„Курва“ во кревет

Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
... понекогаш ќе кажеме „курва“ на нештото или некого, што не е поврзано со секс, туку значи пис особа, лажна, дволична, ...тој? курва човек е!
или курва би рекле на жена која има повеќе мажи во исто време со кои има сексуален контакт, значи неверна жена...се прашувам кој сопруг би сакал сопругата да му биде „курва“ во кревет да има и други мажи покрај него?
...односно тогаш би требало под инерција да кажеме дека секоја сопруга сака да сопругот биде исто курвар во кревет :D
заклучок? „курва“ не е добар збор (епитет)!
...едноставно треба да се каже, сопругата сака добар ебач сопруг во кревет, како и сопругот што сака неговата сопруга да е добра ебачица со него во кревет! :sekcza:
не си ставила слики од гугл.
 
C

CoolIris

Гостин
Жена што е добра само во 1 кревет на дечко или маж - не е курва.
А жена / женска што е добра во различни кревети со голем број машки што е ? И тогаш таа не е курва ? Или има друг назив ? Домаќинка да не е ?
Промискуитетна личност од женски пол. Исто како што имаш промискуитетна личност од машки пол.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Аааа значи мажите кои изневеруваат се ебачи а жените курви, ок тогаш (y)
ДА затоа што НЕ секој маж може да биде ебач а секоја жена може да биде курва. Маж кој може да си дозволи да има секс со многу партнерки доста често е многу интелигентен, елоквентен, образован, има смисла за хумор, добар физички изглед и така натаму. За жена е лесно само треба да ги рашири нозете и ќе се појават мажјаци спремни да ја оплодат.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
Промискуитетна личност од женски пол. Исто како што имаш промискуитетна личност од машки пол.
Ова нешто доваѓа и по модерен збор и од "Старлета" така?? Измислите еден куп зборови само да не бидете "Курви"
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Насловот да се смени во "Мирна и повлечена девојка додека е облечена" за да нема понатамошни недоразбирања.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.785
Поени од реакции
35.126
бијонс ти како докажана секс мајсторка што ќе кажеш на темава?
... од каде „докажана“ жити се? :pos: па уште „мајсторка“ :lolzz:
еве да не ја расипам забавата „ќе нацртам“ што мислам за жената кога „не може“, а може да може кон сопругот :

2uezli.jpg

:D
 
C

CoolIris

Гостин
ДА затоа што НЕ секој маж може да биде ебач а секоја жена може да биде курва. Маж кој може да си дозволи да има секс со многу партнерки доста често е многу интелигентен, елоквентен, образован, има смисла за хумор, добар физички изглед и така натаму. За жена е лесно само треба да ги рашири нозете и ќе се појават мажјаци спремни да ја оплодат.
Сексист и шовинист.
Иу.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Сексист и шовинист.
Иу.
Мислиш интелигентен ебач. Потенцирано беше "ДА затоа што НЕ", останатото беше само да го одвлечам вниманието и да видам како ќе ме осудите.
 
C

CoolIris

Гостин
Мислиш интелигентен ебач. Потенцирано беше "ДА затоа што НЕ", останатото беше само да го одвлечам вниманието и да видам како ќе ме осудите.
Мислам доктор по курварски науки.
Не продолжувај жити ја, ќе ме натераш и медаља да ти закачам!

Кога ќе го исфрлиш поимот курва од твојот речник, може да разговараме :)
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Мислам доктор по курварски науки.
Не продолжувај жити ја, ќе ме натераш и медаља да ти закачам!

Кога ќе го исфрлиш поимот курва од твојот речник, може да разговараме :)
Никогаш и не сум го користел збирот курва, секогаш го преферирам ороспија и кажав погоре што мислам под терминот. Поздрав.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.177
Поени од реакции
16.736
Мислиш интелигентен ебач. Потенцирано беше "ДА затоа што НЕ", останатото беше само да го одвлечам вниманието и да видам како ќе ме осудите.
Ниту ебиш а по муабетот ниту си нешто интелигентен, такви "ебачи" како тебе со лопата да ги риниш има ;)
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Leleeeee...ke umrev bez vakva teska glupost da procitam:pos::pos:

Cudno,no moite najdobri ebaci Bea sosema sprotivno, ne mnogu inteligentni, so sredno obrazovanie...ama lavovsko srce:icon_lol::ojeaa:
Гледам тука на форумот има многу луѓе што си предаваат многу големо значење. Од кога ебач е личноста која има секс со вас поздрав еден топол, убаво е тоа да си го мислите но да изнесете јавно такво мислење, мислам смешно е... Не очекувам да ме разберете, зборувам за личност со body count од минимум троцифрен број.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Гледам тука на форумот има многу луѓе што си предаваат многу големо значење. Од кога ебач е личноста која има секс со вас поздрав еден топол, убаво е тоа да си го мислите но да изнесете јавно такво мислење, мислам смешно е... Не очекувам да ме разберете, зборувам за личност со body count од минимум троцифрен број.
Абе сеа, она си кажува за времета кога била млада и со двоцифрен број боди каунт. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom