05-11-2005 Tiesto @ Skopje Fair, Macedonia - ОФИЦИЈАЛНО!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
au?!
dj lucca mame eba.
tiesto voda da nosi
guzva,srednoskolci,tenzija ne vidof,malce guvanje na prviot vlez,pozdraf
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
How1TzeR напиша:
И мене да знаеш колку ме поебаа ми рекоа 2 гратис карти , ми донесоа само 1 !
epten ti go napikale...kopilinja neblagodarni,mene vaka da mi napraea...ke gi ubief.
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Кој не беше се Поебал , гадно !
Тиесто беше феноменален , СТРАШНО, ФАНТАСТИЧНО од негова страна , Ле Бланк и тој беше екстра !!
Немам зборови , можете само да се жалите дека не било ок.
Лоши фаци , некои луѓе не требаше да бидат таму!
Неам време сеа да напишам се , покасно повеќе!
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
gerard напиша:
Ајде да речам солидно беше

Цела среќа што не сретнав некој од аволон, око ќе му извадев. Нека лежев затвор. И не дека не знаев што ме очекува. Не дека ми е прв пат.

Тиесто ко Тиесто. Нешто ново, дел стари нумери и тоа.

Голем дел од присутните гости залутале некако случајно на сеам. Дефинитивно.
Тепачки на журки? Кај се видело тоа?!
Ајде во Опатија не би ме чудело...

се на се - разочаран
освен од Тиесто, кој си беше коректен максимално
mi se svigja postov...objektivno napishano
rispekt!
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Ауччччч, сабајле во 6 се вратив дома од концертот на Tiesto, и сега станувам од спиење и свееееееееее ме болиииии од глава до петици. Инаку журката беше лудница, закон, немам зборови, браво за Тиесто.

Најјако беше кога ја дупнав фосфорната капсула и почнав да прскам наоколу, па кога ми се насобраа луѓе околу мене и ми викаат: „дечки ај и мене дупни ми тоа капсулата“ и сите почнаа да прскаат........ лудница...

После јако беше што беше „џган пипл“ и ја како што денсав позади мене некоја си ги трие зизгите од мојот грб, а некоја од напред г’зот си го трие од „чика куре“... :pos:

А накрај кога заврши Тиесто кога дојде Lucca да пушта музика, па кога го рокна озвучењето до даска, аучччччччччч лудницаааааааааа........ и негде 4 и пол си отидовме со другарите...

П.С. Шверцнавме дигитална камера.... хехе со Le Blanc се сликавме.... :cuc:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
еј шверцнал камера ха-ха
сачмарка да си носел ќе си ја внесел
да не те претресе некој случајно?

а како само најавува...

пред врата беше ко на кометал чиниш

ограничен број карти? како не, на куров ми!

уствари што се замарам...
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
се збра и шуто и рогато а?

ако ако.. по тисуче сите.. додека има овци ќе ни биде вуна.. ебате тиестото ебате..
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Офчар напиша:
се збра и шуто и рогато а?

ако ако.. по тисуче сите.. додека има овци ќе ни биде вуна.. ебате тиестото ебате..
Си го бараа со боринче...:wink:
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
И сега?! Ќе напише ли некој реален review на целата журка? Како беше озвучење, добро ли пуштаа диџеите, се чекаше ли многу на врата, колку кошташе пиво....?! Вредеше ли 1000 денари да платите...?

П.С. Продиџи чинеше 900 денари а вредеше за 3000...а ова?
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Vredese sekoj denar sto go dadov za kartata. Ozvucuvanjeto bese istoto sto bese i na kraftwerk taka da bese odlicno. Djeite bea odlicni, pivoto kostase 80 denari i ti davaa gratis fluroscentna ampula. Na vrata ne cekav mnogu bidejki me vnesoa preku red i + bev dojden vo 8:30....odlicna zurka
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Bese odlicno...
otidov nakaj 10 i bev tamu do 4 !
Si pominav najludo i ne sednav ni ednas, ednostavno ne mozev poso muzikata me drzese na noze celo vreme! Bese ludnica, koj sto saka neka zbori
Kapsulite dodatno ja pravea pozeska atmosferata a Tiesto bese zakon :cuc:, i taa dj-kata Luka mislam se vikase, bese epten dobra!:music3:
Tiesto bese bolje od Prodigy kade kade.
Plativ 1000 denari, ne gi zalam, poso za 1000 denari dobiv zurka od 8 do 4 (a traelo do 6) a za Prodigy dadov 900 a traese od 9 do 12:lud:!
Cela vecer :party3: i mi bese extra zabavno :)
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
ThA-BiTcH напиша:
Tiesto bese bolje od Prodigy kade kade.
Plativ 1000 denari, ne gi zalam, poso za 1000 denari dobiv zurka od 8 do 4 (a traelo do 6) a za Prodigy dadov 900 a traese od 9 do 12:lud:!
:pop: Боже поможи им на непознавачите!

Треба да се прави разлика журка-концерт!
Мислам...Продиџи направија концерт каков што одамна немало на овие простори и буквално ги одработија парите кои беа дадени за карта!
:music3::music3::music3:

А Тиесто...Тиесто пушта дискови (или плочи wathever) ало!!!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
zeko еве ти еден апдејт за тебе

не знам какво било озвучењето на крафтверк, ама синоќа беше слабо. Немаше сила никаква, рака на срце полна беше халата, ама комотно се праеше муабет како да си во кафич.

диџеите не знам како пуштаа, затоа што влегов на 10 минути пред тиесто, а излегов после него. За тиесто кажав. Тоа и што го очекував од него. Имаше инспирација човекот, и јас шо се тиче неговиот настап сум задоволен.

на врата, не знам дал да коментирам. некаде 11-11:30 портите пред саемот не се гледаа од начичкани луѓе. Застанавме во сторј, седиме така едно 10 минути, кога да видам - шо да видам, не мрдаме. Портите затворени, не можеш да влезеш во дворот на саемот, камо ли во хала. Таму други редици има. И од време на време ќе ги отвореа вратите, од притисок голем што се ствараше, паѓаа девојки, боксови летаа од обезбедувањето, знаеш она како стампедо. И кога ќе решеа во таква ситуација да ги затворат портите маваа зе живо и клоцаа. Како евери за време други светски рат. Едвај некако до решетките стигнавме. Бев многу надркан, ќе изедев ќутек од обезбедувањето, додека не се смирив малку, за да ми текне дека не се они криви. Правев муабет со еден од нив, ми рече - нека ви е за памет друг пат аволон кога ќе организира. Еден дечко збудале скроз, се проби низ вратата почна да пцуе се живо, почнаа да го шлапаат, па списка девојка му, па и нејзе ја заџидарија... да продолжам?

Стгам пред главната врата, истата гужва. Само што сега влагаа еден по еден и онака на ура, затоа што видоа дека ја оплескаа и дека луѓе платиле 1000 денари за тиесто а саат време не можат да влезат. Претресување? Ма какви... мене дечкото заборави картата да ми ја скина, ми вика - еј дечко дечко, скини си ја картата :pos: и тука одма еден од обезбедувањето ми ја скина. Алки некакви ќе ставале? Апарати не смеело да се внесуваат? Боже, боже...

Внатре имаше 3 атоми на кислород. Карти се продавале - колку што треба! Шанк? Веце? Ма какви, се решиш ли веце да посетиш, отишла пола журка. Трпи. Пијачка? Па треба да ја земеш пијачката, на шанк да ја мавнеш, и да се вратиш. Инаку каде со неа?

Типови кои залутале? Брееј.. со тони! Ќелави со ланци, ако му ја погледнеш девојката, одма имаш - треба нешто?! Нормално, не мрдаат со прст, ама затоа се на тиесто. Утре ќе се фалат. Имаше неколку инциденти. Нормално е со такви бараби околу тебе, да има такви појави.

Мене не ми е криво за 1000 денари. Јас знам да си поминам убаво ако сакам. И си поминав. Но, тоа внатре, не личеше на ништо. Штала

Едно време рикна миксетата на Тиесто, се чудеше човекот. Управо не знам дали баш миксетата, ама нешто рикна.

и нормално, лов камс агејн - цеца атмосвера. Сви руке у вис и пеј! Кај се пее на журка бе... ох кафанџии
Јас сум кафанџија, ама ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom