Што научивте од последната врска во која бевте?

sl@tk@

е па слатка...
Член од
12 февруари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
дека кога нешто не бива остави го,едноставно сме се нашле во погрешно време и место,и тогаш љубовта не доволна . :nesvest:
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
дека не треба да одам со машки помали од мене... :kesa:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
сватив дека не треба да очекувам многу од било која врска која не е до некој степен сериозна...колку помалку се очекува толку подобро е :toe:
 

Petar_pp

Опсесија.МК
Член од
14 мај 2007
Мислења
10
Поени од реакции
1
Не треба многу да сакаш, да и угодуваш се и сл.
Биди малце полош, прави си тоа што ти одговара тебе, а не неа.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.938
Дека бев многу глуп пред 4 месеци што си дозволив сам на себе да влезеш у мојот живот...
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Научив дека следниот пат ќе ја запознаам МНОГУ ПОДОБРО девојката која ми се допаѓа, и дека нема да плачам секој 4ти ден како бебе зошто ме повредуваше колку што можеше повеќе, и беше свесна за тоа. Се надевам дека ќе имам повеќе среќа во љубовта и дека девојките ќе научат да ценат тоа што ако некој ги сака искрено, треба да возвратат, а не да се прават недопирливи и ладни.
Ова нема никогаш да го научат, а исто така сватив и дека не треба да се врзувам до 25 години (истото и си го ветив). Едноставно не вреди да се затвараш заради одредена личност на која не и значиш ништо, Знам дека е тешко да си ништо во очите на оној кој ти е се, ама мора да се продолжи. :kesa:

nauciv deka so zenskata treba da se ponasas kako GAD za da te zasaka,oti definitivno nikoj ne saka veke fini momci :)
И ова е Крајно точно, Мирните момци не ги ебе никој. Биди гад. Варај,Тепај,Биди ироничен, Незаинтересиран, Направија подоле од ѓубре, не покажувај ни грам емоции. И резултатот е дека ке те сака како никој друг.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Брат потполно си во право али само во некои случаеви тоа треба да го направиме да бидеме гадови,незаинтересирани...:smir:
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Ја знаете онаа поговорката Човек се учи додека е жив. Искрено сеуште не знам дали ми е крај врскава ама виси на тенок конец...хммм што научив...научив дека навистина е убаво кога вистински сакаш, убаво е кога знаеш и дека тебе некој те сака, научив дека убавите работи секогаш кратко траат, животов е педерска работа. Научив дека како што стареееме животов станува се покомлицирам и ми е криво што не сум дете кое не се грижи за ништо.
Научив дека колку си подобар толку повеќе ќе те дупат, колку си полош толку повеќе луѓето ќе те ценат. Научив дека колку покасно останувам толку потешко станувам и дека ќе ми требаат уште барем 2 дена да си дојдам на нормала. Увидов во себе дека ја имаам онаа страната кога човек е заљубен дека е ранлив, искрено сега се чуствувам така. Јак сум верувам во себе крај краева има уште многу риби во морето. Научив дека на никого во животов нема да му дозволам да ме потцени без оглед на тоа колку ја сакам или ме сака.
Научив дека денес во никој не треба да имаш поверење дека секој гледа некако да те заебе. Поверење веќе во никого. Научив дека со неижiвeани луѓе само џабе си го трошам времето, не вредат ништо.
Ете се испукав на постов и сега ми е полесно, хуууууууууу. Како е да е знам дека ќе научам уште многу работи и дека нема да ги правам грешките што некогаш сум ги правел. Поздрав


сватив дека не треба да очекувам многу од било која врска која не е до некој степен сериозна...колку помалку се очекува толку подобро е :toe:
колку си во право...кратко и јасно ...Браво
 
Член од
12 април 2007
Мислења
21
Поени од реакции
4
Дека врска на далечина колку и да сакаш колку и да си вервате еден со друг многу е тешко да одржиш и дека работите се мноогу коплицирани и после некое време без разлика колку често се слушаш ко ке се видиш ке мислиш дека сте странци и то мнооогу боли:(
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Научив дека треба да ги ценам пријателите и да не ги потценувам контактите во животот зошто не знаеш кој ќе ти притреба во иднина и научив што значи да си стоиш на зборот кога ќе кажеш нешто, научив да размислам пред да дејствувам и тоа двапати а и повеќепати ако треба, научив да бидам верна:kesa: ова се само позитивните работи, само позитивните ги научив негативните ги отфрлив:smir:
 
А

Александра Д.

Гостин
Да не очекуваш премногу, секогаш можеш да се изненадиш и на лошо...
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Го спознав бракот, слогата, новородениот син .... и многу радости кои ги носи животот со себе.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
научив дека не е се така како што изгледа :Ѕ т.е. не научив туку само ми се потврди тоа :Ѕ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom