Што содржат гумите за џвакање?

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Ја да си пишам тестаментот , а ?

Секојдневно џвакам веќе со години и години, не сум имал ниеден проблем .. нека не ве фаќа одма паника , има и поштетни продукти кои ги купуваме од гумите за џвакање ..
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Да биле до толку отровни, требало фергусон до сега да е разграден..........
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
59
Поени од реакции
3
Да, точно...има милијарда поштетни работе од мастике..само сакав да ве прашам дал знаете што уствари јадете...и не реков дека са МНОГУ отровни, туку имаа штетни последице на организмот..на крај краева проверите сами што уствари предизвикуа. пишите ги состојкете на гугл и видите што јадете.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
tocno videte bilo koj produkt doma od koi 99% se so konzervansi sto moze od tie konzervansi da vi se desi...pa ke vidime sto ke mislite za mastikite
 
S

smart ass

Гостин
ЧИПОВИ!

Имаат микрочипови со кои утре ќе ве контролираат.

Јас затоа ретко џвакам т.е ги нема Џунга Лунга:cry:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
ЧИПОВИ!

Имаат микрочипови со кои утре ќе ве контролираат.

Јас затоа ретко џвакам т.е ги нема Џунга Лунга:cry:
Ги има како ги нема..кај мене у маркет ги има :)
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
А оно пак денеска што има природно и здраво..Ништо
 
C

cige

Гостин
Well, ако се умирало од мастики т.е ако џвакаш многу, Фергусон одамна ќе го снемаше :D

Инаку нормално е да има контраиндикации ако претераш со количината на било што... инаку мислам дека има предупредувања на некои од прозиводите на Вриглис (орбит бомбони) дека може да имаш гасови... дијареа и слично ако претераш со бомбоните.
Дедо ми прима инфузии Манитол. Содржината е во кристали и треба да се растопи па да му ја пуштат инфузијата. Денес уште имаше парчиња кристали во шишето во вид на иглички, меѓутоа сестрата му ја пушти инфузијата. Јас и реков дека целосно не се стопени, а таа ми рече дека тоа не е ништо. Дали целосно не му е примен лекот? Што се уствари тие кристали ако се толку небитни да се стопат до крај?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom