„Курва“ во кревет

Член од
12 август 2020
Мислења
65
Поени од реакции
68
Ова нешто доваѓа и по модерен збор и од "Старлета" така?? Измислите еден куп зборови само да не бидете "Курви"
Ауу немој старлета да употребуваш ти се молам,па она само заработува за парче леб и Гучи гардероба...на јахта
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Абе буразери и буразерки. Шо сте досадни мајке му! Само верглате у место едно те исто.
Курва е жена мераклика која ужива максимално у сексо без предрасуди и без разлика дали ќе се ебе со еден, двајца или повеќе. Тука нема ништо негативно, ни навредливо кај овај тип на жена. Друга ствар е тоа шо значењето на зборо го испретвуваме како и на еден куп други зборови.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Leleeeee...ke umrev bez vakva teska glupost da procitam:pos::pos:

Cudno,no moite najdobri ebaci Bea sosema sprotivno, ne mnogu inteligentni, so sredno obrazovanie...ama lavovsko srce:icon_lol::ojeaa:
.„срце“ или? :pos:
Sekoj maz saka kurva vo krevet.
...уводен пост, да беше зборот „мушко“ ќе имаше друго значење, „маж“ значи сопругот сака својата сопруга во кревет да биде „курва“, а не општо за жена слободна, девојка и релација со мушко да биде како „курва“ , зборуваме за тие што имаат венчална бурма на прстот!
 
Последно уредено:
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Поголема срамота во денешно време е да не знае партнерката да ти го испуши курот него ли да и речеш дека е твоја курва во кревет.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Поголема срамота во денешно време е да не знае партнерката да ти го испуши курот него ли да и речеш дека е твоја курва во кревет.
Уше поголема срамота е да незнаеш да и ја излижеш квалитетно и да ја доведеш до првио оргазам.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.675
Поголема срамота во денешно време е да не знае партнерката да ти го испуши курот него ли да и речеш дека е твоја курва во кревет.
Или пак ти да ја излижеш :coffee:
 
Член од
3 април 2020
Мислења
905
Поени од реакции
508
Кога го прочитав насловот, најпрво што ми падна на памет, нешто од поодамна, каква жена сакале машките - дама надвор (во јавност), готвачка во кујна, домаќинка по дома, курва во спална. Јас го разбирам во таа насока, опуштена со партнерот,а колку е соодветен зборот...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.675
Кога го прочитав насловот, најпрво што ми падна на памет, нешто од поодамна, каква жена сакале машките - дама надвор (во јавност), готвачка во кујна, домаќинка по дома, курва во спална. Јас го разбирам во таа насока, опуштена со партнерот,а колку е соодветен зборот...
Темава е од 2008ма, за 12 години ваљда се промениле некои сфаќања во нашето опшество или уште у камено доба сме.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Тоа "Дама" е идиотски назив од идиотските векови со почетоко на буржоазијата.
Дама е еднакво на дволичност. Опуштена жена бе, со едно лице, без комплекси, да биде секси и провокативно кога ќе сеташ со неа по улица и да се вртат по неа да плакнат очи, а ти да си горд бате на тоа шо имаш друштво таква пичкетина од жена. И кога ке забележеш некој да се звере ке му се завртеш и ке ја фанеш за гз жената и ке му намигнеш на батето. Крај приче.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.964
Аааа значи мажите кои изневеруваат се ебачи а жените курви, ок тогаш (y)
Ne, kurva po difolt ne znaci zena koja izneveruva tuku zena koja sekoj moze da ja ima, lesna, nema predizvik da ja osvois itn itn. Isto i za mazite koi se ebaci ne se po difolt izneveruvaci, naprotiv najcesto voopsto ne se ni vo vrska. A zosto za zenite toa e negativna karakterna osobina a za mazite e pozitivna najverojatno lezi vo toa da zenata se ebi so toj sto saka, mazot so taa sto mozi, pa prema toa cim mozi so mnogu znaci vredi nesto vo ocite kaj zenskiot pol. Od druga strana zenata ne vredi nisto posto sekoj mozi da ja ima, nema kriteriumi, standard, so site saka, ne bira.
Ete i toa vi go objasniv.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Абе буразери и буразерки. Шо сте досадни мајке му! Само верглате у место едно те исто.
Курва е жена мераклика која ужива максимално у сексо без предрасуди и без разлика дали ќе се ебе со еден, двајца или повеќе. Тука нема ништо негативно, ни навредливо кај овај тип на жена. Друга ствар е тоа шо значењето на зборо го испретвуваме како и на еден куп други зборови.
како да не било тоа курва
Автоматски споено мислење:

Кога го прочитав насловот, најпрво што ми падна на памет, нешто од поодамна, каква жена сакале машките - дама надвор (во јавност), готвачка во кујна, домаќинка по дома, курва во спална. Јас го разбирам во таа насока, опуштена со партнерот,а колку е соодветен зборот...
многу ми е јако оти тоа што некоја знае и сака да ужива у секс, се викала курва

скроз ретардирано
 
C

CoolIris

Гостин
Јас го разбирам во таа насока, опуштена со партнерот,а колку е соодветен зборот...
Па во кој век живееме побогу. Ако жената е опуштена со мажот, ако жената сака секс исто колку што и мажот, ако жената иницира секс, ако жената сака да експериментира, ако жената има некои свои сексуални преференции и фантазии, не е курва, туку е жена, со нагони, чувства, желби и потреби, човек од крв и од месо, исто ко мажите.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Па во кој век живееме побогу. Ако жената е опуштена со мажот, ако жената сака секс исто колку што и мажот, ако жената иницира секс, ако жената сака да експериментира, ако жената има некои свои сексуални преференции и фантазии, не е курва, туку е жена, со нагони, чувства, желби и потреби, човек од крв и од месо, исто ко мажите.
Не знам, намерно верглате и ја вртите во круг темава кога е премногу едноставно. Насловот е "курва" во ЕБАНИ наводници и после тоа следува ВО КРЕВЕТ. Стварно сѐ уште мислиш дека креаторот на темата мислел дека тип на жена што ја опиша во твоето излагање ја нарекува курва?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom