Што највеќе цените во животот?

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Ниски Цени!:сијаличка:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
се што јЕт вредно :pipi:
 
Член од
11 март 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
Ги ценам оние што секогаш се до мене во сите ситуации итн, но не можам да го разберам само едно нешто...љубовта :toe:
 
Член од
21 декември 2009
Мислења
131
Поени од реакции
26
Ретките работи
... Искреност на пример.
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Коа некој цени што правам
 
M

Mussolini

Гостин
шо најмногу ценам? хмм... погледни подоле... :wink:


Жени


Коли

и


Пари :smir: :smir:

Тоа се материјалните вредности. А од духовните: искреноста и само искреноста :pipi:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
СЕ ценам!!! секој момент секој збор секоја случка СЕКОЈА СЕКУНДА од живото ја ценам!!!
 
B

Borg_Drone

Гостин
СЕ ценам!!! секој момент секој збор секоја случка СЕКОЈА СЕКУНДА од живото ја ценам!!!
Ги цениш ли оние секунди од твојот живот каде си од некого зафркнат, или пак ограбен од некого (пр.)?
На прво место во животот секогаш ми се здравјето, среќата, и љубовта.Тоа се тие три работи кои најмногу ги ценам во мојот живот!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ги цениш ли оние секунди од твојот живот каде си од некого зафркнат, или пак ограбен од некого (пр.)?
На прво место во животот секогаш ми се здравјето, среќата, и љубовта.Тоа се тие три работи кои најмногу ги ценам во мојот живот!
да ги ценам... добра школа за нареден пат е .. се е школо во животот да знаеш!
 
B

Borg_Drone

Гостин
да ги ценам... добра школа за нареден пат е .. се е школо во животот да знаеш!
Јас знам, но еден е фактот a тоа е: дека кога си во тие моменти; тие секунди никој од нас не ги цени, зошто некогаш ептен скапо се наплаќаат, толку скапо што кога ќе бараш втора шанса за некоја работа, ќе нема да ти се пружа.Затоа внимателно што правиш, и како правиш.
 
H

^HITMAN^

Гостин
Курвите, дрогата и педофилите... респект...:tapp:
А од работите кои помалце ги ценам - здравјето, вистинското другарство, и парите. Зошто парите??? Затоа што освен љубовта(дискутабилно) и вистинското другарство се останато се купува со пари, па дури и здравјето. Во таков свет живееме, јеби га, не го направив јас таков.
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
edinsteveno sto cenam,toa e ZIVOTOT.....a posle nego gi cenam lujgeto sto naucile da ziveat,a toa se podrazbira koga ja nema arogantnosta.cinizmot i omrazata.Gi cenam iskrenite lujge koi znaat deka malite nesta gi pravat golemite raboti vo zivotot,gi sakam lujgeto stp gi sakaat lujgeto...A najmnogu se raduvam na svetlinata,zatoa sto znam deka ziveam i deka deneska ce gi sakam povtorno lujgeto,deka ce im ja podaram pak mojata bezgranicna ljubov na moite sincinja i deka povtorno cvrsto ce gi gusnam....
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Јас знам, но еден е фактот a тоа е: дека кога си во тие моменти; тие секунди никој од нас не ги цени, зошто некогаш ептен скапо се наплаќаат, толку скапо што кога ќе бараш втора шанса за некоја работа, ќе нема да ти се пружа.Затоа внимателно што правиш, и како правиш.
Фала на совет.. не требаше.. :smir:
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Се што успева да ми измами насмевка на лицето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom