Што му фали на Скопје?

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Знам дека ќе ме турите од црвени, ама не ме болит ич
Вистинско прашање е: Што НЕ му фали на Скопје?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
На СК му фали...чистота пред се...
Чист воздух...струење на воздух ...
Поубава вода:)
Јас... :)
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Devil-King напиша:
De be u makedonija sme ne u stranstvo:))
Е,и?
Демек не треба да е така.Треба секогаш да е како сеа?
Со тоа сум кажал се.
Сето тоа што му фали на Скопје што јас го кажав значи нешто сосема различно од сегашниот стандард.
Нам луѓе ни треба стандард.Нешто кое така или онака не се трудиме 17 години да го покачиме.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Volkswagen напиша:
На СК му фали...чистота пред се...
Чист воздух...струење на воздух ...
Поубава вода:)
Јас... :)

Поубава вода?!
- Водата во Скопје е одлична :toe:
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
na skopje mu fali bazen,
na skopje mu falat sinteri,
na skopje mu falat renovirani teatri ,
na skopje mu falat novi aftobusi ,
na skopje mu falat ulici bez dupki,
na skopje mu falat decki igralista,
na skopje mu falat uste mnogu raboti no veruvam da ka i ovie nekogas ke se sredat ...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Fantom_oh напиша:
Знам дека ќе ме турите од црвени, ама не ме болит ич
Вистинско прашање е: Што НЕ му фали на Скопје?
Братче се имаме освен езеро :pos: али после дожд и тоа го имаме и не плаќаме за ВЛЕЗ :baeh: :pos2:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
На Скопје му фали подобар народ, помалце избацивачи, му фалат старите глупи џандари ова алфиве не заебаа. На Скопје му фали Рекорд Рекордс, му фали и добро место за журки-ова МКЦ го расипаа а МСУ е ептен високо. Му фали и плочара:) Фалат поддобри журки. Фалеше добро место за по хаце луѓе но се појави Кастро браво за тоа. На Скопје му фали летото во парк убав народ среќни фаци. На Скопје му фалат гага журки во парк боље работа нема
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
UBAVO PRASANJE, STO MU FALI NA SKOPJE?
PA MOE LICNO MISLENJE E DEKA NA SKOPJE MU FALAT MNOGU RABOTI AMA NAJMNOGU OD SE MU FALAT S K O P J A N I, VISTINSKI SKOPJANI KOI VO VRSKA SO OVA NEMA DA JADAT RAZNA HRANA (TRICI, GOMNA) AMI KE JA TRGNAT KISELATA GRIMASA OD LICETO I BAREM SO EDNA NASMEVKA KE GO NAPRAT SKOPJE ZA NIJANSA POUBAVO.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Ти, претпоставувам, не си скопјанец, нали бејби? :bilokojzbo1r:
(замисли ме сега како го читам постови со кисела гримаса).

Од кај знаеш па ти дали му фалат скопјани? И која е дефиницијата за "вистински" скопјанец? Не треба да јаде трици и не треба да има кисела гримаса? Само ако некој (безразлика дали е од Скопје или Тетово) е на повисоко интелектуално ниво од тебе - немора да значи дека не е вистински граѓанин. :wink:

Некако, голема фрустрираност осеќам во твојот пост... Опрај се. :wink:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Na skopje mu fali samo eden pogolem meteor, vo precnik od okolu 100 metri, dovolen e da ja zafati i posirokata okolina, pa da ocisti sve po gradov, od gubrinja do divogradbi i skopski bitangi, pa posle tie sto ce ostanat ce mozat od novo da fatat da go gradat gradov pa moze naredniot pat ce go napravat poubav, sega za sega mu treba edno dobro rusenje :zlo:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Остани си ти тогаш во Битола or whatever ако не...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
dungeon master напиша:
Na skopje mu fali samo eden pogolem meteor, vo precnik od okolu 100 metri, dovolen e da ja zafati i posirokata okolina, pa da ocisti sve po gradov, od gubrinja do divogradbi i skopski bitangi, pa posle tie sto ce ostanat ce mozat od novo da fatat da go gradat gradov pa moze naredniot pat ce go napravat poubav, sega za sega mu treba edno dobro rusenje :zlo:
Баш овие работи што ги наброја се карактеристични за скоро сите македонски градови.Ај ако не цела Македонија да ја срамниме со земја!:zver:

Битанги има,и ќе има сегде.:)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Леле какви шупачко мороноидни постови прочитав. Искомплексирани момчиња и девојчиња од другите градови на планетата... Скопје вие не треба и нема да го направите поубав град, и оваа тема дефининтвно не е за вас, бидејќи во неа се наоѓате само како злобни ликови во ниско буџетен филм. А тоа што сакате да плукате по Скопје, само докажува колку не сте дораснати да се справите со тежината наречена провинцијалец. Угледајте се на некои попаметни ликови на форумот(Струмикс ми текна веднаш) кои имаат поинаков поглед на светот а не се од Скопје и почнете да добивате заелени квадратчиња. Во спротивно, ако мислите дека јас сум кретен или едноставно дека не сум во право, слободно аплицирајте за бугарски пасош, па се гледаме на таа тема и сочно да се изнаплукам по вас...
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Еееееее зафркнати едни. Абе ако не си ја сакаме и фалиме нашата земја кој ќе го направи тоа на местото наше:helou: . Вака сакате да влегуваме во европска унија?:pos2: :nenene: Подобро одете да се скриете негде оти ако налета некој типичен патриот на вас тогаш ќе биде тешко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom