Што ја прави Nokia посебна

Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
TrTe-MrTe напиша:
И како друго.. погледнете ги само дизајните бе... и ке видите што НОКИА ја прави посебна.Коа ке го видам тој К800и со тоа грпките од позади.. таканаречени камера... ми се повраќа :) Далеку од тоа.. дека нема добра камера... ама е ГРДА на изглед.
Значи сето тоа е прашање на вкус.Тебе повеќе ти се допаѓаат Нокиите на изгллед, мене сите останати.За мене сите Нокии си личат еден на друг и затоа не ми се допаѓаат.Инвентивноста им недостасува.А за тоа дека Нокиа држи цена многу повеќе од сите други телефони е точно, но тоа не значи дека се подобри и поквалитетни. Едноставно е во мода да имаш Нокиа и затоа се цените такви.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
lexmark напиша:
Значи сето тоа е прашање на вкус.Тебе повеќе ти се допаѓаат Нокиите на изгллед, мене сите останати.За мене сите Нокии си личат еден на друг и затоа не ми се допаѓаат.Инвентивноста им недостасува.А за тоа дека Нокиа држи цена многу повеќе од сите други телефони е точно, но тоа не значи дека се подобри и поквалитетни. Едноставно е во мода да имаш Нокиа и затоа се цените такви.
Жити мајка. Како дојде до овој заклучок?!? Цена држеле зошто се во мода?:pos2::pos2::tapp: Оф боже. Не ти требаше овој кикс.
Цената ја држат само поради една причина. А тоа е КВАЛИТЕТОТ.
Па сега ти колку сакаш реплицирај ама тоа е тоа. :helou:
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
Jane напиша:
Жити мајка. Како дојде до овој заклучок?!? Цена држеле зошто се во мода?:pos2::pos2::tapp: Оф боже. Не ти требаше овој кикс.
Цената ја држат само поради една причина. А тоа е КВАЛИТЕТОТ.
Па сега ти колку сакаш реплицирај ама тоа е тоа. :helou:
Ти бе се читаш што пишуваш???:tapp: :tapp: :tapp: Ова ти го измисли или одиш некаде на спремање?:pop:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
lexmark напиша:
Ти бе се читаш што пишуваш???:tapp: :tapp: :tapp: Ова ти го измисли или одиш некаде на спремање?:pop:
Ај убаво прочитај што напиша. Држеле цена зошто било во мода да имаш нокиа.:tapp: Многу убаво прочитав јас.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Леле бе луѓе доста се карате се знае нокиа си е нокиа, и во наредните 10 години нема да се најде конкурент на нокиа.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
lexmark напиша:
Ти бе се читаш што пишуваш???:tapp: :tapp: :tapp: Ова ти го измисли или одиш некаде на спремање?:pop:
офф-топик:
а ова болдираното ти го измисли или од мене го украде? хаха... абе ај доста се карате да не ве банирам.:pos2:
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
Јане ти си сигурно и од тие што мислат дека нема подобра кола од Mercedes...:tapp:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
lexmark напиша:
Јане ти си сигурно и од тие што мислат дека нема подобра кола од Mercedes...:tapp:
Епа има ли? :pos2:
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
алооо прекинете.
п.с. Мејбах се бољи!

lexmark напиша:
Јане ти си сигурно и од тие што мислат дека нема подобра кола од Mercedes...:tapp:
Мерцедес + Нокиа + Пума + Своч + Алтинбаш = најдобра комбинација :pos2:

зборам за овие кај мене во чаир!
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
lexmark напиша:
Јане ти си сигурно и од тие што мислат дека нема подобра кола од Mercedes...:tapp:
Да од тие сум. Дефинитовно сум фан на Мерцедес и не мислам него сум убеден дека нема подобра.:helou:

и доста веќе
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Jane напиша:
Не би рекол баш. Измислен е да биде МП3 плеер и има 4ГБ хард диск. Ај Некро ако споредил нека каже. Ама сепак мислам дека Н73 го јаде и него.:zlo:
Имам N91 а имам користено и N73. N73-ката има мноогу појак звучник! И јас кога ја купив нокиата очекував повеќе ама како што кажа ти, многу место им зафаќа хардот
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Гласам за ламборгини!!!!:pos2:
Ај доста више со глупи муабети, темава е за мобилни телефони не за коли!! А вие шо мислите горење најбољњ шпорети имаат?:pos2: :pos2: не, ама шала на страна доста се карате!!
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
nemoze nokia da bide posebna!
vo nitu eden slucaj!
tapa!:nenene:
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Marchence напиша:
nemoze nokia da bide posebna!
vo nitu eden slucaj!
tapa!:nenene:
Ајдееееееее нема надеж за вакви!!!:pos2: Се шалам, а кажи ми за тебе кој е посебен?
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
lexmark напиша:
Јане ти си сигурно и од тие што мислат дека нема подобра кола од Mercedes...:tapp:
Со некои коли на Мерцедес идеше комплет нокиа 6210 :) Што значи НАЈДОБРОТО оди со НАЈДОБРОТО.Може е за тебе сурово.. ама е сепак ВИСТИНАТА. :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom