„Курва“ во кревет

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
... понекогаш ќе кажеме „курва“ на нештото или некого, што не е поврзано со секс, туку значи пис особа, лажна, дволична, ...тој? курва човек е!
или курва би рекле на жена која има повеќе мажи во исто време со кои има сексуален контакт, значи неверна жена...се прашувам кој сопруг би сакал сопругата да му биде „курва“ во кревет да има и други мажи покрај него?
...односно тогаш би требало под инерција да кажеме дека секоја сопруга сака да сопругот биде исто курвар во кревет :D
заклучок? „курва“ не е добар збор (епитет)!
...едноставно треба да се каже, сопругата сака добар ебач сопруг во кревет, како и сопругот што сака неговата сопруга да е добра ебачица со него во кревет! :sekcza:
Ова што пробуваш да го објасниш е веќе објаснето со: П*чка е полов орган, а пизда е карактерна особина :cautious:
Бре што ви прави ова изолацијата, цепате по 300 мислења во ден на тема секс:kruna::smirce:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.856
Ова што пробуваш да го објасниш е веќе објаснето со: П*чка е полов орган, а пизда е карактерна особина :cautious:
Бре што ви прави ова изолацијата, цепате по 300 мислења во ден на тема секс:kruna::smirce:
бијонс е изгорена, немала секс преку една година, моментално халуцинира како последица на тоа.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
@bijons очекувам енергично да ги негираш ваквите гласини:cenzura:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
...зш? нека се радува дека последниот збор е негов! тоа му доаѓа као ,,знаеш не сум јас прашувам за комшијата“...или кога некој прашува ејј што е подобро помал, а техничар или поголем а смотан? а тој одговара давајќи свое мислење:
-Паа подобар помал, а техничар! и готово знаеш колку е саатот? точно 20:44 :pos:
Ова што пробуваш да го објасниш е веќе објаснето со: П*чка е полов орган, а пизда е карактерна особина :cautious:
Бре што ви прави ова изолацијата, цепате по 300 мислења во ден на тема секс:kruna::smirce:
... а путка? а? а вагина? а? која бе изолација? секој ден сум на работа цели месеци уназад!:facepalm:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.280
...зш? нека се радува дека последниот збор е негов! тоа му доаѓа као ,,знаеш не сум јас прашувам за комшијата“...или кога некој прашува ејј што е подобро помал, а техничар или поголем а смотан? а тој одговара давајќи свое мислење:
-Паа подобар помал, а техничар! и готово знаеш колку е саатот? точно 20:44 :pos:

... а путка? а? а вагина? а? која бе изолација? секој ден сум на работа цели месеци уназад!:facepalm:
,,,da be chairchanke,,, :icon_mrgr: ,,,toa golemata masa dushu si dala za,,,akhm,,pregledi de,:pos::pos::ROFLMAO::icon_mrgr:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Нема курви во светов, има само плитки души со ограничени умови и искривени размислувања.
Поимот Курва е повеќе карактерна особина. Полот тука не е битен. :)


... понекогаш ќе кажеме „курва“ на нештото или некого, што не е поврзано со секс, туку значи пис особа, лажна, дволична, ...тој? курва човек е!
:aplauz:


Во наше село ебачи ги викаме, кај вас во градојте бед бој изгледа ги викате не сум сигурен :icon_lol:
Зове ме да каже да сам Fuccboi, ја јој кажем ускоро је град мој! :uzi:

Аааа значи и мажите кои изневеруваат се КУРВИ а и жените се курви, ок тогаш (y)
Чисто да те поправам :)

Па во кој век живееме побогу. Ако жената е опуштена со мажот, ако жената сака секс исто колку што и мажот, ако жената иницира секс, ако жената сака да експериментира, ако жената има некои свои сексуални преференции и фантазии, не е курва, туку е жена, со нагони, чувства, желби и потреби, човек од крв и од месо, исто ко мажите.
Тоа курва у кревет доаѓа од тоа, Дама пред сите курва у кревет. Не звучи баш највкусно но од таму доаѓа. Во превод мислам дека се мисли како жена што ужива во сексот, а во таа фраза тоа Курва мислам дека не е во уопште негативен контекст, туку на некој начин како „пофалба“. Колку и да е чудно барем јас така го сфаќам. Пошто нели, секој маж сака жена што ќе му биде „Дама пред сите, домаќинка дома а курва во кревет“. Исто ко што секоја жена сака мажот да биде „Џентлмен пред сите, домаќин во куќа и „пастув“/„ебачиште“ во кревет“.
Не во контекст како еј се ебава со сите, туку се труди, се препушта на фантазии, еднотсавно максимално уживаат во нивниот ЗАЕДНИЧКИ сексуален живот.
Се надевам дека сфати на што мислев :)
И да, зборот Курва ми е малце погрешен за ваков контекст пошто пред се тоа „ Курва“ за мене лично е Карантерна Особина :)
 
C

CoolIris

Гостин
Тоа курва у кревет доаѓа од тоа, Дама пред сите курва у кревет. Не звучи баш највкусно но од таму доаѓа. Во превод мислам дека се мисли како жена што ужива во сексот, а во таа фраза тоа Курва мислам дека не е во уопште негативен контекст, туку на некој начин како „пофалба“. Колку и да е чудно барем јас така го сфаќам. Пошто нели, секој маж сака жена што ќе му биде „Дама пред сите, домаќинка дома а курва во кревет“. Исто ко што секоја жена сака мажот да биде „Џентлмен пред сите, домаќин во куќа и „пастув“/„ебачиште“ во кревет“.
Не во контекст како еј се ебава со сите, туку се труди, се препушта на фантазии, еднотсавно максимално уживаат во нивниот ЗАЕДНИЧКИ сексуален живот.
Се надевам дека сфати на што мислев :)
И да, зборот Курва ми е малце погрешен за ваков контекст пошто пред се тоа „ Курва“ за мене лично е Карантерна Особина:)
Жена која ужива во сексот = курва.
Маж кој ужива во сексот = ебачиште.

Примитивизам, сексизам и шовинизам.

So sad.
Невкусен е зборот курва, независно дали го перцепираш како карактерна особина или не, независно дали е маж или жена. Тоа е етикетирање и како таков, зборот воопшто не треба да постои.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Жена која ужива во сексот = курва.
Маж кој ужива во сексот = ебачиште.

Примитивизам, сексизам и шовинизам.

So sad.
Невкусен е зборот курва, независно дали го перцепираш како карактерна особина или не, независно дали е маж или жена. Тоа е етикетирање и како таков, зборот воопшто не треба да постои.
Од се што пишав ти ваков заклучок донесе...

:bravobe:
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Од се што пишав ти ваков заклучок донесе...

:bravobe:
Научила два-три термини како шовинизам, сексизам и само да се употребеле, не мора да знае кога се соодветни за употреба. :D
 
Член од
3 април 2020
Мислења
905
Поени од реакции
508
Па во кој век живееме побогу. Ако жената е опуштена со мажот, ако жената сака секс исто колку што и мажот, ако жената иницира секс, ако жената сака да експериментира, ако жената има некои свои сексуални преференции и фантазии, не е курва, туку е жена, со нагони, чувства, желби и потреби, човек од крв и од месо, исто ко мажите.
Не си ме разбрала во која насока е напишаното, а и не е битно, кој како сака нека разбере. Што се однесува до мене, немам проблем да си кажам на партнерот “ми се секса“ и да го направам тоа што ќе ми дојде како инспирација во моментот.;) Што се однесува до векот, што знам и во претходните се ебеле луѓето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom