Што правите кога сте сами дома?

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Обожавам кога сум сама дома, а кога тоа се случува времето брзо ќе летне :(. А инаку кога сум сама пуштам гласна музика (тоа обавезно), некогаш и џускам :music3: , често и на пц (лесно можам да се заборавам на фб, мсн), кога имам книга непрочитана, ја читам се додека не ми е здодевна, а кога читам книга друго и не ми е толку битно (зависи од расположението), а понекогаш и уживам во трач муабетот со другарките.
Исто и јас еј обожавам кога сум сам дома и кога имам некоја книга непрочитана... ај кога ќе сум сам ќе те поканам да си читаме заедно? :back:
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
"Се средвам" и слушам музика и тоа моментално е така :toe:
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
131
Поени од реакции
3
сеедно дали има некој дома или нема истите работи ги прам без разлика кој имам дома немам ограничувања и да има некој
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Исто и јас еј обожавам кога сум сам дома и кога имам некоја книга непрочитана... ај кога ќе сум сам ќе те поканам да си читаме заедно? :back:
Важи :wink: ...ама обавезно викај ме :baeh:
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Ретко сум сам дома, а кога сум сам незз.. нишо посебно ке си седнам на пц слушалките на уши и си уживам без никој да ме замара
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
Хммм да размислам......
НИКАД НЕ СУМ САМ ДОМА ! :nerv:
 
A

ancheto

Гостин
едноставно, то ми е најубав период до сеа.
моментите коа сум сама дома.
Правам се што ке ми текне,
се шминкам, се цртам по цело тело, и на крај секогаш се капам.
кога и да дојдат моите секогаш сум водена, којзнае што си мислат.
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
22
Поени од реакции
0
Ретко седам дома сама затоа што ми е страв да седам сама :icon_conf , а кога сум сама дома сум на фб или мсн но мора да имам пуштено музика или ТВ, или пак ќе излезам надвор да прошетам малку :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
Вежбам нинџа техники :toe:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Уф секогаш е различно ...
- го поврзвам PC -то со DVD -то и пуштам музика до даска.
- глеам некој филм шо последно сум го спуштила.
- викам друштво дома да глеаме некој филм или нешто да прајме едноставно да се дружиме.
- шо и да прам почвам да добивам од негде инспирација па ќе напишам некоја песна или некој текст.
- убавезно кучето е со мене.
- седам в омојата соба искористувајки ја мојата креативност да напрам нешто.
и се друг шо ќе ми ткенит, ама можам да бидам сигурна дека досега не ми било досадно и не сум рекла така.:baeh:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Најмногу сакам да бидам дома сам...иако ретко сум ама кога ке ми се пружи шанса времето го искориствам максимум = дома куќата ја кревам во ваздух :) xaxaxaxaxaxaaa:toe::drk: xD
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.535
Поени од реакции
28.957
најмногу сакам да им местам стапици на крадците
 

Kajgana Shop

На врв Bottom