Што пиете рано наутро?

Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
прво вода, па после едно појако кафенце да ме расони:)
 
Член од
17 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
рано насабајле не пијам нисто зошто спијам тогаш:pos2: а кога ке станам прво со пијам е сок или вода
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
чаша лаааадна кисела вода уффф..мераци
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ништо... Со доручекот знам да се напијам млеко или јогурт, ама поретко.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
ЛИТАР ЛАДНА ВОДА аммм, онака загреана од ноќта целата вријам од жешко и ладна вода да ми ги измие цревата :) чувството е како да се рестартирам :) .. е после зависи... на периоди пијам кога станам топло нес, па ке ми удри нешто во глава фатам да варам турско (многу ретко) е после ручек обавезно ладно матено нес... баш сеа ке одам да си напраам:pipi:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Прво вода ладна од чешма, па згреано млеко.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Во последно време, пред излегување од дома набрзинка пијам едно мало (многу мало, 100 мл) јогуртче со оние бактериине, како и да се викаат.. за смирување на стомакот...
Пошто си го имам уништено од нередовно (не)јадење, ми треба такво нешто...
Ефективни се...
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Прво што ми паѓа во рака откако ќе станам е некој овошен сок од фрижидер, бидејќи секое сабајле сум дехидриран! И го пијам цело литро па потоа обавувам некои други активности ! :wink:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
вода наутро вода попладне вода навечер значи ВОДА и тоа ладна од чешма :vozbud::vozbud:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
па утринско кафе, што се пие друго...едино вода пред тоа...
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Eдна молба, за кој ќе прочита тука... кој нема да прочита, кога ќе ја донесеме како резолуција, ќе мора :pos:

Значи, Кајгана е форум за дискусии во мрежата. Не е агенција за анкетирање на граѓани, нити регионален центар за статистика - кон што целам: Еве на пример, оваа тема се вика - Што пиете рано наутро?

Не ми значи многу ако го прочитам постот на Геџа (на пример, зш знам дек нема да се наљутит :smir:) кој цел и целовит вика: Кафе. Четири букви..... Дискусија до јаја. :)

Ајде малку напор омладинци и омладинки.... опишете едно утро после пијанка, на пример. Јас при такви моменти се будам рано, значи кратко спијам бидејќи дехидрирам и со зомби-ходање се влечкам до фрижидер да барам јогурт (се друго ми е со пелинаст вкус). Можам и литро јогурт да смачкам за пола минута, колку да дојдам на себе... Иначе обично, доколку милата ми мајка станала пар минути пред мене и спремила некој свеж овошен коктел (бидејќи сака да живеам 147 години, како Џек Ла Лејн) пристапувам кон омилената утринска дисциплина (после драпање мадиња и утрински прдеж) "Ѕверење во фрижидер со 5 рафтови". Обично шарам, барајќи некој сокич (шо понешеќерест, тоа поубав). Ако има некој оринџ со пулпа - феноменоменално. Ако не, се ќе заврши работа.

Е сега, ако си во небрано и мора да бираш меѓу стара жолта, блага бела или вода отчешма... типувам на вода. Освен, ако пастата за заби не ти е потрошена. Ако е потрошена пастат, логично е да ти фали калциум во организмот, коските да одат кон рахитична состојба и да се губи рамнотежата... Токму затоа Лет 3 зема нектарина наутро - и тоа е сосема оправдано и медицински коректно.
Арно ме потсети..баш пред 3 дена бев дупка пијан, и во текот на ноќта станував 2-3 пати да пијам вода бев ненаситен дехидрирам.. и станав накај 11 часот а си легнав 5 сабајле а обично секој ден станувам накај 3-4 :),кога се разбудив зедов една Горска ладна од фрижидер со вкус на лимон едно литро од неа испив и одма потоа си порачив да јадам истото тоа ми се случува секогаш кога сум пијан:toe: значи секогаш кога сум пијан станувам многу рано и неопходни ми се ладни течности и сум многу гладен :):) чекам постови и од другите да видам како вие реагирате насабајле кога сте биле пијани.. :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
зависи кога како кога одам на училиште некогаш од мрза ништо не ми се пие или пијам понекогаш кафе а сега на распуст прво пијам џус а после тамо околу 13 часот и првото кафе го пијам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom