препорака за кола до 15 000 - 16 000 евра?

Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
со s line ја осеќаш секоја дупка на нашите патишта, дури и најмалата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.011
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2494544
Ова да си земеш и ИЧ да не се мислиш фул опрема
Скоро 13.000Е за кола која што има поминато 180,000 и е веќе 5 години стара?

Имаше по огласиве Голф 7-ка, Дизелче, 2.0 мотор, со највисоко ниво на опрема, го продаваше на Латас керката, не можам да го најдам огласот на Пазар 3, најверојатно е продаден што и не е чудно.

Тоа е кола што вреди да ја земеш, 2-3 години стара со 35.000км, редовно регистрирана.

Голф е класа за себе во таа своја класа. Имав 5-ка, возам 6-ка моментално, и сериозно се размислував за 7-ка што ти ја спомнав претходно, не се договориме за цената за малку.

Моја препорака, барај количе 2-3 години старо. Голф тешко се наоѓа, така да, шибај си за Германија, каде што можеш да начекаш добра понуда. Ауди А3 исто така ти е опција.

Како на пример, оваа понуда. Прати колку брзо ке ја снема колава од оглас.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
На Латас керката, Ива се вика? Ако е Ива го видов тој голф да, и наредниот ден веке не можев да го најдам огласот.

Скоро 13.000Е за кола која што има поминато 180,000 и е веќе 5 години стара?

Имаше по огласиве Голф 7-ка, Дизелче, 2.0 мотор, со највисоко ниво на опрема, го продаваше на Латас керката, не можам да го најдам огласот на Пазар 3, најверојатно е продаден што и не е чудно.

Тоа е кола што вреди да ја земеш, 2-3 години стара со 35.000км, редовно регистрирана.

Голф е класа за себе во таа своја класа. Имав 5-ка, возам 6-ка моментално, и сериозно се размислував за 7-ка што ти ја спомнав претходно, не се договориме за цената за малку.

Моја препорака, барај количе 2-3 години старо. Голф тешко се наоѓа, така да, шибај си за Германија, каде што можеш да начекаш добра понуда. Ауди А3 исто така ти е опција.

Како на пример, оваа понуда. Прати колку брзо ке ја снема колава од оглас.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.011
Да, затој Голф зборам, бонбона понуда.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
е беше, ама не бев у вукојебинава кога го видов, тек после 2 дена кога си дојдов веке го немаше.
Што толку има убаво во голфовите бе аман. Со тој буџет од Германија Е класа четврта генерација ќе донесеш Господ да те види.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.011
Што толку има убаво во голфовите бе аман. Со тој буџет од Германија Е класа четврта генерација ќе донесеш Господ да те види.
Е класа е лимузина. Голф е хеџбек. Не се ниту иста класа, ниту се слични по потребите заради кои се купуваат.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Е класа е лимузина. Голф е хеџбек. Не се ниту иста класа, ниту се слични по потребите заради кои се купуваат.
Во право си, ама човекот кажа е желен за VW B7 или ЦЦ кои што се лимузини. Сака да земе Голф зашто “Голф е Голф“ квалитет и се, ама кажува дека сака да земе поголема кола, само проблем било паркирањето, кое што и најглупата плавуша ќе го научи со сензори. Јас што не сум љубител на такви коли, за неговите потреби топло би му препорачал е класа или Б7, поготово аутоматик, дека нели не бил добар во паркирање. Знам дека за вкусовите не се збори, ама јас попрво би земал Југо отколку Голф, па дури и да е од новите генерации.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Б7 беше некоја верзија на пасат, така?

А каква врска има паркингот со тоа што е аутоматик? Не ми е мене проблем да, ставам прва/рикверц цело време проблем е што немам осет за простор, и јеби га, не е тоа дали знаеш или не знаеш туку е пореметување во мозокот. :)
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Б7 беше некоја верзија на пасат, така?

А каква врска има паркингот со тоа што е аутоматик? Не ми е мене проблем да, ставам прва/рикверц цело време проблем е што немам осет за простор, и јеби га, не е тоа дали знаеш или не знаеш туку е пореметување во мозокот. :)
Б7 е седмата генерација(претпоследната) на Пасат, со производство од 2011 до 2015. Да не ти праќам слики пиши на гуглот Пасат Б7(на латиница) ќе ти излезе, ќе видиш. Јас имам возено Б6 2008 и иако 9 години стара и со поминато многу километри, барем за мене нема проблем, исто незнам до која брзина сакаш да ти биде колата, Б6 е гравирана 260, ама крева негде 200, Б7 не ти е толку издувана и би требало дури и да е од постарите модели 2011-2012 да ти крене 220-230 без никаков проблем, ако не е многу возена може и повеќе.
Јас што немам некој голем проблем со паркинг, се си мислам дека сепак со аутоматик е полесно, немам возено за да знам ама така мислам. Патем ако ти е за вожња по автопат и не ти треба многу аутоматик, ако ја возиш и во град јас би ти препорачал аутоматик.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Не ми е битна за во град бидејки 90% од времето возам по автопат и/или надвор од државава. Претежно ми треба јачина, тоа впрочем и ме натера да земам по јака кола, сега пред некоја недела бев накај берово, по тоа угорниците оваа што ја имам сега едвај се влечеше, не дај боже па да има и треба некое друго возило да поминам, нема шанси. Така да верувам коњажа е тоа што ми треба.

п.с. само што се вракам од порше т.е.велауто и немаше никаков избор на половни возила, 2 голф-6 имаше, некое ауди старо и бмв.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.011
Во право си, ама човекот кажа е желен за VW B7 или ЦЦ кои што се лимузини. Сака да земе Голф зашто “Голф е Голф“ квалитет и се, ама кажува дека сака да земе поголема кола, само проблем било паркирањето, кое што и најглупата плавуша ќе го научи со сензори. Јас што не сум љубител на такви коли, за неговите потреби топло би му препорачал е класа или Б7, поготово аутоматик, дека нели не бил добар во паркирање. Знам дека за вкусовите не се збори, ама јас попрво би земал Југо отколку Голф, па дури и да е од новите генерации.
Хм, сум добил погрешна претстава, дека бара пократко количе.

Генерално, се што носи 2.0 Мотор, освен 110кс-иот од VW e квалитетно машинче. Не би имал против некој CC со R-line ниво.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Не си добил, барав, и ако испадне некој добар дил ке земам и по кратко, али пред 2 дена имав можност да видам сензори за паркинг во пасат како работат и ко што рече некој погоре, и најглупа плавуша ке може да паркира со нив. Фала богу не сум плавуша, а за глуп уште не е докажано, мада има доволно докази. :)[DOUBLEPOST=1502743763][/DOUBLEPOST]Ова нешто вреди за тие пари што ги бара? https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-продава/Скопjе/Скопје/ВОЗИЛА/Автомобили/VW-Volkswagen/Passat/Passat/VW-PASSAT-Comfortline-2-0-TDI-CR/2660269
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom