Што мислите за Битолчани?

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
сето тоа ви е индивидуално, сегде не има и такви и такви
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Заборавив да пријавам. Бев минатата недела во Битола. На кратко, една ноќ и половина ден. Ама, успеав да седнам на по едно пиво на сокакот кој е широк и да се изнагледам на убав народ.
Ел Греко не е веќе тоа што беше, па се преселивме во Де Ниро. Убаво, фино.
Утредента начекав една матурска, посабајле што си ја славеа луѓето, па развивме едно дружно оро.
 
Член од
6 јуни 2007
Мислења
43
Поени од реакции
1
Шо треба да мислиме.Поубај лупиња од битолчанки во рајо нема.Сите се како од бајките.Се пуфли шо се,ама и убај се шо се да не се лажиме.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Алооо, Легија, не е ова на мајка ти чекмеџето па да се скинеш од лаење.
Некој сака и да му е интересно, не е се спрдачина.

Ај сеа сите назад пак на темата.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.418
Поени од реакции
47.048
Па шо знам пред да упаднам на форумов не ги сакав многу-многу по моите дотогашни искуства со нив кои во главно беа по спотрски трибини мислев дека се ред со ред глуперди и малоумници на кои едина работа и опсесија во животот им е да мразат Скопјани...
Али тоа пред да упаднам на форумов одкако упаднав веќе видов дека се многу интересни, културни, изживеани луѓе и богами голем дел од нив ми се едни од омилените ликови овде на форумов.Уште една лекција за мене по генерализација:kesa:

п.с.ова не го мења мојот став за Чкембари они се сеуште куртони:wink:
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Топ си се Битолчанките, домаќинки си се они, а за Битолчаните

незнам што да кажам, што и да кажам незнам дали нема да погрешам

:eek:lee:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
За да ја покријат суровата вистина во врска со својот изглед.

Еј, колку нема веза муабетот. Многу се нервирам кога некој збора, а нема видено. Дојди, види, па после кажвај. Чисто сумљам дека имаш дојдено и видено какви се битолчанки.
 
Член од
9 октомври 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ништо не им фали на Битолчанките. Супер се. Само нека продолжат така...:back:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Еј, колку нема веза муабетот. Многу се нервирам кога некој збора, а нема видено. Дојди, види, па после кажвај. Чисто сумљам дека имаш дојдено и видено какви се битолчанки.
Po po se isforsira sega Tamara :) se znaj deka bitolcanki se naj pufli vo cela mk :) naj izfilmani ste nema so ustvari pola bt e vo nekoj tezok film. Se razbira ima isklucoci koj se za postovanje. :smir:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Па оние Чкембарите не ги сакам ради она -
*Удри Чкембарче на тој Комита, да памти цел живот кај е Битола*:pos2:
Шала на страна. Неможе да се генерализира ништо. И таму има прекрасни фацки, а и ептен избедирани и искомплексирани дечишта.
Сепак повеќето Битолчанки што ги запознав таму беа по Битолски кажано пуфли :pos2: Шмизлотини тешки. Али знам и прекрасни девојки од Бт.
Битолчаните па.. Со оглед на тоа што дечко ми е од Бт нема да зборам мн ај :baeh: Па не.. И меѓу момците има исто супер фацки, но знам и доста што се локални патриоти ко да не излегле од Битола, и тоа мн ме нервира. Ко да не би го замениле градот за ништо на свет.. Па да им се понуди нешто боље сите ќе избегаат од таму..
Сепак се на се.. Супер си се Битолчани/ки бе :smir:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Po po se isforsira sega Tamara :) se znaj deka bitolcanki se naj pufli vo cela mk :) naj izfilmani ste nema so ustvari pola bt e vo nekoj tezok film. Se razbira ima isklucoci koj se za postovanje. :smir:
Ќути ти бе!
И не, не се дотерваме нон-стоп. Едноставно, знаеме да ја погодиме пригодата и да се облечеме соодветно. :wink:
Можеби треба да прошетате низ Источна Македонија. :icon_roll
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Супер се ако не се праиш чалам дека си од поголем град , ако се праиш лошо е ! Инаку добри другари племенити не ти мислат зло фер се доволно и толку

Битолчанки се супер исто посебно во Скопје ама сум слушнал дека се прават шмизли у Битола коа се ама за тоа биле криви машките кои биле големи оговарачи после секс.

Толку знам јас ваљда не се врегате
 

Kajgana Shop

На врв Bottom