Што очекувате од животот?

Член од
23 декември 2018
Мислења
112
Поени од реакции
276
Е точно тај ден нема да го дочекаш - никогаш - за тава ќе кажеш кога ќе те пита некој: лета ли, ке кажеш лета, ако не знаеш за што точно те прашува... и на крајот слобода
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Во принцип не се замарам за другите што прават. Освен мајка ми и можеби тетка ми на другите сериозно не им е многу гајле за мене. Некој знае да коментира нешто што правам ама тоа е ретко и јас не се замарам со тоа. Повеќе мајка ми се замара што мислат другите за мене од јас. Незнам како се вика тоа...душегрижништво?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Да малце убрза. Ногу е долг. Не ги контам особите кои сакаат да преживеат до дубока старост.
Најубаво е човек да си умре млад и здрав са пуно енергије.
Тие шо разбират разбират. Тие шо не разбират задрмал ми. ;)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Да малце убрза. Ногу е долг. Не ги контам особите кои сакаат да преживеат до дубока старост.
Најубаво е човек да си умре млад и здрав са пуно енергије.
Тие шо разбират разбират. Тие шо не разбират задрмал ми. ;)
But I was told this saying was used in the 1949 movie “Knock on Any Door” starring John Derek and Humphrey Bogart. Here is another version of the statement:
Live fast, die young, and leave a beautiful corpse.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
But I was told this saying was used in the 1949 movie “Knock on Any Door” starring John Derek and Humphrey Bogart. Here is another version of the statement:
Него знам филмо. Бар наслово не го памтам. Имам го гледано само Среќна нова 1949.
Ќе пробам да го најдам филмо. Тенќу за предлого. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom