препорака за кола до 15 000 - 16 000 евра?

Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Пошто сум дупе за коли а сакам да сменам и земам нешто по јако од голф 5 кој што ги имам сега (бензинец 1.4 мотор) што ке ми препорачате? Совет некој, модел и сл.... гледав голф 7 - 2.0 со 150 коња bluemotion со highline опрема и 50 000 поминато околу 15 500 евра ми го даваат, па си викам да не избрзам пак да си прашам препорака шо како и то...


Фала.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Пошто сум дупе за коли а сакам да сменам и земам нешто по јако од голф 5 кој што ги имам сега (бензинец 1.4 мотор) што ке ми препорачате? Совет некој, модел и сл.... гледав голф 7 - 2.0 со 150 коња bluemotion со highline опрема и 50 000 поминато околу 15 500 евра ми го даваат, па си викам да не избрзам пак да си прашам препорака шо како и то...


Фала.
Немаш пишано горе доле каква кола сакаш, за што ќе ја користиш, какви модели преферираш итн.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Сигурен си дека сакаш да фрлиш 15к на половна кола?
Сега видов дека има пишано во темана за сонови, купил а4 2.0 со 200кс, ама не му идела, па видел дека му стали 1.0 мотор... На крај има пишано дека сака да купи а4 ама немал пари да купи, така да најверојатно си прави филмови.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Па немам поима, пишав дека сум дупе за коли, битно ми е да има паркинг сензори или она уредот за само паркирање пошо не знам ни да паркирам (и не се срамам од тоа) да има она адаптив круз контрола или евентуално темпомат да не морам да држам нога на гас цело време, да е јака нормално барем 2000 кубика и 150-тина коња, да е дизел и 4x4. Иначе ми треба многу пошто патувам секој ден по 150 килемтра а за викенд и повеке така да не ми е за заебанција туку за сериозна употреба. Едино што гледав се голф 7 али пред да се решам да дефинитивно си реков да прашам и за други мислења од други луге што верувам се разбираат повеке од мене. И по можност да не е од увоз пошто имам бугарско државјанство али не бих да ризикувам иако знам дека таму се поефтини.[DOUBLEPOST=1502208228][/DOUBLEPOST]Хахахах се дупев за тоа, иначе еве го аудито што го гледав да не серете за џабе: http://weltauto.mk/?go=offer&p=detail&usedcarofferId=2384 али некако многу голема ми се виде и за тоа ја баталив.

Сега видов дека има пишано во темана за сонови, купил а4 2.0 со 200кс, ама не му идела, па видел дека му стали 1.0 мотор... На крај има пишано дека сака да купи а4 ама немал пари да купи, така да најверојатно си прави филмови.
[DOUBLEPOST=1502208460][/DOUBLEPOST]Не сум сигурен, за тоа и прашам. Иначе на VW конфигураторот за таков голф да купам нов ке ме кошта 25 000 евра, што не е мала разлика, е сеа јес да ново си ново ама па и 10 000 евра не се малку. башка бонус е што и немам гаража, така да толку пари за кола и да ја чувам надвор.....???

Бај д веј овој пат сум с
Сигурен си дека сакаш да фрлиш 15к на половна кола?
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Па немам поима, пишав дека сум дупе за коли, битно ми е да има паркинг сензори или она уредот за само паркирање пошо не знам ни да паркирам (и не се срамам од тоа) да има она адаптив круз контрола или евентуално темпомат да не морам да држам нога на гас цело време, да е јака нормално барем 2000 кубика и 150-тина коња, да е дизел и 4x4. Иначе ми треба многу пошто патувам секој ден по 150 килемтра а за викенд и повеке така да не ми е за заебанција туку за сериозна употреба. Едино што гледав се голф 7 али пред да се решам да дефинитивно си реков да прашам и за други мислења од други луге што верувам се разбираат повеке од мене. И по можност да не е од увоз пошто имам бугарско државјанство али не бих да ризикувам иако знам дека таму се поефтини.[DOUBLEPOST=1502208228][/DOUBLEPOST]Хахахах се дупев за тоа, иначе еве го аудито што го гледав да не серете за џабе: http://weltauto.mk/?go=offer&p=detail&usedcarofferId=2384 али некако многу голема ми се виде и за тоа ја баталив.
Зошто ти е кола од 150 кс ако не си добар шофер?А4 не ти е толку голема колку што ти изгледа, и има се тоа што го бараш освен 4х4.Ако е на странски табли ќе ти треба уште 3000+ евра за царина ова она. Пресметано се на се, би ти дошло околу 22000-23000 евра што претпоставувам дека е над двојот буџет, доколку имаш можност да ја земеш, а4 ти е одличен избор.:)
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Оти се изнервирав од ова 1.4 so 70-тина коња што го имам сега, на горниште и со клима пуштена не сака да претне, еден камион ако сакам да го поминам ке испозагинам од ризик дека некој ке ми налета од друга страна пошто и треба 100 саата да дигне брзина, само брчи а не оди. :)

Иначе а4-ката не е на странски таблици, наша е. Инаку еве ја голф 7 што ја гледав: https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-продава/Скопjе/Центар/ВОЗИЛА/Автомобили/VW-Volkswagen/Golf/Golf/VW-Golf-7-2-0-150hp/2661498
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Оти се изнервирав од ова 1.4 so 70-тина коња што го имам сега, на горниште и со клима пуштена не сака да претне, еден камион ако сакам да го поминам ке испозагинам од ризик дека некој ке ми налета од друга страна пошто и треба 100 саата да дигне брзина, само брчи а не оди. :)

Иначе а4-ката не е на странски таблици, наша е. Инаку еве ја голф 7 што ја гледав: https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-продава/Скопjе/Центар/ВОЗИЛА/Автомобили/VW-Volkswagen/Golf/Golf/VW-Golf-7-2-0-150hp/2661498
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2525413 Вака нешто?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.658
Поени од реакции
38.841
da zemes golf 7 ne ti e nekoj apgrejd nad 5kata. Passat CC ne ti pravi merak? Skoda superb isto imas, opel insignia.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Да ама нели голф е голф? Нели е подобро да дадам уште 1000-2000 евра и да земам голф него ли шкода? Знам дека се и двете на VW ама шо знам, дали пошто веке имам голф сум приврзан кон него. Јес да е слаб ама 3 години го имам ниту еднаш се нема расипано а го дупнувам од возење.

Исто ми препорачаа и леон ама од оние поновите со малку по коцкести света што се ама не можам да најдам таков по огласиве никаде.

А јас сум нај заљубен во рено меган, ама многу хејт јак слушам за француските коли.

Иначе и ова нешто го меркав, шо ке кажете: http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2532993[DOUBLEPOST=1502209858][/DOUBLEPOST]Да да, и тоа размислував ама сакам таква скратена овие сите се долги

da zemes golf 7 ne ti e nekoj apgrejd nad 5kata. Passat CC ne ti pravi merak? Skoda superb isto imas, opel insignia.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Па и не игра ама и игра, возев голф 5 1.9 105 коња мислам, и голф 6 1.6 исто така 105 коња, на рамен пат голф 6 го јадеше 5-кава, али дојде горниште 10-11% и те како се осека дека 1.9 моторов го качува како играчка да е. Не дека и 6-кава не го качи без проблем ама се осекаше дека малку се мачи.

Кубикажата не игра улога за коњските сили,барем во денешно време.

Прегледај го приврзокот 175426

1000кубици = 123 коњски сили.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.658
Поени од реакции
38.841
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom