„Извинете, брзам. Може пред вас?”

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
оставам , не гледам некоја разлика ако почекам + 2-3 мин. Без разлика дали е помал или повозрасен.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Би пуштила само ако се работи за постар човек, и ако во тој момент мене не ми се брза. А ако не е така тогаш нема шанси да пуштам. Ако толку му се брзало нека дошол порано, што сум сега јас крива за него.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Најчесто ги пуштам, освен ако не сум ”во моите”. Мене не ми се брза. Не ме чекаат децата, не ме чека мажот, нема да закаснам на работа, нема да ми замине автобусот, не ми се брза за никаде и си кулирам .. нека бркаат работа тие на кои стварно им е поважна од мене и на кои стварно им се брза .. па и едно фала за возврат не е лошо не?:toe:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
појќе јас барам да ме пуштет него други мене али ај...
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Па и ја брзам,сите шо чекаат на шалтер брзаат да завршат некоја работа,би го прпуштил у случај да има стварно добра причина
 
С

Сатори

Гостин
Секој треба ако има култура, да разбере дека и другите луѓе пред него трошат време и се брзаат, така да, не!
Јас трошам време и живеам плански, и не дозволувам нешто да ми го поремети планот...секој го добива тоа што го вложил, ако пристигнеш порано, порано и ќе завршиш!
 
Член од
8 август 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
Пуштам ред само кога чекам во амбуланта немора да е хитно доволно е да се работи за постаро лице кое го гледам дека стои спроти мене и тешко се издишува, а за друго место "No way" извинете секој некаде денеска се брза.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Па зависи човекот што се "брза" на кој начин ке ме замоли, ако се испонаша нема шааанси, никако,а ако убаво ме замоли и не сум и јас во брзање зошто да не.Ама кога ке ми рече некој: ''Јас од кога сум дојден/а а ти преку ред ќе одиш!!!Јас се брзам,а од кога чекам.''И после дури ни фала да не ми рече е тогаш нормално или вртам глава или пак ке изреагирам дрско како нив.:toe:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
125
Поени од реакции
3
Епа... зашто да не, ако да речеме идам на доктор и треба да бидам пола саат на преглед... а после мене дошол некој што треба само еден потпис да земе и ќе заврши за 1 минута... зашто пак да не го пропуштам! Ништо нема да ми биде од една минута плус, кога тој би заштедил пола саат.

Не би го направила тоа, само за да го добијам за возврат.
А зависи и од расположение, а и од понашање на другите... понекогаш сум и тотален гик, па и сите ги пропуштам, а понекогаш и си поминувам без да прашам...

Ама најголем дел од времето, културно си стојам и си чекам во ред...
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
најчесто попуштам, но кога ја се варкам и ја батрам да бидам пуштен
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Abe ako stvarno imam i jas nekoja rabota ili mi doslo preku glava od cekanje ke mu kazam: Abe aj sega sum i jas gotov za dve minuti.
A ako ne se brzam ne e problem da cekam, mislam i obozavam koga imam vreme da cekam i si cekam, duri nekoj i bez da me prasat gi propustam.
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Ako ne se brzam bi go pustil, a ako i jas se brzam nema sansi da se protne pa koj saka neka bide
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Би ја пуштила личноста, ако не ми се брза мене толку многу.
Ако сум се изначекала и јас, сум скапала на шалтер или на што и да е, би кажала, уствари би и се развикала на личноста дека мене ич не ми е гајле дека неа и се брза, и мене ми се брза па никому ништо, никој не ме прашал мене дали ми се брза, и дали сакам да одам пред него...
 
Член од
21 февруари 2006
Мислења
24
Поени од реакции
0
Е па ако не се варкам ке пуштам зашо да не, а зависи и од расположението.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom