„Гардијан“: Албанец од Македонија сопственик на најдобриот ресторан во светот

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Во центарот на Берлин исто така има еден многу добар ресторан кој го држи македонски Албанец. Сум бил таму сум разговарал со човекот и сум се чуствувал многу пријатно.
Незнам зошто толку предрасуди и генерализирање.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Не е на албанец, туку на торбеш (македонец-муслиман) по потекло е од с.Урвич, Тетовско.
Ами чекај, торбешите викаат не сме македонци-муслимани, туку торбеши како етнос?
Освен тоа, излегувате глупи со вакви постови, де за РЕНЕ дека немало албанско име, де за ова, значи просто ви пречи да признаете. Но кого боли к*р за тоа, само вие излегувате глупи.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ами чекај, торбешите викаат не сме македонци-муслимани, туку торбеши како етнос?
Освен тоа, излегувате глупи со вакви постови, де за РЕНЕ дека немало албанско име, де за ова, значи просто ви пречи да признаете. Но кого боли к*р за тоа, само вие излегувате глупи.
Да не кажам дека ти излезе глуп со постов, ама прво провери кој кого цитира пред да реплицираш.
Постот на кој ти реплицираше не се однесуваше на Рене, туку на друг сопственик на ресторан.

Иначе во Виена бев во една од најскапите и најелитните пицерии чиј газда беше Албанец католик од некое тетовско село. Името му го заборавив.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Да не кажам дека ти излезе глуп со постов, ама прво провери кој кого цитира пред да реплицираш.
Постот на кој ти реплицираше не се однесуваше на Рене, туку на друг сопственик на ресторан.

Иначе во Виена бев во една од најскапите и најелитните пицерии чиј газда беше Албанец католик од некое тетовско село. Името му го заборавив.
А што викаш ти да прочиташе еднаш малку подобро, па после да ми реплицираш. Првата реченица беше за цитираното (ресторантот на македонецот-муслиман). А другиот дел ми беше општо за постовите на темата(не сите, еден добар дел).
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не е на албанец, туку на торбеш (македонец-муслиман) по потекло е од с.Урвич, Тетовско.

Македонски Албанец е сигурен сум , веројатно не се работи за истиот ресторант.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.576
И ај сега истепајте се за националноста на човекот, наместо да кажете само, алал да му е.

Човекот е роден во Македонија или има потекло од Македонија, што има врска дали е Албанец или Торбеш или Македонец.

НАЈВАЖНО Е ДЕКА ЧОВЕК ОД НАШАТА ЗЕМЈА Е НАЈДОБАР ВО НЕШТО, ДА МУ ДАДЕ ГОСПОД ЦЕЛ ЖИВОТ ДА БИДЕ НАЈДОБАР ВО ТОА ШТО ГО РАБОТИ.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Секоја чест за човеков,си успеал и си тера работа сеа браво браво..
 
V

viktora

Гостин
Јас сум во бизнисот со угостителство и знам колку е тешко.Али у светски рамки па батка треба ГУРУ пичмајчин да бидеш.БРАВО.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.179
Поени од реакции
5.101
Има многу видеа за него на јутјуб.



 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.787
Поени од реакции
4.441
бравос, ме радува секаков успех од овие краишта
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Одлично за човекот.Вреден е и работлив и резултатите се видливи.Да останеше во МК ќе се зафркаваше со бирократи,партии,циркузи и сл. глупости.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.179
Поени од реакции
5.101
Одлично за човекот.Вреден е и работлив и резултатите се видливи.Да останеше во МК ќе се зафркаваше со бирократи,партии,циркузи и сл. глупости.
Во вториот клип , во 4:20 , ја спомнува Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom