Што ја прави Nokia посебна

Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
TrTe-MrTe напиша:
Со некои коли на Мерцедес идеше комплет нокиа 6210 :) Што значи НАЈДОБРОТО оди со НАЈДОБРОТО.Може е за тебе сурово.. ама е сепак ВИСТИНАТА. :))
Да да, исто како што со влошки даваат влажни марамчиња :pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
127
Поени од реакции
2
ne se inaeti nokia e nokia kazimi dali vo mkd imas videno nokia masini za perene kako na primer so ima samsung
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Како и повекето популарини работи така и за ова.....мрзам нокиа....
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Може да се инаети до бескрај ако сака.. ама еве за пример...најди ми телефон со подобар дизајн од 8800 на пример... од било кој друг производител.Или да не одиме до толку новите модели најди ми поубав телефон од 8810 во негово време :)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Епа сеа моделите се работа на вкусови.....конкретно за 8800 или 8810 мене не ми се свига дизајнот ни на ниеден од нив....
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Абе се е прашање на вкус, и сварно сеа за џаб се инатите НОКИА си е НОКИА без разлика дали на поединци им се свиѓа или не!!!
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
ernesto ce напиша:
ne se inaeti nokia e nokia kazimi dali vo mkd imas videno nokia masini za perene kako na primer so ima samsung
Леле друже не забегувај од темата...:tapp: јас мислам дека зборуваме за телефони, ако е за тоа ајде најди ми миксер или пегла самсунг како што има BOSH:pos2:
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
TrTe-MrTe напиша:
Може да се инаети до бескрај ако сака.. ама еве за пример...најди ми телефон со подобар дизајн од 8800 на пример... од било кој друг производител.Или да не одиме до толку новите модели најди ми поубав телефон од 8810 во негово време :)
Ти кажаа другите, се е работа на вкус. Во времето на 8810 (1998 +/- една година) јас бев залетан по Ericsson GH 788,Моторола StarTac и Ericsson t28.:helou: Денес, Nokia 8800 ми е навистина еден од најубавите телефони, меѓутоа исто толку ми се допаѓа и LG KU970 и Samsung U700 или SonyEricsson W580, така да не е Nokia-та единствена :toe:

П.С. Јас не дека сум против Нокиа(во моментот имам 6680), меѓутоа за мене не се ништо повеќе од СЕ, Моторола, Самсунг...:helou:
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Со самото П.С во твојот последен пост.. СЕ е кажано :) Ако не си ги сметал за најдобри... ке имаше можеби К750и.Како и да е.. имам јас во моментов и W810i и Н73 ... не дека СЕ ми е нешто многу лош ама нокиава е ДАЛЕКУ подобра.
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
:) интересна тема Necrophilia.. епа како за почеток сакам сите да ги потсетам дека сите други марки на мобилни телефони правеа екрани со големина од 176x220 (пр. Motorola, Samsung, SonyEricsson итн.) единствено Nokia користеше 176x208.. навидум ќе помислите дека што повеќе пиксели на екранот толку подобра слика... но не е така, овде е баш обратно :) друга работа што ме импресионира кај Nokia мобилните телефони е тоа што имаат помалку бои на екранот а сликата е потполно иста, јас лично ги споредував Nokia 3650 (4096 бои) со SonyEricsson K700i (65536 бои), единствена разлика забележав во позадинското светло, кај SonyEricsson беше посветла додека кај Nokia одеше на жолто.. Може слободно да споредите Nokia која има 262144 бои со SonyEricsson, Samsung или Motorola кој/а има 16 милиони бои (доколку екраните на телефоните кои ги споредувате со Nokia им се 176x220).. Батеријата на Nokia трае подолго отколку на пр. онаа на Samsung, често слушам дека Samsung телефоните држат батерија 1-2 дена што е минимум 50% помалку отколку на Nokia. Но како најголема предност на Nokia според мене е нејзиниот Symbian OS :) мислам дека токму тоа ја прави Nokia посебна.. не дека нема и други марки на телефони кои користат Symbian, но едноставно нели :) Nokia си е Nokia. Connecting People :)
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
TrTe-MrTe напиша:
Со самото П.С во твојот последен пост.. СЕ е кажано :) Ако не си ги сметал за најдобри... ке имаше можеби К750и.Како и да е.. имам јас во моментов и W810i и Н73 ... не дека СЕ ми е нешто многу лош ама нокиава е ДАЛЕКУ подобра.
Значи се фаќаш ко пијан за бандера :) . Па јас сум имал и Алкател, шо значи тоа, дека тогаш Алкател беа најдобри?:uvo:

Unstoppable напиша:
:) интересна тема Necrophilia.. епа како за почеток сакам сите да ги потсетам дека сите други марки на мобилни телефони правеа екрани со големина од 176x220 (пр. Motorola, Samsung, SonyEricsson итн.) единствено Nokia користеше 176x208.. навидум ќе помислите дека што повеќе пиксели на екранот толку подобра слика... но не е така, овде е баш обратно :) друга работа што ме импресионира кај Nokia мобилните телефони е тоа што имаат помалку бои на екранот а сликата е потполно иста, јас лично ги споредував Nokia 3650 (4096 бои) со SonyEricsson K700i (65536 бои), единствена разлика забележав во позадинското светло, кај SonyEricsson беше посветла додека кај Nokia одеше на жолто.. Може слободно да споредите Nokia која има 262144 бои со SonyEricsson, Samsung или Motorola кој/а има 16 милиони бои (доколку екраните на телефоните кои ги споредувате со Nokia им се 176x220).. Батеријата на Nokia трае подолго отколку на пр. онаа на Samsung, често слушам дека Samsung телефоните држат батерија 1-2 дена што е минимум 50% помалку отколку на Nokia. Но како најголема предност на Nokia според мене е нејзиниот Symbian OS :) мислам дека токму тоа ја прави Nokia посебна.. не дека нема и други марки на телефони кои користат Symbian, но едноставно нели :) Nokia си е Nokia. Connecting People :)

Од ова што го кажа ти не е ништо вистина.Поголем број пиксели на иста површина значи помали пиксели = подобра слика.За болдираното, исто како да речеш дека DELL се најдобри заради нивниот Windows XP OS :tapp:
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
lexmark напиша:
Значи се фаќаш ко пијан за бандера :) . Па јас сум имал и Алкател, шо значи тоа, дека тогаш Алкател беа најдобри?:uvo:




Од ова што го кажа ти не е ништо вистина.Поголем број пиксели на иста површина значи помали пиксели = подобра слика.За болдираното, исто како да речеш дека DELL се најдобри заради нивниот Windows XP OS :tapp:
lexmark mislam deka nemas pravo na ucestvo vise u temava:pos2: :pos2: se salam ama svarno dosta se inatite!
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
lexmark напиша:
Значи се фаќаш ко пијан за бандера :) . Па јас сум имал и Алкател, шо значи тоа, дека тогаш Алкател беа најдобри?:uvo:




Од ова што го кажа ти не е ништо вистина.Поголем број пиксели на иста површина значи помали пиксели = подобра слика.За болдираното, исто како да речеш дека DELL се најдобри заради нивниот Windows XP OS :tapp:
Дали ти детално го прочита мојот пост? Ај прочитај го уште еднаш и кажи ми.. спрема ова што го збориш ти, за мене претставува само инает и незнаење. Дека Nokia се најдобри се знае во цел свет е сеа ако тебе ти е кејф да тераш инает терај си, али вистината понекогаш боли.
 

Angelwings

I'm a super girl and super girls don't cry
Член од
27 мај 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Jane напиша:
1. Епа ако за тебе нема за светов има. Тие модели се специјално за понежниот пол дизајнирани. За женски на кои им треба телефон со убав изглед и они кај таа серија го плаќаат изгледот и креаторот.:) Токму поради тоа што е женски телефон немаат нешто многу опции бидејќи 1% од женските знаат и да ги користат. Имам другарка во клас има Н95 и освен камера, МП3, СМС, и да се јави ништо друго незнае, ама сепак го има тој телефон:tapp:.
Навреда е тоа што велиш дека само 1% од женските знаат да користат мобилен теледфон. Баба ми од 72 години го користи телефонот(нокиа 6233) а знае повеќе него таа другарката твоја..... L'amor колекцијата е за тие што сакаат квалитетни, добро дизајнирани телефони. Јас сега ке земам телефон од таа колекција (L'amor) но тоа нема да ме прави глупа тупа или дека јас само дизајнот го сакам на телефонот. Нокиа ми е омилена марка телефони. А имам имано телефони од Сименс, Самсунг, Алкател
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Angelwings напиша:
Навреда е тоа што велиш дека само 1% од женските знаат да користат мобилен теледфон. Баба ми од 72 години го користи телефонот(нокиа 6233) а знае повеќе него таа другарката твоја..... L'amor колекцијата е за тие што сакаат квалитетни, добро дизајнирани телефони. Јас сега ке земам телефон од таа колекција (L'amor) но тоа нема да ме прави глупа тупа или дека јас само дизајнот го сакам на телефонот. Нокиа ми е омилена марка телефони. А имам имано телефони од Сименс, Самсунг, Алкател
Епа ти и баба ти спаѓате во тие 1%.:) Тоа 1% го кажав одприлика. Факт е дека женските генерално гледано имаат минимални познавања општо за техниката. Само мал дел од се разбираат повеќе.
А под разбирање не мислев да знае баба ти календарот да го отвори и пораки да праќа без да ја потсетиш во кое мени да влезе. Се кладам дека незнаеш да инсталираш апликации и игри на симбиан, дека незнаеш да ги кракуваш со фајл менаџер и некои слични работи. Ете тоа мислам на разбирање. Да знаеш на тој Н95 да искористиш СЕ до максимум. Мислиш дека знаеш мапи да инсталираш? Да снимиш кракувани мапи? Да се поврзеш преку WiFi и ред други функции???
Не дека е нешто посебно да ги знаеш овие работи, а ако ги знаеш боље за тебе. Само да знаеш 1 од 100 женски го знае ова а може и ни таа една нема да знае да се снајде со инсталациите.
Сега мислам дека гледаш што подразбирам под разбирање. Не дека сте глупи женските (далеку од тоа), ниту пак јас навредив некој од вас. Едноставно не ве интересираат вакви работи. Имате кој да ви помага и нема што да се замарате. Исто ко нас што не не бива во кујна. Не дека неможе да научиме, него кога женските си ја имаат таа задача зошто и ние да го правиме истото. Иначе јас знам да готвам уште од 7одд кога бев цело лето сам се научив.:)
Него да се навратам на темата. Нигде не реков дека си глупа тупа ако имаш телефон од таа цветна серија. Кажи ми поради кои причини зимаш таков телефон? Моделот и дизајнот ти се свиѓа или нешто друго? Всушност тоа друго непостои. Тој телефон е посебен само ради дизајнот. За квалитет квалитетни се 90% од моделите безразлика на серијата. А ако не ти беше ради дизајнот ради што е тогаш? Има опции јаки? Па за исти пари ќе земеш телефон со 3 пати појаки опции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom