препорака за кола до 15 000 - 16 000 евра?

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од gt80, 8 август 2017.

 1. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  645
  Допаѓања:
  566
  со s line ја осеќаш секоја дупка на нашите патишта, дури и најмалата.
   
  На gt80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pane-G

  Pane-G

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  3.736
  Допаѓања:
  1.519
 3. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  18.842
  Допаѓања:
  27.996
  Скоро 13.000Е за кола која што има поминато 180,000 и е веќе 5 години стара?

  Имаше по огласиве Голф 7-ка, Дизелче, 2.0 мотор, со највисоко ниво на опрема, го продаваше на Латас керката, не можам да го најдам огласот на Пазар 3, најверојатно е продаден што и не е чудно.

  Тоа е кола што вреди да ја земеш, 2-3 години стара со 35.000км, редовно регистрирана.

  Голф е класа за себе во таа своја класа. Имав 5-ка, возам 6-ка моментално, и сериозно се размислував за 7-ка што ти ја спомнав претходно, не се договориме за цената за малку.

  Моја препорака, барај количе 2-3 години старо. Голф тешко се наоѓа, така да, шибај си за Германија, каде што можеш да начекаш добра понуда. Ауди А3 исто така ти е опција.

  Како на пример, оваа понуда. Прати колку брзо ке ја снема колава од оглас.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gt80

  gt80

  Член од:
  4 февруари 2013
  Мислења:
  699
  Допаѓања:
  508
  На Латас керката, Ива се вика? Ако е Ива го видов тој голф да, и наредниот ден веке не можев да го најдам огласот.

   
 5. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  18.842
  Допаѓања:
  27.996
  Да, затој Голф зборам, бонбона понуда.
   
 6. gt80

  gt80

  Член од:
  4 февруари 2013
  Мислења:
  699
  Допаѓања:
  508
  е беше, ама не бев у вукојебинава кога го видов, тек после 2 дена кога си дојдов веке го немаше.


   
 7. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  904
  Допаѓања:
  236
  Што толку има убаво во голфовите бе аман. Со тој буџет од Германија Е класа четврта генерација ќе донесеш Господ да те види.
   
 8. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  18.842
  Допаѓања:
  27.996
  Е класа е лимузина. Голф е хеџбек. Не се ниту иста класа, ниту се слични по потребите заради кои се купуваат.
   
  На krkac и Ilumious им се допаѓа ова.
 9. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  904
  Допаѓања:
  236
  Во право си, ама човекот кажа е желен за VW B7 или ЦЦ кои што се лимузини. Сака да земе Голф зашто “Голф е Голф“ квалитет и се, ама кажува дека сака да земе поголема кола, само проблем било паркирањето, кое што и најглупата плавуша ќе го научи со сензори. Јас што не сум љубител на такви коли, за неговите потреби топло би му препорачал е класа или Б7, поготово аутоматик, дека нели не бил добар во паркирање. Знам дека за вкусовите не се збори, ама јас попрво би земал Југо отколку Голф, па дури и да е од новите генерации.
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gt80

  gt80

  Член од:
  4 февруари 2013
  Мислења:
  699
  Допаѓања:
  508
  Б7 беше некоја верзија на пасат, така?

  А каква врска има паркингот со тоа што е аутоматик? Не ми е мене проблем да, ставам прва/рикверц цело време проблем е што немам осет за простор, и јеби га, не е тоа дали знаеш или не знаеш туку е пореметување во мозокот. :)
   
 11. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  904
  Допаѓања:
  236
  Б7 е седмата генерација(претпоследната) на Пасат, со производство од 2011 до 2015. Да не ти праќам слики пиши на гуглот Пасат Б7(на латиница) ќе ти излезе, ќе видиш. Јас имам возено Б6 2008 и иако 9 години стара и со поминато многу километри, барем за мене нема проблем, исто незнам до која брзина сакаш да ти биде колата, Б6 е гравирана 260, ама крева негде 200, Б7 не ти е толку издувана и би требало дури и да е од постарите модели 2011-2012 да ти крене 220-230 без никаков проблем, ако не е многу возена може и повеќе.
  Јас што немам некој голем проблем со паркинг, се си мислам дека сепак со аутоматик е полесно, немам возено за да знам ама така мислам. Патем ако ти е за вожња по автопат и не ти треба многу аутоматик, ако ја возиш и во град јас би ти препорачал аутоматик.
   
 12. gt80

  gt80

  Член од:
  4 февруари 2013
  Мислења:
  699
  Допаѓања:
  508
  Не ми е битна за во град бидејки 90% од времето возам по автопат и/или надвор од државава. Претежно ми треба јачина, тоа впрочем и ме натера да земам по јака кола, сега пред некоја недела бев накај берово, по тоа угорниците оваа што ја имам сега едвај се влечеше, не дај боже па да има и треба некое друго возило да поминам, нема шанси. Така да верувам коњажа е тоа што ми треба.

  п.с. само што се вракам од порше т.е.велауто и немаше никаков избор на половни возила, 2 голф-6 имаше, некое ауди старо и бмв.
   
 13. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  645
  Допаѓања:
  566
  ако ти е за снага барај некое бмв 535
   
 14. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  18.842
  Допаѓања:
  27.996
  Хм, сум добил погрешна претстава, дека бара пократко количе.

  Генерално, се што носи 2.0 Мотор, освен 110кс-иот од VW e квалитетно машинче. Не би имал против некој CC со R-line ниво.
   
  На OMG!! му/ѝ се допаѓа ова.
 15. gt80

  gt80

  Член од:
  4 февруари 2013
  Мислења:
  699
  Допаѓања:
  508
  Не си добил, барав, и ако испадне некој добар дил ке земам и по кратко, али пред 2 дена имав можност да видам сензори за паркинг во пасат како работат и ко што рече некој погоре, и најглупа плавуша ке може да паркира со нив. Фала богу не сум плавуша, а за глуп уште не е докажано, мада има доволно докази. :)
  --- Споено дупло мислење, 14 август 2017 ---
  Ова нешто вреди за тие пари што ги бара? https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-прод...ssat/VW-PASSAT-Comfortline-2-0-TDI-CR/2660269
   
  Последно уредено: 14 август 2017
  На OMG!! му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: