ферска тепачка

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
1) Тој што друг телесно ќе го повреди или ќе му го наруши здравјето, ќе се казни со парична казна или со затвор до три години

Тој што друг тешко телесно ќе го повреди или здравјето тешко ќе му го наруши, ќе се казни со затвор од шест месеци до пет години.

(3) Тој што друг тешко телесно ќе го поврди или здравјето тешко ќе му го наруши и поради тоа ќе биде доведен во опасност животот на повредениот или ќе му биде уништен или трајно и во значителна мера ослабен некој важен дел од телото или некој важен орган или ќе биде предизвикана трајна неспособност за работа воопшто или за работата за која е оспособен или трајно и тешко ќе му биде нарушено неговото здравје или ќе биде нагрден, ќе се казни со затвор од една до десет години. (4) Ако поради тешката телесна повреда од ставовите 1 до 3 повредениот ќе умре, сторителот ќе се казни со затвор најмалку една година.

Пази кај маваш. Со среќа.
Изгледа ти не си имал ферка до сеа... по погоре прочитаното, бар мене ми изгледа така.[DOUBLEPOST=1463311340][/DOUBLEPOST]
1) Тој што друг телесно ќе го повреди или ќе му го наруши здравјето, ќе се казни со парична казна или со затвор до три години

Тој што друг тешко телесно ќе го повреди или здравјето тешко ќе му го наруши, ќе се казни со затвор од шест месеци до пет години.

(3) Тој што друг тешко телесно ќе го поврди или здравјето тешко ќе му го наруши и поради тоа ќе биде доведен во опасност животот на повредениот или ќе му биде уништен или трајно и во значителна мера ослабен некој важен дел од телото или некој важен орган или ќе биде предизвикана трајна неспособност за работа воопшто или за работата за која е оспособен или трајно и тешко ќе му биде нарушено неговото здравје или ќе биде нагрден, ќе се казни со затвор од една до десет години. (4) Ако поради тешката телесна повреда од ставовите 1 до 3 повредениот ќе умре, сторителот ќе се казни со затвор најмалку една година.

Пази кај маваш. Со среќа.
Изгледа ти не си имал ферка до сеа... по погоре прочитаното, бар мене ми изгледа така.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Изгледа ти не си имал ферка до сеа... по погоре прочитаното, бар мене ми изгледа така.[DOUBLEPOST=1463311340][/DOUBLEPOST]
Изгледа ти не си имал ферка до сеа... по погоре прочитаното, бар мене ми изгледа така.
Aj сега просветли ме од каде го извлече овој заклучок :D
 
E

Epsilon

Гостин
Имав средно едно пичлеме, пред девојките од неговиот клас зеде ми мавна чврга и калапче, го турнав пичлемето в ѕид толку силно што му ги изместив сите органи и главата ја шибна во ѕид. Му викам педерче едно ела надвор и те оставам да ме удриш 2 пати ( се мавам по лице еве овде), те оставам 2 пати да ме удриш и почнуваме со ферката, се сили се тегни, ама никако да мавни. :) Го зедоа неговите другари, жар напраен во фацата, и зеде ми прати некој селанец багабонт на сред час да ме изнеси надвор и да се разберел нешто со мене, излегувам, среќа буразерите тука беа инаку можеби че ми го збрцаше ножот в слабина.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Јас за пичка не би се тепал.
Не можеш овака да кажеш, се зависи од ситуацијата. Сигурно да биде нападната твојата девојка, сестра, мајка има да се тепаш па и животот да ти зависи од тоа..
Но, некогаш нема смисла да се тепаш..
Бев во дискотека во друг град со пријател и им се пуштаме на едни пиченца. Флерт, ова-она..и ете го од таму иде еден неандерталец и ми се става во фаца.
Шо к*рац правиш ти со женска ми? Ајде ако си маж да излеземе надвор да се решиме. Се пењави тука, а зад него стои цела дружина...
Полека . Не и пишува на чело дека е зафатена..
Ај прво што нема да биде ферка и ќе го јадеш, него не вреди воопшто да се замараш оти сеедно ништо нема да добиеш и да го истепаш, само можеш да изгубиш и да си направиш проблем. Затоа тогаш фино лепо си се повлекуваш.
Но, од друга страна..
Другарка ми беше "нападната" од еден сељак кој не знаеше што значи зборот "НЕ", и освен што беше нападен со зборови, почна и физички..
Е тогаш не размислуваш два пати што ќе се случи и му ја изместуваш вилицата на типот.

Последна ферска тепачка ми била со најдобар другар на 15-16 год. Игравме фудбал и го фаулирав поприлично остро. Се виткаше 5 мин. стана и почнавме да се тепаме и тоа јако, без никој да не разделува и умешува. Кога видов што се случи, трчаница до кај него дома по здраствената книшка и правец на лекар и двајцата.
Исходот: Кај него, скршеница на раката. Кај мене, полузатворено десното око. :D
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Не можеш овака да кажеш, се зависи од ситуацијата. Сигурно да биде нападната твојата девојка, сестра, мајка има да се тепаш па и животот да ти зависи од тоа..
Но, некогаш нема смисла да се тепаш..
Бев во дискотека во друг град со пријател и им се пуштаме на едни пиченца. Флерт, ова-она..и ете го од таму иде еден неандерталец и ми се става во фаца.
Шо к*рац правиш ти со женска ми? Ајде ако си маж да излеземе надвор да се решиме. Се пењави тука, а зад него стои цела дружина...
Полека . Не и пишува на чело дека е зафатена..
Ај прво што нема да биде ферка и ќе го јадеш, него не вреди воопшто да се замараш оти сеедно ништо нема да добиеш и да го истепаш, само можеш да изгубиш и да си направиш проблем. Затоа тогаш фино лепо си се повлекуваш.
Но, од друга страна..
Другарка ми беше "нападната" од еден сељак кој не знаеше што значи зборот "НЕ", и освен што беше нападен со зборови, почна и физички..
Е тогаш не размислуваш два пати што ќе се случи и му ја изместуваш вилицата на типот.

Последна ферска тепачка ми била со најдобар другар на 15-16 год. Игравме фудбал и го фаулирав поприлично остро. Се виткаше 5 мин. стана и почнавме да се тепаме и тоа јако, без никој да не разделува и умешува. Кога видов што се случи, трчаница до кај него дома по здраствената книшка и правец на лекар и двајцата.
Исходот: Кај него, скршеница на раката. Кај мене, полузатворено десното око. :D
Значи одговорив по примерот на Анчо, што беше да фатам пичка, а веќе кога ми е фатена тоа е веќе друга приказна. Прво зависи колку време сум со неа, за што сум со неа и колку ми се силни чувствата. Еве ќе ти кажам пример: имам женска скоро 5 години, сериозна врска. Би се тепал за неа само ако е во опасност, а не за да се покажам кој сум и каков сум за да не ја загубам (да се правам мажиште). И скоро цел живот избегнувам тепачки, бидејќи се плашам од себе да не направам некоја глупост, бидејќи ако ми е животот во опасност (а во секоја жешка ситуација, иако нема тепачка, така се чуствувам) или животот на некој мој близок, посебно женска ми, ако ептен дојде до ситуација каде што нема да имам/е можност да бегање, тогаш можам да откачам и да извадам или пепер спреј или нож, бидејќи 100% од времето со мене имам нешто за самоодбрана. А ако има некој лугуш како што ти кажа да и се начука на женска ми во фаца и да и кења после толку одбивања, прво ќе му кажам како на човек дека нема што да се меша и да си брка работа, ако веќе продолжи, ќе гледаме со женска ми да си заминеме од таму каде што сме, а ако нема бегање и ако надушкам дека е опасна ситуацијата, како што кажав погоре, тогаш подобро јас да лежам некој отколку некој друг да лежи за мене.
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Шо напрај овај со феркава, преживеа?
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
31
Поени од реакции
10
Шо напрај овај со феркава, преживеа?
сељакот немаше муда да се тепа велеше ај од ист клас сне ние ферка че прајме . Без тепачка се виде кој е маж а кој пичка[DOUBLEPOST=1463464979][/DOUBLEPOST]
Шо напрај овај со феркава, преживеа?
сељакот немаше муда да се тепа велеше ај од ист клас сне ние ферка че прајме . Без тепачка се виде кој е маж а кој пичка
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
сељакот немаше муда да се тепа велеше ај од ист клас сне ние ферка че прајме . Без тепачка се виде кој е маж а кој пичка
Кизне, можда те видел што пишуваш на форум па разумно се откажал.....маж.

da mi dajde nekoja podla taktika za da go sredam tipcevo
 
E

Epsilon

Гостин
Кизне, можда те видел што пишуваш на форум па разумно се откажал.....маж.
Не, пичка е, се вади на тоа што се соученици, мислеше дека овој че му откажи и така да го ремети и физички подмавнува низ текот на годините. :D

Ама сеа че чути ко пичка.


браво @lions мајсторе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom