„Сакам да те :sekss:“ - Комплимент, или...?

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
На некого после трето пиво сите женски му се убави и секси.

После утредента ќе мрчи и ќе се колне дека никогаш повеќе нема да пие, и ќе биде ремет на другарите некое време. :pos:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
На некого после трето пиво сите женски му се убави и секси.
Точно.

Башка сум слушнала многу машки муабети од типот не чини,ама добра е за секс.Знам дека ова не важи баш за сите и во сите ситуации,али самата можност ваквата варијанта на размислување да е во игра,ми ги урива шанси да го сфатам како комплимент.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
E jbg , ako si dvocevka , arno ke ti doe .. U sprotivno , zasukaj rakavite i ..:helou:
Не се работи за двоцевка туку се најдеш во ситуација кога некое типче ти рече дека ти го има меракот и сака со тебе да се секса?
Лесно е на форум да се правиш ебач и во мир да изиграваш воен херој :helou:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Не се работи за двоцевка туку се најдеш во ситуација кога некое типче ти рече дека ти го има меракот и сака со тебе да се секса?
Лесно е на форум да се правиш ебач и во мир да изиграваш воен херој :helou:
I so ke napraves ako nekoe tipce saka da ti go zafuce/ da mu go zafuces ? Ke kazes : DA !?

A za temata , pa i masko da e , jbg , kompliment e :pos2::smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Точно.

Башка сум слушнала многу машки муабети од типот не чини,ама добра е за секс.Знам дека ова не важи баш за сите и во сите ситуации,али самата можност ваквата варијанта на размислување да е во игра,ми ги урива шанси да го сфатам како комплимент.
Чекај, као жените немаат таков начин на размислување? Нормално дека имаат, само го нарекуваат со поинакви зборови. На приемер, ова членчево Мило Билдерче, секоја девојка би помислила, не е за врска, ама како би заглаила у лифт една вечер со него... шо е нормално. Така и момците, не би земале некоја калаштура кафанска за девојка, ама за едно вечерна авантура и тоа како...
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Чекај, као жените немаат таков начин на размислување? Нормално дека имаат, само го нарекуваат со поинакви зборови. На приемер, ова членчево Мило Билдерче, секоја девојка би помислила, не е за врска, ама како би заглаила у лифт една вечер со него... шо е нормално. Така и момците, не би земале некоја калаштура кафанска за девојка, ама за едно вечерна авантура и тоа како...
Имаш право,нормално дека сите привлечни мажи не се баш најпожелни за врска.Али јас мислев дека мажите кога станува збор за едно вечерна авантура ги намалуваат критериумите во однос на физичкиот изглед,јас барем имам така сфатено,имам повеќепати слушнато абе арна е за ...а, пред тоа наведувале мани токму за нејзиниот физички изглед.

И како што реков,мноооогу нормално дека не сите мажи размислуваат на ваков начин,ама дека постојат и такви,нема жива сила да ме разубеди.:)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Имаш право,нормално дека сите привлечни мажи не се баш најпожелни за врска.Али јас мислев дека мажите кога станува збор за едно вечерна авантура ги намалуваат критериумите во однос на физичкиот изглед,јас барем имам така сфатено,имам повеќепати слушнато абе арна е за ...а, пред тоа наведувале мани токму за нејзиниот физички изглед.

И како што реков,мноооогу нормално дека не сите мажи размислуваат на ваков начин,ама дека постојат и такви,нема жива сила да ме разубеди.:)
Јас не се противам на тоа дека мажите размислуваат така. Но се противам тоа да биде некоја лоша особина која ги краси мажите бидејќи и жените исто така го почитуваат тој принцип. Единствена разлика е што мажите го смалуваат критериумот на физичка привлечност, а жените на интелигенција.
Така, една девојка може да биде добра за секс, ако има деколте и ништо повеќе, а еден дечко може да биде добар за секс, ако има стомачни мускули и ништо повеќе.

И да, сакам да те “кхм“ е комплимент, што значи дека добро изгледаш и побудуваш некакви чувства кај некого, и треба грижливо со тој комплимент да се снајде човек.
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Имаш право,нормално дека сите привлечни мажи не се баш најпожелни за врска.Али јас мислев дека мажите кога станува збор за едно вечерна авантура ги намалуваат критериумите во однос на физичкиот изглед,јас барем имам така сфатено,имам повеќепати слушнато абе арна е за ...а, пред тоа наведувале мани токму за нејзиниот физички изглед.

И како што реков,мноооогу нормално дека не сите мажи размислуваат на ваков начин,ама дека постојат и такви,нема жива сила да ме разубеди.:)
Ако слушнеш од повеќе мажи "Не бе само онаа не ја е..." ќе се смени твоето мислење за сите мажи генерално?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Точно.

Башка сум слушнала многу машки муабети од типот не чини,ама добра е за секс.Знам дека ова не важи баш за сите и во сите ситуации,али самата можност ваквата варијанта на размислување да е во игра,ми ги урива шанси да го сфатам како комплимент.
Можда повеќето коментираат али кој стварно мисли така е прашање.
За време утакмица ќе слушнеш и коментари од типот "аман бе, со 2 леви... да ти.е матер...за што пари ти даваат, вол...ја боље би изиграл..." па не значи дека стварно тоа ќе го направи, а уште помалку дека боље ќе изигра од профи фудбалерот...не е се во изјавите, нешто е и во...ку*чењето пред другите :wink: Но не сите мажи практикуваат вакви изјави, ќе се зачудиш колку и не го прават тоа а си имаат пристоен љубовен и сексуален живот (тивка вода :) ).
Ова од машка гледна точка, а за друго не знам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom