„Сакам да те :sekss:“ - Комплимент, или...?

M

Mario Gómez

Гостин
Koмплимент во секој случај, се случило досега во неколку наврати да бидам изненаден од таков предлог, иако никако не би погодил дека и се сфиѓам. За мене е тоа убо, и ако фино ми го образложи тоа, не би ја одбил никако.
 
?

..........

Гостин
Комплимент е нормално не секој сака да те секса:helou:
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Sekako deka e , toa znaci deka si zgoden i deka predizvikuvas erotski zelbi kaj sprotivniot pol , so nikogas ne e losa rabota .

Da ne sakat da imat odnosi so tebe .. e togas imas problemi :smir:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Се зависи од тоа која личност ти го кажува тоа и на кој начин. На пример, ако дотичниот ми го кажуво истото тоа меѓутоа на индиректен начин и убаво спакувано, многу јасно дека би го сфатила како комплимент. Ако пак наместо тоа ми го каже директно, јасно и гласно, многу би ме нанервирало и би се навредила на некој начин затоа што мразам нападни личности. И второво ќе биде комплимент ама за жал ја нема истата тежина како првото :pipi:.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.120
Поени од реакции
4.761
Абе од една страна реално да размислиш, комплимент е. Кое машко би сакал да ебе грда женска ако не па?

Дефинирај грдост! Ако мислиш на фацата, а телото е ок, тогаш ок, а ако е обратно, тогаш ќе се позамислам малку!
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Да ги е*ам сите шо мислат дека тоа е комплимент. Се осеќате поубави?
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Да ги е*ам сите шо мислат дека тоа е комплимент. Се осеќате поубави?
Прашањето е дали ако те еб*т сите тие што мислат дека е тоа комплимент, ќе ти биде тебе поубаво? :smir:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Прашањето е дали ако те еб*т сите тие што мислат дека е тоа комплимент, ќе ти биде тебе поубаво? :smir:
Имааш нешо да понудиш? Прашањето е дали сфаќаш шо се пишува овде. "Цитирај" стискај кај други членови жити се.
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Имааш нешо да понудиш? Прашањето е дали сфаќаш шо се пишува овде. "Цитирај" стискај кај други членови жити се.
Сакаш да кажеш дека сите што мислат дека тоа е комплимент, е затоа што се сметаат за поубави откако ќе се случи тоа и дека е погрешно?
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
од една страна може дабиде понижувачки и сељачки...све зависи од кој и како е кажано...иако е тенка границата нашо и како у дадениов случај... али као шо кажачлен седум...тотално го поддржувам... да ми каже некој нешо нека си остане за него...да каже некој такво нешо на некоја МИ блиска...ке види ја као сакам да го ебам...
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Боље некоја да ми каже дека сака да ме ебе дека сум и секси , отколку да ми каже дека не сум за ебење ич.
Нека ми каже у очи дирекно, голем сум јас , ке поднесам да не заплачам.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Дефинирај грдост! Ако мислиш на фацата, а телото е ок, тогаш ок, а ако е обратно, тогаш ќе се позамислам малку!
Епа машко за да го привлечи женска за ебање, треба или фацата да му се свиѓа, или телото, цицка, гз..... Зависи кај секој различно, но со нешто мора да го привлече. Фала богу нема некоја што со ништо не го привлекла, да посака да ја ебе. Не сте очајни ебаго. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom