Што му фали на Скопје?

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Интересна работа, сите фрлаат дрва и камења а таму живеат на пр. Па што бе луѓе, едноставно не се отселите од Скопје?
И, зошто, не знаете да го цените она што е ваше?
И, за оние кои не се од Скопје, како можете да плукате по Скопје, кога таму не сте живееле, од муабети сте чуле, или студенти сте (биле), и таму ви поминуваат можеби најубавите и пресудни моменти од животот...
А, далеку е од совршенство, секому секаде може нешто да му фали, но како што претходно спомнав, и тоа е индивидуално. Она што мене би ми фалело, некому друг не, и обратно!
Покажете малце патриотизам, аман!
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Ништо не му фали, има вишок
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Ej, me interesira, ima li vo Skopje sala za kuglanje? A sala za lizganje na mraz!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
eci^^^ напиша:
Ej, me interesira, ima li vo Skopje sala za kuglanje? A sala za lizganje na mraz!
Ме трефна... :) “Сала“ за мраз нема. Има Скопско лизгалиште кое работи преку зима, кое се наоѓа под кале. А сала за куглање, има во ГТЦ и во хотел Белви. Сега во Автокоманда се прави bowling куглана, а во новата сала кај Александар Палац е предвидена "ninepin" кугларница. Разликата меѓу онаа во Автокоманда и во ГТЦ можете да ги видите на темата за куглање то ест [thread=7844]ТУКА[/thread]
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
На Скопје му фали споменик на Филип II, му недостига дух, како и помалку сељачаана.
 
T

trilobite

Гостин
Garfield напиша:
На Скопје му фали споменик на Филип II, му недостига дух, како и помалку сељачаана.
Значи му фали и катапулт!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Se razbira, za da ja zafrljacime seljacaanata otade planinjeto.
 
Член од
13 март 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Mu falat i ulici bez dupki...i podobro sproveduvane na site zakoni!
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
Tacno strumiks
ako ne ti se dopaga ne mora da zivees vo skopje....ili tuka plukas a tvoite doma se lupaat u grudi deka sinot/kerkata im zivee u skopje.
vcera si brkam rabota niz grad i si mezam edna kifla(7 days od golemite).ja dojaduvam i bidejki nigde na vidik kanta za dzubre nema si ja smotav ambalazata u dzeb....do prvata kanta.se pojavija decki nekoi pred mene(srednoskolci)...idat i so site se guraat pred sebe,se derat,pcujat,....i frlaat plasticni sisinja od fanta po ulica.ke napomenam deka dvajca teraa na nekoj akcent od kojznae kade....
samo kotek
toa mu treba na skopje
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
NA SKOPJE MU FALI PODOBRA INFRASTRUKTURA GRADOT E VO HAOS NA SEKOJ KOS SE GRADAT ZGRADI TOA NA NISO NE LICI
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
На Скопје му фали паметен народ па после све друго од градби од компании кој ке го светнат градот да биде чист а не вака целиот со ѓубре :tapp:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Зеленило, спортски игралишта и повеќе канти и контејнери заедно со свест кај граѓаните. На друго не ми текнува сеа
 

MkUnited

Hacked 127.0.0.1
Член од
25 април 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Vlatko_Rusin напиша:
Зеленило, спортски игралишта и повеќе канти и контејнери заедно со свест кај граѓаните. На друго не ми текнува сеа
па тоа ин фали на сите градови не само на Скопје :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom