Што научивте од последната врска во која бевте?

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Дека љубовта не победува.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Дека треба да имаш 10 како златна резерва,ако не бидне да идеш веднаш кај друга :)
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
дека убаво газе и нозе >>>>>>>> големи цицина.
изгледа дека дека ги преценив вторине.


а и дека секое чепкање на страна на крај се дознава, за жал(n). тибам градот глуп.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Уште еднаш да си немам работа со некоја од “Латинска Македонија“.
 
Z

Zoza

Гостин
deka nikogas ne treba da prekutis nesto samo da ne se karate
deka nikogas ne treba da gazis tvoji interesi za nekoi drugi
deka nikogas ne treba nekomu da bides vtora ( prvo mesto go delea negovite roditeli i drugari se mu bese pobitno nego jas)
deka ne treba da dozvolis pred narod da se ponasa "kao pusti me uzivam" a vecer da mu sires nozi
deka nikogas ne treba da mu davas na znaenje deka on ti e se ( mojata najgolema greska)
deka nikogas ne treba da popustas ako znaes deka si vo pravo

i da podobro da bides sakan nego da sakas...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MIL

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Дека многу лесно можеш да се излажеш кога се работи за верување на таа посебна личност, поготово кога личноста делува како да е најљубезна, најфина, најкултурна и најнаивна на свет. Пошто очигледно многу е лесно да се скрие тоа курвинското зад 300 маски, па да успее да прелаже не било кој, туку и најблиските околу себе, и на крај пак да помине добро и никој да не сфати какво зло се крие у таа личност.

Скратено: Треба долго време да поминеш со некој за конечно да стекнеш вистинска и заемна доверба со цел да оформиш врска каква што посакуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom