidenti nikad nema da mozeme da se otkacime, taka da dzabe gi komentiras.

Ne rikna miksetata, go izvadija cel stejdz od struja. Padnaa i bimovite i zvuk i se ostanato. I ne e tiesto kriv za toa, makedonska rabota, da go zaebes drugiot
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
а осветлување имаше? ласери нешо? ефекти?? :)
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Офчар напиша:
а осветлување имаше? ласери нешо? ефекти?? :)
Аууу закон!
Имаше ласери донесено и тоа самиот тиесто !
Од време на време го испишуваа неговото име ласерите !
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
How1TzeR laserite celo vreme ispisuvaa tiesto i imeto na pesnata, samo sto toa moras da go vidis od gore, bidejki od publika ke gledas samo linii. Vsusnost site laseri i skeneri ispisuvaat nesto. Osvetluvanjeto bese mnogu kewl, mene barem tie skenerite sto se pustija negda pola saat pred da zavrsi tiesto....tie sto pravea vinozita, i trajbli
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Dimitarc напиша:
How1TzeR laserite celo vreme ispisuvaa tiesto i imeto na pesnata, samo sto toa moras da go vidis od gore, bidejki od publika ke gledas samo linii. Vsusnost site laseri i skeneri ispisuvaat nesto. Osvetluvanjeto bese mnogu kewl, mene barem tie skenerite sto se pustija negda pola saat pred da zavrsi tiesto....tie sto pravea vinozita, i trajbli
Абе бев у првиот ред јас , така да само малце видов од тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom