Што ја прави Nokia посебна

Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
TrTe-MrTe напиша:
И како друго.. погледнете ги само дизајните бе... и ке видите што НОКИА ја прави посебна.Коа ке го видам тој К800и со тоа грпките од позади.. таканаречени камера... ми се повраќа :) Далеку од тоа.. дека нема добра камера... ама е ГРДА на изглед.
Значи сето тоа е прашање на вкус.Тебе повеќе ти се допаѓаат Нокиите на изгллед, мене сите останати.За мене сите Нокии си личат еден на друг и затоа не ми се допаѓаат.Инвентивноста им недостасува.А за тоа дека Нокиа држи цена многу повеќе од сите други телефони е точно, но тоа не значи дека се подобри и поквалитетни. Едноставно е во мода да имаш Нокиа и затоа се цените такви.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
lexmark напиша:
Значи сето тоа е прашање на вкус.Тебе повеќе ти се допаѓаат Нокиите на изгллед, мене сите останати.За мене сите Нокии си личат еден на друг и затоа не ми се допаѓаат.Инвентивноста им недостасува.А за тоа дека Нокиа држи цена многу повеќе од сите други телефони е точно, но тоа не значи дека се подобри и поквалитетни. Едноставно е во мода да имаш Нокиа и затоа се цените такви.
Жити мајка. Како дојде до овој заклучок?!? Цена држеле зошто се во мода?:pos2::pos2::tapp: Оф боже. Не ти требаше овој кикс.
Цената ја држат само поради една причина. А тоа е КВАЛИТЕТОТ.
Па сега ти колку сакаш реплицирај ама тоа е тоа. :helou:
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
Jane напиша:
Жити мајка. Како дојде до овој заклучок?!? Цена држеле зошто се во мода?:pos2::pos2::tapp: Оф боже. Не ти требаше овој кикс.
Цената ја држат само поради една причина. А тоа е КВАЛИТЕТОТ.
Па сега ти колку сакаш реплицирај ама тоа е тоа. :helou:
Ти бе се читаш што пишуваш???:tapp: :tapp: :tapp: Ова ти го измисли или одиш некаде на спремање?:pop:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
lexmark напиша:
Ти бе се читаш што пишуваш???:tapp: :tapp: :tapp: Ова ти го измисли или одиш некаде на спремање?:pop:
Ај убаво прочитај што напиша. Држеле цена зошто било во мода да имаш нокиа.:tapp: Многу убаво прочитав јас.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Леле бе луѓе доста се карате се знае нокиа си е нокиа, и во наредните 10 години нема да се најде конкурент на нокиа.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
lexmark напиша:
Ти бе се читаш што пишуваш???:tapp: :tapp: :tapp: Ова ти го измисли или одиш некаде на спремање?:pop:
офф-топик:
а ова болдираното ти го измисли или од мене го украде? хаха... абе ај доста се карате да не ве банирам.:pos2:
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
Јане ти си сигурно и од тие што мислат дека нема подобра кола од Mercedes...:tapp:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
lexmark напиша:
Јане ти си сигурно и од тие што мислат дека нема подобра кола од Mercedes...:tapp:
Епа има ли? :pos2:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
алооо прекинете.
п.с. Мејбах се бољи!

lexmark напиша:
Јане ти си сигурно и од тие што мислат дека нема подобра кола од Mercedes...:tapp:
Мерцедес + Нокиа + Пума + Своч + Алтинбаш = најдобра комбинација :pos2:

зборам за овие кај мене во чаир!
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
lexmark напиша:
Јане ти си сигурно и од тие што мислат дека нема подобра кола од Mercedes...:tapp:
Да од тие сум. Дефинитовно сум фан на Мерцедес и не мислам него сум убеден дека нема подобра.:helou:

и доста веќе
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Jane напиша:
Не би рекол баш. Измислен е да биде МП3 плеер и има 4ГБ хард диск. Ај Некро ако споредил нека каже. Ама сепак мислам дека Н73 го јаде и него.:zlo:
Имам N91 а имам користено и N73. N73-ката има мноогу појак звучник! И јас кога ја купив нокиата очекував повеќе ама како што кажа ти, многу место им зафаќа хардот
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Гласам за ламборгини!!!!:pos2:
Ај доста више со глупи муабети, темава е за мобилни телефони не за коли!! А вие шо мислите горење најбољњ шпорети имаат?:pos2: :pos2: не, ама шала на страна доста се карате!!
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
nemoze nokia da bide posebna!
vo nitu eden slucaj!
tapa!:nenene:
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Marchence напиша:
nemoze nokia da bide posebna!
vo nitu eden slucaj!
tapa!:nenene:
Ајдееееееее нема надеж за вакви!!!:pos2: Се шалам, а кажи ми за тебе кој е посебен?
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
lexmark напиша:
Јане ти си сигурно и од тие што мислат дека нема подобра кола од Mercedes...:tapp:
Со некои коли на Мерцедес идеше комплет нокиа 6210 :) Што значи НАЈДОБРОТО оди со НАЈДОБРОТО.Може е за тебе сурово.. ама е сепак ВИСТИНАТА. :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom