Што трезен мисли, пијан кажува... Вистина или не?

netmkd

Непобедлива
Член од
2 јануари 2010
Мислења
57
Поени од реакции
6
Во виното е вистината-In vino es veritas:wink:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Кога сум пијан само фаќам цицки кои без дозвола, трезен, не би ги фатил. Иначе ист сум:toe:
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Да мислам дека е вистина зш кога си пијан го кажуваш тоа што го мислиш трезен без да си свесен за последиците или дали е за кажување или не!!!
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Hm pijanstvoto e samo izgovor prilika da kazat i napravat nekoj raboti koi ne bi se osmelile da gi napravat na trezna glava pa posle da ima muabeti od tipot ne zameruvaj mu pijan bese duuh sekako kako ne ..taka da mislam deka toa e taka vo vrska so naslovot na temata.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Коа сум пијан мн филозофирам и сум најпаметен.... и да , мислам дека е вистина ова... бај д веј мн ми е топ коа сум си пијан ... :back:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Цела вистина. Само кога човек е пијан можеш да видиш каков е навистина: колку е покварен, колку е добар, колку е развратен. Јас искерно кога сум пијан сум прилично пријателски расположен, не ми се случило да се искарам со некој, не ми се случило да направам некој проблем.
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Никогаш до сега не сум била во алкохолизирана состојба. А доколку бидам не одговарам за моите постапки. А иначе пијан човек до сега ми нема ништо кажано. :toe:
 
T

theTinule

Гостин
Никогаш не сум била пијана да не знам што зборувам и да бидам една од тие што си кажуваат се што ќе им легне на срце.
Инаку, да.Мислам дека пијаниот човек кажува се што чуствува и е најискрен во тие моменти, затоа поубаво е да останеш трезен :)
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Никогаш до сега не сум била во алкохолизирана состојба. А доколку бидам не одговарам за моите постапки. А иначе пијан човек до сега ми нема ништо кажано. :toe:

Toa go pravat samo kukavicite bidejki nejkat da odgovarat za svoite postapki a i mnogu me nervire "pijan bev ne se sekavam" pa kako moze da ne se sekavat...Po mene znam sum bil drvo pijan, edvaj odam pa se sekavam na se ama bas na se...
Back on topic:ne deka se e vistina toa sto go kazuvas ama edno 75% DA drugite 25% da gi ostavame na alkoholot i na nasata glupavost.

Edit:izvinejte za latinicata prob imam nesto so komp.
 
P

PewDiePie

Гостин
Чиста вистина,само малку се тажни тие луѓе што чекаат да се напијат па да имаат гз (со извинение) да кажат што им лежи на душа. :toe:
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
Никогаш до сега не сум била во алкохолизирана состојба. А доколку бидам не одговарам за моите постапки. А иначе пијан човек до сега ми нема ништо кажано. :toe:
Немаш налетано на мене затоа :pos2:
Чиста вистина,само малку се тажни тие луѓе што чекаат да се напијат па да имаат гз (со извинение) да кажат што им лежи на душа. :toe:
Зошто зборуваш вака? Си слушнал за страм? Зошто лугето се страмат или не во зависност од нивната природа и тоа е нешто што тие не го одбираат туку го добиваат во генот од нивните родители. Што да правам јас кога неможам да ја кажам вистината ако не се напијам 2-3 ракии (или што било)? Инаку во мојов случај е целосно точно дека кога сум пијан зборувам се што ми лежи на срце.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Колку само целото ова тврдење не е точно!

Алкохолот, па и ниедна друга супстанца неможе да те натера да ја кажеш вистината. Алкохолот може да дејствува во смисол да ти даде храброст да направиш нешто што не би го направил во трезвена состојба, но и не да делува како серум за кажување на вистината.

Единствена супстанца која делува врз корисникот да ја каже вистината, е LSD, откриено уште во шеесетите години кое денес е забрането (да се користи како средство за кажување на вистината).

И многу мразам кога некој ќе се правда "поради алкохолот направив глупост" или пак глупи женски што тврдат дека изгубиле невиност зошто биле пијани. Не, они би го направиле тоа ако не сакале, што ако биле пијани. Истото нешто што некој би го направил или кажал на трезно, би го направил и на пијано. Со ова докажувате само дека никогаш не би кажале нешто што е вистина освен ако немате алкохол во крвта.
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Toa go pravat samo kukavicite bidejki nejkat da odgovarat za svoite postapki a i mnogu me nervire "pijan bev ne se sekavam" pa kako moze da ne se sekavat...Po mene znam sum bil drvo pijan, edvaj odam pa se sekavam na se ama bas na se...
Back on topic:ne deka se e vistina toa sto go kazuvas ama edno 75% DA drugite 25% da gi ostavame na alkoholot i na nasata glupavost.

Edit:izvinejte za latinicata prob imam nesto so komp.
До сега не сум била.. затоа реков не одговарам на постапките. Незнам што и би се случило, али сигурна сум дека во блиска иднина ќе биде и тоа. :wink:

Немаш налетано на мене затоа :pos2:


Зошто зборуваш вака? Си слушнал за страм? Зошто лугето се страмат или не во зависност од нивната природа и тоа е нешто што тие не го одбираат туку го добиваат во генот од нивните родители. Што да правам јас кога неможам да ја кажам вистината ако не се напијам 2-3 ракии (или што било)? Инаку во мојов случај е целосно точно дека кога сум пијан зборувам се што ми лежи на срце.
Можеби некад ќе налетам .. шо се секираш.. :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom