Што правите кога сте сами дома?

Член од
7 јули 2010
Мислења
7
Поени од реакции
2
Spijam onaka stanuvam u dvaa saat si praam kafe duvam eden joint sedam na pc iskacam ili vikam nekoj drugar pak pusam eden fish idam malce nadvor u megu vreme jadam pijam use nekoe kafe pusam kutija cigari i use nekoj joint posle toa malce spijam i u 9 stanuvam pak pijam kafe jadam iskacam pijam duvam u maalo si praam neso interesno se vrakam pred pc edno kafe pak joint so nekoj drugar ili so nekoe pice si sedam do sabajle gleam seriii na pc ama ne spanski da se razbereme btw koa sum sam dvete kucinja mi sedat vnatre a koa ne sum sam samo ednoto haha mojte na 5 idat na odmor i ke bidam sam doma bez nikoj i pak zivotot ke mi bide bajka nekoe vreme :)))))

--- надополнето ---

pustu muziku, setam gol (ako sam SAM), ili soberu drustvo pa se napiemo i napusimo kako goveda:pos2::pos2::pos2:
sve zavisi koj e slobodan da dojde, i za sto e raspolozen
:pusk::pusk::pusk:
haha dobar provod sledniot pat
 
Член од
6 јули 2010
Мислења
31
Поени од реакции
29
sedam pred kompjuter, c'itam, uc'am nov jazik. na primer sega uc'am makedonski jazik.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Уживам во тишината и спокојството...
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
119
Поени од реакции
1
Hmm ko che sum sam si sedam jadam . gledam tv . igram na kompjuteri , mir i tishina taka narecheno CARSKA UBAJNA :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Сама дома мм послатко од чоколадо одвај чекам се разотидат сите... Било кога, барем на кратко, обожавам да останам сама дома...
Што правам?!...Па прво ги разгледувам програмите на ТВ аки има некој филм седнувам го гледам; седам на мсн и по форуми на фб ретко кога; книга... и да иманекој дома си читам ама вака во тишина е боље освен ако некој комшија не запали моторна пила; ред други работи а да и се дешава да чкртнам некое песниче бај ми....
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
32
Поени од реакции
0
Седам на кајгана како и обично; гледам филм ; барам некои податоци за атлантида; уживам гледајќи филм со сок од јаболко и грицки (ако има);читам книга некоја заплеткана по можност ; седам комотно по боксерки :D или викам некој другар да си попрајме муабети хехе :toe: :salut:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.372
Им ѕвонам на мојте и ги терам што побрзо да дојдат...не ми се седи сам:pos::pos::pos::pos:
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Вака прво се јавувам кај баба и ја прашвам со напрајла за јаденје ...сетне земам тоалетна дувам нос и оставам тоалетна пред компјтуер ...потоа кога ке разберам каде се крие јадењето одам и го конзумирам околу 15 минути потоа миам заби и седвам пак на компјутер .... зеам тоалетна дувам нос провервам ФБ .. уклуцвам неколку покери се пријавувам на ФРЕЕРОЛС и гасам сето то играм 30-40 минути кантер ...и потоа следи главното ...укуцавам на линк просторот Слово „Д“’ и прв линк излегува http://www.dreammovies.com/ .. разгледувам околу 3-7 минути и одбирам неколку видеа на кои ке го вршам задоволството .. се расоблекувам полека полека и уклучвам некој од наведените видеа со МИЛФ , ТЕЕНС , БИГ ТИТС ,БИГ АСС ... вагјам кубур и пимплам ...ми теквит да ја заклучам вратата за секој случај дан ме фатит некој во незгодна ситуација и пак седнувам на посакуваното место додека видео линкот не се расчисти од вируси и од други спамови (кои многу ме нервирет!!) ...вршувам некое време и потоа среќек мотам околу 7 до 11 метра тоалетна да забришам целиот пакост што при Вршењето сум го нарпавил ... после тоа бидејки сум Непушач задоволството го завршувам со една голема чаша вода и мраз ... кога ке дојдат моите се прам збунет или пак излегувам без муабет ...Благодарам !
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
80
Поени од реакции
1
се релаксирам во када............... или зборувам на телефон,а може и двете.........или уживам во тоа што ми е мирно по дома хехе :smir:
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Пијам кафенце седам си пуштам музиче на компјутерот и уживам.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Нешто најдобро на свет. Како што вика ова Ги обожавам моите родители, особено кога не се дома, хахах
Си уживам цел ден на компјутер без некој да ме вознемирува, пуштам музика со вол. до максимум играм, пеам викам се смеам и се друго што ќе ми падне на памет
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
најчесто чистам низ дома, може и да телефонирам или да учам.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
дремам на компјутер, спијам, читам книга.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Ги пробива параметрите на реалното, нормалното и легалното, па ќе си поќутам. Leaves you wondering....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom