Што направи Заев за Струмица

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Неколку проекти од ТИЕ КЕ СЕ ГРАДИ се почнати бе торко . коа не знаеш не зборувај ...
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
...мислам дека е најуспешниот во цела држава...
Мислам дека тоа му е јасно и на Битушанецот и не е случајно што тема се отвори токму за Струмица... Зошто не се отвори за Демир Хисар, Росоман, Охрид итн.? СДСМ (мислам дека) има во моментов 38 градоначалници низ Македонија, ама токму Заев е тој што им боде очи!

И не случајно се сите тие сопки што и' се ставаат на Струмица... Некои од нив ги кажа и Реален, а еве уште една за тие што не се запознаени со случајот на Стефијалко!
Грчка инвестиција пред пропаѓање во Струмица

Неизвесно е дали ќе има место за грчката компанија „Стефијалко“ во струмичката индустриска зона. Општинските власти преговараа со фирмата во изминатиов период. Локалната самоуправа го посочуваше земјиштето кај селото Сачево за нов индустриски комплекс. Таму се предвидуваше грчкиот инвеститор „Стефијалко“ да изгради три фабрики и да инвестира 150 милиони евра. Се најавуваше дека во погоните работа ќе најдат 3.000 лица.
По година и половина ништо не се случи, откако општината и владата се разидоа за цената на земјиштето. Владата овој месец и по трет пат го огласи земјиштето по цена од 700 денари за квадратен метар. Индустрискиот комплекс ќе го гради владата.
Изградбата на новата развојна зона во Струмица доаѓа по несогласувањата меѓу локалната самоуправа и централната власт за продажбата на државно градежно земјиште на странски инвеститор.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
ќе се гради,ќе биде -kolku shto znam e idno nesvrsheno vreme......
Сите проекти се или завршени, или во изработка или блокирани од централната власт.

Прогуглај малку пред да мислиш дека си ја открил Америка.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Сите проекти се или завршени, или во изработка или блокирани од централната власт.

Прогуглај малку пред да мислиш дека си ја открил Америка.
Bidejki ti si realen, nemashe poptreba da Прогуглам, samo gi boldirav delovite od tvoeto pisanie kade shto ima ќе.



Изграден мостот "Борис Трајковски

Заев: „Струмица е спремна за старт на децентрализацијата“

Струмица исчистена од смет

Во Струмичко ќе се гради дистрибутивен центар за земјоделски производи

Интензивна изградба во Струмица - во тек инвестициски зафати вредни над 40 милиони евра

Ќе се реконструираат Царевите кули

Струмица ќе ја гради пречистителната станица напролет

Струмица прави проекти за бегство од сиромаштијата

Грци и Германци го бараат бизнисот со ран зеленчук

Во Струмица се гради најголемиот деловен центар во земјава

Во Струмица наскоро ќе биде отворен ургентен центар

Осум милиони евра за комунални објекти во Струмицао

Грци ќе градат четири фабрики

Струмица најеколошка општина во државата

Агрокор ги откри “златните рудници” за овошје и зелечук

Струмица испишува најуспешна транзициска приказна

Струмица - македонскиот економски тигар!

Струмица доби трговски центар од 40 илјади квдарти

Во Струмица ќе се гради најголемиот православен храм во земјава

Заев: Владата ги брка странските инвеститори од струмичко

Во Струмица ќе исчезнат 800 диви депонии

Струмица гради нов булевар

Во Струмица ќе се гради Центар за откуп на зеленчук

Каде треба да се гради карго аеродромот - во Штип или Струмица ?

Карго Аеродромот да се кради во Струмица

Ние ќе градиме производни капацитети, а не затвори

Му пречи ли некому подемот на Струмица?



Јас само ќе кажам:

Доколку владата направеше барем четвртина од она што Зоран Заев го направи за Струмица, денес Македонија ќе беше многу подобро место за живеење.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Bidejki ti si realen, nemashe poptreba da Прогуглам, samo gi boldirav delovite od tvoeto pisanie kade shto ima
Јас ти посочив дека "Сите проекти се или завршени, или во изработка или блокирани од централната власт"
За се друго постои www.google.com и клучни зборови за она кое те интересира.
Да цртам ?
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Па затоа што не направил ништо рипна цела Струмица во негова одбрана,а ти од Струмица си што пишуваш за неговата работа????
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Јас ти посочив дека "Сите проекти се или завршени, или во изработка или блокирани од централната власт"
За се друго постои www.google.com и клучни зборови за она кое те интересира.
Да цртам ?

Tvojot post koj go komentirav:

Изграден мостот "Борис Трајковски

Заев: „Струмица е спремна за старт на децентрализацијата“

Струмица исчистена од смет

Во Струмичко ќе се гради дистрибутивен центар за земјоделски производи

Интензивна изградба во Струмица - во тек инвестициски зафати вредни над 40 милиони евра

Ќе се реконструираат Царевите кули

Струмица ќе ја гради пречистителната станица напролет

Струмица прави проекти за бегство од сиромаштијата

Грци и Германци го бараат бизнисот со ран зеленчук

Во Струмица се гради најголемиот деловен центар во земјава

Во Струмица наскоро ќе биде отворен ургентен центар

Осум милиони евра за комунални објекти во Струмицао

Грци ќе градат четири фабрики

Струмица најеколошка општина во државата

Агрокор ги откри “златните рудници” за овошје и зелечук

Струмица испишува најуспешна транзициска приказна

Струмица - македонскиот економски тигар!

Струмица доби трговски центар од 40 илјади квдарти

Во Струмица ќе се гради најголемиот православен храм во земјава

Заев: Владата ги брка странските инвеститори од струмичко

Во Струмица ќе исчезнат 800 диви депонии

Струмица гради нов булевар

Во Струмица ќе се гради Центар за откуп на зеленчук

Каде треба да се гради карго аеродромот - во Штип или Струмица ?

Карго Аеродромот да се кради во Струмица

Ние ќе градиме производни капацитети, а не затвори

Му пречи ли некому подемот на Струмица?



Јас само ќе кажам:

Доколку владата направеше барем четвртина од она што Зоран Заев го направи за Струмица, денес Македонија ќе беше многу подобро место за живеење.



Поздрав до Битушанец :) and company








posochi mi kade stoi ova shto go tvrdish: "Сите проекти се или завршени, или во изработка или блокирани од централната власт"
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Секоја пресконференција на ВМРО почнува со Заев...
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Апсолутно Заев е успешен градоначалник и ја подигна Стумица навистина на ниво кое едноставно човек може само да ужива при посетата. Имав прилика да одам до општина Струмица за размена на искуства помеѓу општини за одредени проекти и нивното сваќање за некои работи е далеку пред сите. Едноставно бевме запрепастени од пристапот на решавање и посветеност. Тоа кај нас го нема.
Од друга страна овој човек има зафркнато многу фамилии кои го напуштиле градот, многу млади се заминати од градот... како што вели во една негова изјава на прашањето дали е пристрасен при вработувањата во Струмица, парафразирам „да пристрасен сум и вработувам луѓе само од СДСМ“.

Но Заев беше обвинет па аболициран, сомнежот постои, за жал тој не може да го докаже спротивното. Се паѓа во вода после тоа!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Не сум политички ориентиран и не се занимавам со политика, али со оглед на тоа шо во моето маало се одгледуваат гулаби,кокошки,пчели (т.е. животни што не е дозволено да се одгледуваат во градска средина) и на многуте поднесени жалби до г-нот Заев тој остана нем, ќе кажам дека е обична МАСКА...
Градот го разубави околу центарот, се ок, ама ако ги собереме другите неправилности и несредени работи, ќе излезе дека всушност не направил НИШТО...
Не ми вредат мене лампионите и фонтаните, ако дома ми летаат пчели а на покривот гулаби...


Поздрав
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не сум политички ориентиран и не се занимавам со политика, али со оглед на тоа шо во моето маало се одгледуваат гулаби,кокошки,пчели (т.е. животни што не е дозволено да се одгледуваат во градска средина) и на многуте поднесени жалби до г-нот Заев тој остана нем, ќе кажам дека е обична МАСКА...
Градот го разубави околу центарот, се ок, ама ако ги собереме другите неправилности и несредени работи, ќе излезе дека всушност не направил НИШТО...
Не ми вредат мене лампионите и фонтаните, ако дома ми летаат пчели а на покривот гулаби...


Поздрав

Проблемот е што во Македонија критериумите се многу ниски, а ти критериуми ги поставија градоначалниците на другите градови...така да во споредба со нив Заев изгледа како ГЕНИАЛЕЦ иако во стварност не е...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Tvojot post koj go komentirav:
posochi mi kade stoi ova shto go tvrdish: "Сите проекти се или завршени, или во изработка или блокирани од централната власт"
Jaс незнам што ти е целта со ова натегање и пењавење.
Уствари знам, но ете сепак ќе се обидам да задоволам дел од твојата бесцелна тврдоглавост.


Се реконструира тврдината Цареви Кули
Струмица прави проекти за бегство од сиромаштијата
Поради кочење од страна на владата, грчка инвестиција пред пропаѓање во Струмица
„Агрокор“ почнува со изградба на центар за откуп во Струмица >>

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Владата ја кочи инвестицијата на "Агрокор"[/FONT]
Од вкупно околу 600 милиони денари расподелени средства по општините, владата на Репубика Македонија на општина Струмица и има доделено вкупно 0.00 денари.



Сега појасно ?
И не ми е криво што си ускратив плус 20 минути од мојот заслужен одмор, туку ми е криво што бадијала натегаш за работи кои ниту ти се јасни, ниту пак те интересираат.

И во иднина доколку имаш некоја издражана реплика, повели реплицирај ми, а доколку не...пробај да си го задржиш твојот анимозитет, бидејќи одамна ми е прочитана целта на твоите "реплики".




 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Jaс незнам што ти е целта со ова натегање и пењавење.
Уствари знам, но ете сепак ќе се обидам да задоволам дел од твојата бесцелна тврдоглавост.

Се реконструира тврдината Цареви КулиСтрумица прави проекти за бегство од сиромаштијата
Поради кочење од страна на владата, грчка инвестиција пред пропаѓање во Струмица
„Агрокор“ почнува со изградба на центар за откуп во Струмица >>

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Владата ја кочи инвестицијата на "Агрокор"[/FONT]



Сега појасно ?
И не ми е криво што си ускратив плус 20 минути од мојот заслужен одмор, туку ми е криво што бадијала натегаш за работи кои ниту ти се јасни, ниту пак те интересираат.

И во иднина доколку имаш некоја издражана реплика, повели реплицирај ми, а доколку не...пробај да си го задржиш твојот анимозитет, бидејќи одамна ми е прочитана целта на твоите "реплики".

Dali tekstot vo koj gi boldirav ќе-ata e tvoj i e nepromenet od moja strana.
Ako ne sum promenil nishto, izbroj kolku raboti si napshal shto ќе se sluchat i ne mi objasnuvaj ponatamu-replicirav na napishanoto-ako si zgreshil pravdaj se vo shtabot kaj tie shto ti ja doverile zadachata.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Dali tekstot vo koj gi boldirav ќе-ata e tvoj i e nepromenet od moja strana.
Ako ne sum promenil nishto, izbroj kolku raboti si napshal shto ќе se sluchat i ne mi objasnuvaj ponatamu-replicirav na napishanoto-ako si zgreshil pravdaj se vo shtabot kaj tie shto ti ja doverile zadachata.
Прашај го Струмичани за Заев...
И зошто токму Заев е кошмарот на ВМРО...
Стравот не е случаен...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom