Што мислите за Битолчани?

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
abe ne samo vo Rascekor nego segde ima takvi sponzorushi...posledno vreme vo Epinal gledam mnogu Grci i normalno zenska masa nasobrana ;)
dobri koli ,evrei vo dzepot eden kup.....i oppp...Kalimeraaa! (50 evra vdzep....kako onaj vicot so rudarite , go prasuvaat dali e teska rabotata i kako vaka se izlozuvate na rizik.....: Abe teshka ne teshka , na krajo na mesecot ...oppp 50 marki vdzep..hihih)

ama to e to ne samo vo Bitola segde ima taka neznam zosto tepate muabet ama bash za dzabe,a kako za konkreten primer za mene poznat toa poveke sponzorushi ima vo Skopje nego vo Bitola i procentualno a i bogami vo brojki :icon_neut
a toa deka Bitola ima jaki zenski bogami, da:back: .....iako relativno e se -rekol Ajnshtain :star:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Мајко моја...:nesvest: :hump: :ija: што е со битолчанкиве. Денес бев, дури и не поминав на широк сокак(немав толку време), а што видов неколку девојки, со минич над гс на пладне. На пладне сине... што праите бре, не е нормално тоа. Голем минус за битолчанки... (барем за оние кои ги видов на улица)
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
ahh be drugar....sugurno tebe ne ti se sloshi , ili pak ti se gadi od zenski po minichi i slicno :kez:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
abe uste malku ko ke se zatopli i po tanga ke setat po ulica, isto imav drugari od cela mak dojdeni na gosti i site istiot komentar zosto goli setat bitolcankite :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Не сум видел ама мислам дека се добри луѓе глеам според флих:helou:
 

TheBlob

Битолчанец
Член од
18 март 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
добро дечки кај шетате вие кога ќе одите во битола?еве јас (скоро) секој ден врвам низ широк сокак и од таквите женски (со минич над газ) нема ни трага ни глас (можеби две или три).ама една или две од цело корзо полно со луѓе е многу мал процент.инаку останатите дека се шетаат дотерани тоа е така (и дека има некои маџари-бричој-сељаци-тоа е така).ама има разлика меѓу убаво и невкусно облечен.одете во источна македонија и ќе видите многу повеќе разголени девојки (ова не е навреда,туку полукомплимент :)
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
е битолчанките, убај чупина се.. штета шо се спонзоруши тешки да си зборниме реално..
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
- Kolku deca imash?
- 2: Dete(mashko) i Chupe(devojche)
Naj ubav grad za ziveenje u Makedonija :)
Zivoten son mi e da bidam Bitolski domazet a dedo mi za svadba da mi dade dukan na shirok sokak! :)
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Сега ги читав сите страници и гледам ја имате спомнато Маријанти. Па еве ја и неа:



 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
диме напиша:
Сега ги читав сите страници и гледам ја имате спомнато Маријанти. Па еве ја и неа:




Не ти се гледа сликата. Под итно да ја поправиш
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Sto znam, jas imam koleski od Bitola i mnogu mi se dragi imm doagano vo Bitola i sekogas sum sezapoznavala so fini devojki vo prava smisla na zborot. E sega ne znam, mozebi si imate nekoi krugovi vie tamu kaj sto odat takvite sponzorusi. Mene mi se super, pozdrav
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Abe ne znam zaso velat deka bitolcankite bile devojki so koi tesko se pravelo muabet,ja dobiv sosema sprotiven vpecatok imam nekolku koleski od tamu na fax i bas se druzeljubivi.dobri deki se bitolcani
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.023
Поени од реакции
608
Zavisi koja kako :toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Нај кул луѓе. Женските се ”авиони” ама сите се со дигнати носови. Незнам зашо така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom