Што мислите за Битолчани?

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Sandra 432 напиша:
Abe nema kako bitolcanki najlicni vo cela Makedonija ,a toj so zbora vaka, taka znaci e ljubomorennnn. Vo pravo sum bitolcanki????????????
Треба да прашаш дали има попластични од Битолчанки? Сепак чест на исклучоци :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Vistina e to za devojkite vo Rascekor sto se prodavaat za edno sokce,a vo ponovo vreme i za viza(najcesto grcka).
Jasno e i vo site vesnici (te bitolski,te ne znam kakvi) go pisuva istoto: deka kako sto mozis tamu lesno do zena da dojdis,nigde drugo mesto ne mozis.
Ali to ne znaci deka site istoto go pravat.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Читајќи вака глеам дека сега Расчекор е некако најактуелно за коментар,а и нормално да е така,топ е засега.САмо ме интересира
кај е сега шемата Битола освен таму?Зашо коа ќе дојдам Бт сакам да знам каде да одам!!!Кое е добро местенце освен Расчекор,каде има добра журка?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
јас за Битолчанки можам да кажам све најубо. Ко бев таму ми беше интересно да ги гледам, како да се натпреварувет која од која поубо ќе се облечит... Во секој случај само пофалби за нив.
 
Член од
16 ноември 2005
Мислења
25
Поени од реакции
0
Abe deka bitolcanki se najubavi , ne se.Mozi da se reci deka se najkrenati , najpufli :).A i toa za "Rascekor" sto pisuvase vo vesnicite e vistina, ako si so stranski pasos plakjash edna pijacka i si zaminuvash so zenska.

P.S. Sekako deka ima i iskljuchoci bez koi ovaj grad bi bil nepodnosliv za ziveenje.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
АуРоРа напиша:
Читајќи вака глеам дека сега Расчекор е некако најактуелно за коментар,а и нормално да е така,топ е засега.САмо ме интересира
кај е сега шемата Битола освен таму?Зашо коа ќе дојдам Бт сакам да знам каде да одам!!!Кое е добро местенце освен Расчекор,каде има добра журка?
Едноставен одговор: Нигде!
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Gresis , Trif x ili Fx ili Tri x ne znam tocno imeto ama ako si za salsa , reaagetone , latino (love and summer) togas toe mestoto vo koso na staklenata nakrshi Probanka :) Baska ubaj luge se berat :) Provereno e ova:)
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Па можеби не се најубави но високо котираат на ранг листата за најубави.Од една страна тука е убавината со која пленат но за разлика од нивното ниво на култура ги држат последните места.Ептем бре тоа стануваат се поопнати и поопнати,чудо нешто.Еден е критериумот за грците а друг за останатите.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Сепак ќе да се најубави :)
Не се збора за џабе.
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
`Ангелче` напиша:
Сепак ќе да се најубави :)
Не се збора за џабе.
А дали убавината се гледа на тоа колку повеќе шминка ќе ставиш на лицето или пак она природното а?:zlo:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Pa vaka Bt ima super cupinja(devojki) :)
ama so se pufli smizli ili nesto drugo da ne spomnuvam so to si se posebni koja od koja da se kreni poke. Znat samo od nosot pravo, treba so kamen da frlis po niv da se svrtat, se razbira ima iskluoci, no site se stremat kon toa :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
`Ангелче` напиша:
Едноставен одговор: Нигде!
Pa segde e ubavo samo zavisi ti kako ke si se zabavuvas :) ne e so do lokalite sto velam jas ne e vazno kaj si vazno e so koj si :) INaku dobri mesta se od kaficite GT, Intermezzo, SImbol, pomirni malku Tac, Lektira. Od diskotekite Infinity i Rascekor. Isto taka ako si za pienje Pab Shrek ili Pab DE niro
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Добри се, за друштво мислам дека се најдобри, барем јас имам такво искуство, а за вас не знам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom