05-11-2005 Tiesto @ Skopje Fair, Macedonia - ОФИЦИЈАЛНО!

Статус
Затворена за нови мислења.

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
i jas bev vo prviot red, ama koga gi vidov laserite morav da se kacam gore za da vidam sto pravat, veruvaj mi bese amazing
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
Офчар напиша:
еј кој сака со мене на журка у фабрик на транс, со копиљаците, ама бар ќе се мрда, и ќе има поштен ди џеј.. а не ПЕЕЊЕ..
ах златен цујоши сузуки.. ах златен ксеноморф..
ax златен презлатен ВОИД :music3: :music3: :music3:
јас ќе идам...кој е со мене нека крене рака :icon_lol:


ПС озбилна сум...к-идам:)
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
ЈАС ИДАМ ОБАВЕЗНО!

Пред 3 години бев на еден транс фестивал во Црна Гора (местото се викаше Росе - тоа е некоја воена база за подморници и се наоѓа спроти Херцег Нови у тоа заливот, фестивалот се викаше EnTrance) и најпрво Skazi иамше live act....леле што бешеее ауууу!!! После тоа, dj set имаше Void и типот направи партали!!!

Нема шанси да пропуштам!!!
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Од мојот блог

"Ајде бе кога ќе дојде пааа"

"Лелеее Гоце види го колку е убав аууууу"

"Неможаааам , ќе збеснам , го сакааааам срцеееее мое"

"Дечко кога ќе ги пушти хитовите негови ? Ниеден не пушти"

"Ај уште еднаш бутни ме па ќе видиш"

"Мора ли бе од тука да поминуваш !?"

"Маж миииии"

Ете ви го тиесто го баравте , дојде.
Дами и господа ви го претставувам неговото височество ТИЕСТО!
Ете , со овие зборови Бабура го претстави најдобриот ДиЏеј на сите времиња.

Отидов негде околу 21:30 и не згрешив , пошто ти што отишле накај 23 и 24 го јаделе комплет! Буткање , мавање по слабина , ребра итн. Отпрвин немаше гужва беше екстра , прв впечаток ми оставија едни многу јебозовни цури облечени или полу облечени , кои делеа флаери внатре!

Негде накај 22 се истакна бабура , ајмо сити радио. Бабура ко бабура просечен го знаеме што свирка е. Саем се полнеше , а како што се полнеше така на повидок беше ФРКА! Le Blanc беше неверојатен , браво старче алал да ти е ја загреа публиката максимално , крена атмосфера. По неколку часовно играње и потење , конечно се појави Тиесто ! Тоа беше еден голем тест на издржливост не само за мене , и за моите кукови , ребра , бубрези , да добиеш схизофренија да ти се отцепи духот од телото! Супстратосфера внатре , уште имам болки у грбот.

Тиесто , немам зборови , на врв на својата задача ! Голема штета за некој што не може да го види. Браво за сцената , за проекцијата на платната за ЛЦД-ата , едноставно стилот на Тиесто е тој , мултимедиален е. Знае да дигне атмосфера , да изигра со публика , дечкото е феномен !КЕШ МАШИНА! Едноставно се исплатеше секој денар даден за картата , освен за некои мрчатори и псеудофилозофи кои не им било по курот и очекувале повеќе или па оние кои серат за човекот а не го слушнале во живо , туку виделе некои спотче на МС. Фатаморгана.

Што очекувате бре !? Да ве дудлаат ? ФРКА е на саем , од увек било !

Озвучувањето беше супер , бар во првите редови , јас бев во првите пошо дооф порано. Негде на крај на халата не е истиот филиг како што е во првите редови.

Пивце беше 80 банки , водица 50 банки , ГРАБЕЖ! Го прашав воздухот колку е не ми одговори.

Дунди , дунди колку сакаш , од секоја возраст по некој , дечиња ехеее , млади невини. Шала на страна али имаше многу квалитетни цури , потенцијал во нив голем , некои од нив се трљаа од време на време , знаат како треба и децава си ебале пиперот.

Ееее Мајки , знаете ли бре што ви се праат ќерките бре ејјј , да ти е страв ќерка да имаш !!

Ќораво , сакато , без око , без рака .... абе се збира саем бре! Џбитоци!

Млади брачни парови , може и накај 30 - 35 земале се гушнале и стојат и буљаат у тиесто , и ако ги гурнеш добиваат тромбоза на фаца и ти се курчат.

Алоооо бе ејјјј не сте на ЖЕЉКО , слушате ли , ТРАНС е ова не е романтика!

Имаше прекин едно минута до две , им рикнал осигурач ! Тиесто у шок , се чуди што е работата , се кладам дека не му се има случено ова у негова кариера во досегашниве 9 години. Али овие нашиве брзи и средија одма.

"Лав камс аген , лав камс аген"​

Хорски запеаа сите за да им го пушти хитот , небаре сум на Фолк концерт.
Со самото пуштање на песната , УРАГАН ! Почнаа насилно да буткаат и да газат за да дојдат до прв ред 3-4-ца 40 годишни ЧЕЛЕБИИ , ЧАРКАШИ , дотерани во машни и одела , абе кафански луѓе , у секоја манџа запршка.

Отприлике тоа беше тоа , уште еднаш ќе кажам тиесто беше феноменален , јас лично си поминав многу екстра , многу лудо и незаборавно. Не беше ништо испуштено !

Не ги споредувајте Продиџи и Тиесто ! Мешате различен спој на музика и публика.
Тиесто е ONE MAN SHOW. И да тој е Диск џокеј не е Група.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
RESPECT !!!
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
gerard напиша:
zeko еве ти еден апдејт за тебе

не знам какво било озвучењето на крафтверк, ама синоќа беше слабо. Немаше сила никаква, рака на срце полна беше халата, ама комотно се праеше муабет како да си во кафич.

диџеите не знам како пуштаа, затоа што влегов на 10 минути пред тиесто, а излегов после него. За тиесто кажав. Тоа и што го очекував од него. Имаше инспирација човекот, и јас шо се тиче неговиот настап сум задоволен.

на врата, не знам дал да коментирам. некаде 11-11:30 портите пред саемот не се гледаа од начичкани луѓе. Застанавме во сторј, седиме така едно 10 минути, кога да видам - шо да видам, не мрдаме. Портите затворени, не можеш да влезеш во дворот на саемот, камо ли во хала. Таму други редици има. И од време на време ќе ги отвореа вратите, од притисок голем што се ствараше, паѓаа девојки, боксови летаа од обезбедувањето, знаеш она како стампедо. И кога ќе решеа во таква ситуација да ги затворат портите маваа зе живо и клоцаа. Како евери за време други светски рат. Едвај некако до решетките стигнавме. Бев многу надркан, ќе изедев ќутек од обезбедувањето, додека не се смирив малку, за да ми текне дека не се они криви. Правев муабет со еден од нив, ми рече - нека ви е за памет друг пат аволон кога ќе организира. Еден дечко збудале скроз, се проби низ вратата почна да пцуе се живо, почнаа да го шлапаат, па списка девојка му, па и нејзе ја заџидарија... да продолжам?

Стгам пред главната врата, истата гужва. Само што сега влагаа еден по еден и онака на ура, затоа што видоа дека ја оплескаа и дека луѓе платиле 1000 денари за тиесто а саат време не можат да влезат. Претресување? Ма какви... мене дечкото заборави картата да ми ја скина, ми вика - еј дечко дечко, скини си ја картата :pos: и тука одма еден од обезбедувањето ми ја скина. Алки некакви ќе ставале? Апарати не смеело да се внесуваат? Боже, боже...

Внатре имаше 3 атоми на кислород. Карти се продавале - колку што треба! Шанк? Веце? Ма какви, се решиш ли веце да посетиш, отишла пола журка. Трпи. Пијачка? Па треба да ја земеш пијачката, на шанк да ја мавнеш, и да се вратиш. Инаку каде со неа?

Типови кои залутале? Брееј.. со тони! Ќелави со ланци, ако му ја погледнеш девојката, одма имаш - треба нешто?! Нормално, не мрдаат со прст, ама затоа се на тиесто. Утре ќе се фалат. Имаше неколку инциденти. Нормално е со такви бараби околу тебе, да има такви појави.

Мене не ми е криво за 1000 денари. Јас знам да си поминам убаво ако сакам. И си поминав. Но, тоа внатре, не личеше на ништо. Штала

Едно време рикна миксетата на Тиесто, се чудеше човекот. Управо не знам дали баш миксетата, ама нешто рикна.

и нормално, лов камс агејн - цеца атмосвера. Сви руке у вис и пеј! Кај се пее на журка бе... ох кафанџии
Јас сум кафанџија, ама ...
RESPEKT :))))
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Офчар напиша:
еј кој сака со мене на журка у фабрик на транс, со копиљаците, ама бар ќе се мрда, и ќе има поштен ди џеј.. а не ПЕЕЊЕ..

ми кажуе сеа бро.. дигнати раце, дерење „лав камс агеин“, мафтање со прст.. ЖУРКА БАЧЕ.. баш е ШЕМА, баш е КУЛ.. лав кааааааамс агеееееин.. ебати журката.

ах златен цујоши сузуки.. ах златен ксеноморф..
VOID lepi kje ne odkine :) agresiven techno-trance,poagresiven nemoze da bide...duri napinja :)
 

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
Еј шверцери дајте некоја слика да се потсетиме на дејствието малку .....
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
zEk0 напиша:
ЈАС ИДАМ ОБАВЕЗНО!

Пред 3 години бев на еден транс фестивал во Црна Гора (местото се викаше Росе - тоа е некоја воена база за подморници и се наоѓа спроти Херцег Нови у тоа заливот, фестивалот се викаше EnTrance) и најпрво Skazi иамше live act....леле што бешеее ауууу!!! После тоа, dj set имаше Void и типот направи партали!!!

Нема шанси да пропуштам!!!
koga e VOID?
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Сеа следниов викенд...петок или сабота у МНТ...тоест Ла Фабрик...

Ајде доаѓај, ќе има и малолетнички сто посто :)!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
epa se gledame na VOID...i ostaj te mi gi maloletnickite na mene, i jas sakam da vidam nesto air od zurka
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
zEk0 напиша:
Сеа следниов викенд...петок или сабота у МНТ...тоест Ла Фабрик...

Ајде доаѓај, ќе има и малолетнички сто посто :)!
не знам.. можеби.. ама само ако има малолетнички..

димитарц, мал си за журка.. иди си на тиесто.. или гасолина.. :pos:
 
Член од
29 април 2005
Мислења
236
Поени од реакции
1
Офчар напиша:
ах златен цујоши сузуки.. ах златен ксеноморф..
Kakov be Cujosi Suzuki-Maruti nemozam da go podnesam kokov Dj stanal, kakva razlika od zurkata u MKC i taa posle nekoj mesec vo MNT. REjver tipot stanal ambient, mambient a baska mnogu razocaral i vo bugarija na trance festival epten go plukale
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom