Што може да направи една жена курва?

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Не бе, што е тоа курва? Нема значење во мојата лексикологија.

Нека дај таа само... ;)
Курва викаме кога на сите дава само на тебе не дава....ако ни дае траеме си...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
Све су жене курве, опрости ми мајко што си жена!
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Све су жене курве, опрости ми мајко што си жена!
Епа ако не била она нема ти да си се родил....и со тие ставови до никаде нема да стигнете вие машките...ако продужете да етикетирате
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Све су жене курве, опрости ми мајко што си жена!
Изрека на деценијата! :) Not.

Како прво, не е „опрости ми мајко што си жена“ туку, „опрости мајко, и ти си жена“. И не мора на српски. Па уште и да му се припишува на Његош.

И стварно треба да си ги преиспитате изворите кои ги цитирате. Есењин и не е баш некој тип на карактер според кој треба да го ориентирате вашиот.
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Курва ти е типка која ќе те остави на цедило и ќе замине со друг иако пред тоа си го превртил целиот свет за нејзе, е тоа е курва . И на крај ќе рече дека он е крив.
Поголема курва од овие жени нема .

Kurva e zena koja dodeka e vo vrska ili vo brak go izneveruva partnerot so drugi mazi a dokolku ima partneri so koi odi za pari togas e prostitutka.

aj za zenata...kurva bila.....ami mazot sto bil koj :nenene:van brak (i vrska) brka i mava drugi zeni...mallku reciprocitet.....zenata sama po sebe ne moze da bide kurva ako ne e zavedena odvedena itd od drug maz...ke ve molam :jaj:

Ne moze da bide zavedena i odvedena od drug maz dokolku ne saka.Dokolku zenata sama ne pokaze interes ni eden maz ne moze da ja zavedi ednostavno nema da mu dade povod za takva diskusija,no dokolku zenata si ja pusti nogata togas e drugo i obicno e taka zenata dava povod.
Mazite koi dodeka se vo vrska\brak odat so drugi zeni gi vikaat kurvari.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
За љубов се потребни двајца и за курвање се потребни двајца. Обострано е.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
За љубов се потребни двајца и за курвање се потребни двајца. Обострано е.
Don't go gay on us.

Aиде, имаме некои своевидни дефиниции за женските околу терминот.
Колку за компарација, кога отвори муабет (а сигурен сум не ги акцентираше машките just to pin-point генерализирањето во темава), да прашам, што може да направи едно машко курва? Чисто за дефинирање на поимите, ништо офтопик. Може после слободно да се вратиме на ограничените и плитки полови генерализации и класификации.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Па терминот курва и е наменет за деградација на женскиот род врз основа на примискуитетноста.
Па, драги.. во постоечките рамки на нашето општество, сите сме курви or "курвс", мање-више, нали? :icon_lol:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Па терминот курва и е наменет за деградација на женскиот род врз основа на примискуитетноста.
Па, драги.. во постоечките рамки на нашето општество, сите сме курви or "курвс", мање-више, нали? :icon_lol:
Машкиот фраер е женска курва....ние го измисливме тоа, вие го прифативте...не се жалете сеа :)
 
U

UniqueGirl

Гостин
Машкиот фраер е женска курва....ние го измисливме тоа, вие го прифативте...не се жалете сеа :)
Терминот курвa/курвс (t.z fraer) or whatsoeva..не го користам.
За мене се само лесно добитна комбинација, ништа више. :):)
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.073
Самиот збор „курва“ кажува што значи овој термин. Многу јасно се знае дека тоа е некоја што има секс со било кој, секс со скоро секој втор што ќе го запознае во животот, секако во ова влегува однесувањето, изгледот, карактерот, преголема желба за секс...

Со кратки зборови, едноставно, курва е таа што може да ја има секој маж, курва е лесна девојка што се ебе со кој стигне.
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
109
Поени од реакции
24
Vaka sea, zena sho se e***a od kef so site toa ne e KURVA, to tie e lesna zenska.

Kurva e da se e***a za pari.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom