Што очекувате од животот?

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.289
Поени од реакции
4.636
...предизвик е да го имаш тоа што го немаш,и да покажеш на себеси и на светот дека нешто си постигнал во животот(прашалник или точка по желба)
...среќа е да го имаш тоа што го имаш,и да уживаш во тоа што го имаш барем пола саат дневно(прашалник или точка по желба)...;):)
 
C

CoolIris

Гостин
Очекувањата влијаат на квалитетот на животот. Се обидувам целосно да си го сменам мајндсетот последниве неколку месеци и "очекувањата" ги тргам на страна....помалку стрес, помалку лажна сигурност, помалку хипотетика...повеќе среќа.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Ништо, не очекувам од никого било што па ни од Животот. Претпочитам да работам на она што сакам да го постигнам уместо како мрзливец да чекам од небо да ми падне.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.109
Поени од реакции
8.895
vo mkd, zavrsiv masinski fakultet vo redoven rok. ocekuvav da mozam da imam pristoen zivot i plata
so strukata sto ja odbrav. po godina-dve, i promena na 3 kompanii, go prifativ faktot deka so 400e po mesec
ne mozam da imam pristoen zivot (iako ziveev vo mal grad, kade sto ziveev so roditelite - minimalni trosoci)

zaminav od mkd poradi finansii - kako i site drugi. vo minatite 5 godini pominav niz mnogu povekje raboti
od sto nekogas sum planiral ili ocekuval. ne e idealno, ama e svetlosni godini podobro od alternativata doma.

od sega nataki, ne e deka nesto ocekuvam od zivotot, ocekuvam od sebe da prodolzam po patot sto sum go odbral.
gledam napred kon povekje zivotni iskustvo, patuvanja i drugi aktivnosti.
 
Член од
17 август 2020
Мислења
2.231
Поени од реакции
1.612
Што ќе ми даде животот тоа и ќе очекувам :)
 

Mystical

Profoundly Mistical
Член од
26 ноември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
52
Ocekuvam da se demistificira vo potpolnost so site negovi tajni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom