Што со спомените?

Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
frlam sve.ako mi gi dal nekoj sto ne mi znacel,togas gi ostavam da stojat negde i koga ke gi poglednam posle nekoe vreme i se cudam od kaj dosle kaj mene u soba t.e. neznam ni koj mi gi podaril,zasto ne mi znacel.a ako se od nekoj sto mi bil vrezan u srceto frlam,za da ne se potsekam na nego i za da ne mi bide potesko,imam frlano celi kupovi cd-nja,sliki,sitni pokloncija,mecijna,pisma....gi frlam za da si olesnam i mi pomaga,zasto ne nema da mi se vrakaat spomeni koga ke gi poglednam,zasto nema da gi imam veke
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Будала. Чувај бре, особено ако се скапи.
Башка не коментирам веќе, си кажав.
Штом фрлате никогаш не ви биле тие личности драги. Само сте се залажувале.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Garfield напиша:
Будала. Чувај бре, особено ако се скапи.
Башка не коментирам веќе, си кажав.
Штом фрлате никогаш не ви биле тие личности драги. Само сте се залажувале.
toa e tvoe mislenje,i ti taka bi postapil,ama ne i ja.kazav:frlam zasto nesakam da se navrakam na spomenite
:icon_lol: tolku.ne komentiram poveke.ja kazav so imam.komentirajte kako i kolku sakate.ja taka pravev i ke praam,ako pak zasakam.:icon_lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ем да де, почитувам мислења, секој има абрем едно, исто како и анусите, нели :):)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Зошто да се трудам да ги уништам спомените од бифшите, кога и двајцата многу сме вложиле во нивното создавање? Едноставно ако не ми одговараат привремено ќе ги затскријам,но никогаш,никогаш не ги уништувам. Дури не бришам ни смс од бившите,се разбира оние смс кои ми се драги и кои ме потсеќаат на она добра стара времена...И досега не сум имала потреба да се борам со спомените, можеби затоа што со сите мои бивши барем засега сме во добри односи...

И супер е вака,секогаш можам да сметам на нив за нешто...тие секогаш се тука
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
Ако се песни или посебни места ... избегнувате да ги слушате и посетувате?
Има песни кои ме потсетуваат, но не избегнувам да ги слушам. Можеби посебно сум ги сакала во времето кога сум била со дечкото, но после тоа ја сакам песната само поради самата песна.
Има и места на кои кога ќе одам и ден денес ме потсетуваат на некоја личност, но далеку од тоа дека нема да се појавам пак таму затоа што не сум повеќе со таа личност:icon_lol:

Лошо е ако колку и да сакаш да ги помниш само убавите моменти, ти се враќаат и лошите. Затоа никаква улога не играат зачуваните предмети дали ќе заборавиш некој или не, дали ќе се присетуваш само на убавите или и на лошите моменти.
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
за такви работи многу се приврзувам и без разлика како завршила врската,спомените ги чувам и ги памтам само убавите нешта од врската:)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Сеќавањата на некоја личност се во главата, без разлика дали имаме или немаме некаков физички спомен од личноста ако не сакаме да се сеќаваме на неа нема да се сеќаваме, а ако сакаме да се сеќаваме ке се сеќаваме и без физичките спомени, исто така и дали ке се сеќаваме по арно или по лошо на личноста зависи само од нас, а никако од физичките спомени.
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
da sto so spomenite vo nasat glava, lesno e so poklonite sto sme gi dobile,tuku sto e so nasite glevi,tesko e koga nekoj ti e postojano vo glavata sto pravime togas?
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Лесно е! Ке си најдеме нов и ке си мислиме на новиот:je:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Памти ги вечно спомените. Ако биле убави, колку и да болат, радувај се, ако биле неубави, памети за друг пат да не се повтори болката.

Ај сеа зеленко да видам!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A.O

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Se i seshto cuvam... pa taka i spomeni i vo glava i vo kutii...toa e del od mojot zivot...ponekogash si pravam retro...onaka poradi keef...cuvam sliki...podaroci...pisma...razni drangulii...prvata kutija cigari na primer koja ja imam ispusheno...prvata ruza koj ja imam dobieno...prvoto ljubovno pismo i site ponatamu :)...shto li nemam vo kutiite..nekogash se iznenaduvam samata sebe...dali i ova mi stoi...:) interesno e...no najsilni se spomenite koi gi cuvam vo glava...e toa se spomeni...:kajg:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Материјални работи од бивши скоро и да немам,а и тие малку што ги имам и ден денес ги чувам.Спомените што ги носам со себе,во секој случај ми се мили,романтични или не,сепак се дел од мене.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Aaaa memories :)
Cuvam ja sve, doma mi e vise kako na otpad, koga ce zemam nekoj den nekoja vreca ili dve :)
Ma ne mi dava srce da dzitnam nekoi raboti
 
Член од
20 февруари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
2
spomenite se ubavo i loso nesto... nekogas ke te potsetuvaat na ubavite denovi i ke bides vesel i radosen oti si pominal ubavo...a nekogas ke te potsetat na ubavite denovi i ke bidis tazen oti se minato i nema da bidat pak... zavisi od koj aspekt se gleda na niv...
jas cuvam se ....duri bilet od tramvaj...bilet od kino ili luna park..tie mi se najdragite raboti... nekogas koga mi e tazno ke gi gledam i ke mi e uste potazno ama ne mozam bez niv..duri i koga znam deka mi pricinuvaat bolka....nikogas ne sum frlil poklon... samo eden pat ne zedov edna tetradka kade sto imase povekje od 1500 potpisi na prijateli koi se potpisaja da mi kazat na kolku lugje ke im nedostigam koga ke si zaminavm od toa mesto...
sepak ima i spomeni koi se naogjaat vo glavata tie spomeni ne mozat da se izbrisat.. ah spomeni spomeni od niv ne se zivee
 

Kajgana Shop

На врв Bottom