еМакедонија - формирање

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Дечки околу нашата еИднина...мене не ми мириса на добро...опкружени сме со хиени кои чекаат една наша слабост и да не зграпчат...за гејциве немам сомневање тие барем знаеме дека ни се непријатели...мене повеќе ме плашат србиве и бугариве...ај бугарија така така не е некоја јака држава...ама со србиве малце потешко...верувам видовте во статијата на мартин се обидував да истерам некоја правдина, но има многу кои да не речам не мразат ама во било какви околности пред нас би ја избрале гејлада...и сами гледате какви провокативни и навредливи коментари имаше од нивна страна...јас на некој начин ги разбирам...работат заедно за да не се открие нивното злодело од 1913...

...како капак на тоа беа и некои наши коментари и статии како оние на драгон кои долеаа масло на оганот...јас не велам дека треба да им ќутиме ама додека не застанеме на здрави еНозе да не ги удираме таму каде што највеќе ги боли (мислам на Косово)...не дека нешто многу ми е гајле за нивниот проблем исто како што и нив не им е гајле за нашиот меѓутоа мислам на нашата еИднина која нималку нема да биде розова ако и србите се свртат против нас...

ова можеби ќе ви звучи лицемерно но тоа е моето мислење сакало ви се допаѓа сакало не --->
...кога јас би можел од почеток да ги составам сојузите како сојузници би ги избрал во прв ред Турција, Хрватска и Америка бидејќи нивната поддршка особени на првите две и во РЛ и тука е безрезервна...
...но за жал ниту јас ниту кој било од нас тоа не може да го направи па затоа мораме да играме и да се движиме по однапред одредени патеки а тоа е влез во PEACE и барање сојузници пред се во Русија, Турција, Унгарија и Србија кои би ни помогнале при обидот за ТО од страна на гејлада

- како друга опција и помалку веројатна која ми доаѓа на памет би можело да биде...да пробаме да останеме неутрални...при евентуален ТО од страна на гејлада да направиме таква масс кампања по РЛ медиуми и да привлечеме голем број играчи и по некое време со резистенс ворс да почнеме да се ослободуваме...ова секако би било потежок пат но победата тогаш би била многу послатка...

СЕ НА СЕ!
ЗНАМ ДЕКА МОЖЕБИ Е УШТЕ РАНО И МНОГУМИНА ЌЕ РЕЧАТ УШТЕ РИБАТА ВО МОРЕ ТАВАТА НА ОГАН...НО ЈАС НЕ МИСЛАМ ТАКА....МОРАМЕ ДА ИМАМЕ ЈАСНА СТРАТЕГИЈА ШТО САКАМЕ И КАКО ДА ГО ОСТВАРИМЕ ТОА!
ЗАТОА БИ САКАЛ ДА ЈА ОСВЕЖАМ ТЕМАВА И МАЛЦЕ ДА ПРОДИСКУТИРАМЕ ОКОЛУ ТОА!
САМО ВЕ МОЛАМ БЕЗ ОБИДИ ЗА ДИСКРЕДИТАЦИИ И ЕТИКЕТИРАЊА...СЕКОЕ МИСЛЕЊЕ Е БИТНО И СЕКОЈ МОЖЕ ДА СИ ГО КАЖЕ СВОЕТО МИСЛЕЊЕ...

Македонија на Македонците!:smir:
еМакедонија на еМакедонците!:smir:
 
П

Паган-др

Гостин
За да бидеме неутрални па потоа по медиуми да бараме играчи за бејби бум за резистанс да направиме не верувам дека ќе има некој голем одзив од едноставна причина што ако толку сакаа да се создаде еМакедонија, и да не биде окупирана, тогаш ќе почнеа од почеток и ќе креваа левели и чинови. Не викам дека нема да има одзив, ама не очекувам многу да луѓе да се регистрираат. Дај боже да грешам. Е сега, за да се приклучиме кон САД, тоа многу тешко, и мислам дека ќе биде многу лицемерно, затоа што сега сме во Русија, имаме конгресмен, не поддржуваат, се бориме за нивни интереси, не плаќаат, нема да биде фер да им го свртиме грбот. Мислам дека поддршката од Русија ќе биде добредојдена, исто како и од Турција. Мислам дека не треба да се расправаме со Србите за Косово/Грција/РЛ, туку да пробаме со арно да ги фатиме. Гледам WE и VES не поддржуваат, но што со тие што не не поддржуваат.
 
А

Ајсшутер

Гостин
За да бидеме неутрални па потоа по медиуми да бараме играчи за бејби бум за резистанс да направиме не верувам дека ќе има некој голем одзив од едноставна причина што ако толку сакаа да се создаде еМакедонија, и да не биде окупирана, тогаш ќе почнеа од почеток и ќе креваа левели и чинови. Не викам дека нема да има одзив, ама не очекувам многу да луѓе да се регистрираат. Дај боже да грешам. Е сега, за да се приклучиме кон САД, тоа многу тешко, и мислам дека ќе биде многу лицемерно, затоа што сега сме во Русија, имаме конгресмен, не поддржуваат, се бориме за нивни интереси, не плаќаат, нема да биде фер да им го свртиме грбот. Мислам дека поддршката од Русија ќе биде добредојдена, исто како и од Турција. Мислам дека не треба да се расправаме со Србите за Косово/Грција/РЛ, туку да пробаме со арно да ги фатиме. Гледам WE и VES не поддржуваат, но што со тие што не не поддржуваат.
И најголемите партии не подржуваат Sacuvajmo eSrbiju (43 % конгресмени) и Socijaldemokratski forum (29 % конгресмени) што имаат вкупно заедно 72 % од конгресот значи може да донесуваат одлуки, Srpska Narodna Odbrana (8 % од конгресот) е официјално против нас т.е против сите Балкански држави гледаат да добијат гласачи на национализам само а за Stranka Zdravog Razuma би требало и они да се на наша страна, Stranka Zdravog Razuma се ептен леви така да незнам ништо во врска со нив :)
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
За да бидеме неутрални па потоа по медиуми да бараме играчи за бејби бум за резистанс да направиме не верувам дека ќе има некој голем одзив од едноставна причина што ако толку сакаа да се создаде еМакедонија, и да не биде окупирана, тогаш ќе почнеа од почеток и ќе креваа левели и чинови. Не викам дека нема да има одзив, ама не очекувам многу да луѓе да се регистрираат.
Не е иста ситуацијата со сега. Сега што, треба да објаснуваш е има таму една игра и има 61 држави е ама нас не нема ....
Ја мислам во случај некогаш да бидеме окупирани дека многу луѓе ќе се приклучат на играта.
Но не посакувам да сме окупирани пример намерно да целиме кон тоа да бидеме окупирани за да соберем многу луѓе.
Сега за сега, PEACE GC ни е единствен избор.

инаку, само како информација мислам дека од вчера Индонезија ја напушти PEACE GC.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Не е иста ситуацијата со сега. Сега што, треба да објаснуваш е има таму една игра и има 61 држави е ама нас не нема ....
Ја мислам во случај некогаш да бидеме окупирани дека многу луѓе ќе се приклучат на играта.
Но не посакувам да сме окупирани пример намерно да целиме кон тоа да бидеме окупирани за да соберем многу луѓе.
Сега за сега, PEACE GC ни е единствен избор.

инаку, само како информација мислам дека од вчера Индонезија ја напушти PEACE GC.
Како што пишува на Кајгана има 1.000.000 различни посетители месечно, за сајтот зборувам ако го објават ако не окупираат некогаш би требало да дојде солидна бројка исто така ќе пробаме и на други популарни сајтови иако Кајгана ако би објавила ќе биде најдобро, би требало да добиеме 5.000-6.000 играчи најмалку.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
На Кајгана да не објават ќе биде супер,сигурно добиваме барем 200-300 нови играчи уште првиот ден.Само ќе треба некој бомбастичен наслов како на Македонија и се заканува грчка окупација или сл.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
На Кајгана да не објават ќе биде супер,сигурно добиваме барем 200-300 нови играчи уште првиот ден.Само ќе треба некој бомбастичен наслов како на Македонија и се заканува грчка окупација или сл.
или помогнете за спречување на грчката инвазија врз македонија во виртуелниот свет!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
или помогнете за спречување на грчката инвазија врз македонија во виртуелниот свет!
Не е битно они ќе смислат нешто,важно е да привлече внимание и да се објави најдобро дента кога ќе ја додадат еМакедонија или ден пред тоа.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Hello,

Not all countries are in eRepublik yet. Based on certain considerations, new countries will be added in the future.

The following info is also considered when adding a new country:

* number of visits from that country to eRepublik
* geographical position of that country (connections with other countries)
* real life stats about that country (political regime, Internet users, etc)

The integration of a new country is announced in a press release.

For now you can join any country you like and move when your country is added.

Regards,
The eRepublik Team



Ticket HistoryPetarKH (Client) Posted On: 12 Nov 2009 10:16 PM
Hey Admins... are you going to add more countries to eRepublik?
Please start adding new countries, starting from Macedonia!

Thanks,
Pozdrav



Ticket Details
Ticket I
YDZ-622103
Department: Feedback
Priority: Critical
Status: Closed
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Hello,

Not all countries are in eRepublik yet. Based on certain considerations, new countries will be added in the future.

The following info is also considered when adding a new country:

* number of visits from that country to eRepublik
* geographical position of that country (connections with other countries)
* real life stats about that country (political regime, Internet users, etc)

The integration of a new country is announced in a press release.

For now you can join any country you like and move when your country is added.

Regards,
The eRepublik Team



Ticket HistoryPetarKH (Client) Posted On: 12 Nov 2009 10:16 PM
Hey Admins... are you going to add more countries to eRepublik?
Please start adding new countries, starting from Macedonia!

Thanks,
Pozdrav



Ticket Details
Ticket I
YDZ-622103

Department: Feedback
Priority: Critical
Status: Closed
Стотици вакви пораки се пратени до админите и секогаш едно исто одговараат.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Луѓе јас сум во Турција моментално, кажете ми што да правам. (на кајгана профилот)

Мислам дека сум на 13-14 левел.

Да правам нешто или само да кликнувам секој ден?
 
Член од
7 април 2008
Мислења
40
Поени од реакции
1
абе во право сте ипак јас мислам најдобра варијанта е поновите играчи да почнат да го билдаат тој скил...или вие што сте побогатите...
... и поискусните, да ги подучите овие поновите.Време е, можеби баш сега, да се дознае вистинската бројка на македонци кои се на еРепублик ( ако треба и посебна тема да се отвори ) со ник и без мулти-акаунти.Оти само добро изорганизираната работа е полузавршена работа.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Луѓе јас сум во Турција моментално, кажете ми што да правам. (на кајгана профилот)

Мислам дека сум на 13-14 левел.

Да правам нешто или само да кликнувам секој ден?
Дигајте чинови, собирајте пари засега друго не е толку потребно.

... и поискусните, да ги подучите овие поновите.Време е, можеби баш сега, да се дознае вистинската бројка на македонци кои се на еРепублик ( ако треба и посебна тема да се отвори ) со ник и без мулти-акаунти.Оти само добро изорганизираната работа е полузавршена работа.
Не е толку битно бројката ама сигурно не има 150 активни.
 
Член од
7 април 2008
Мислења
40
Поени од реакции
1
Не е толку битно бројката ама сигурно не има 150 активни.
Се согласувам, меѓутоа, мора од некаде да се почне.
Жител сум на еХрватска и верувај, функционираат како машина, дури и форум имаат.
Буквално ништо таму не е оставено на случајност, да не зборувам за некаква си мини обука на новите членови, дури и ментори им ставаат.
Првите денови, буквално, бев бомбардиран со совети.

Поентата ми беше, мора, ама баш мора од некаде да се почне, дури и пред добивањето на република во еСветот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom