Што мислите за Битолчани?

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Abe super ni e gradot (Bitola) ama zal mi e sto golem del od naselenieto e nekolku cekori nazad od sovremenata civilizacija.
Gradonacalnikot Vladimir Taleski si go postovam oti e pameten covek i konecno na nekoj mu tekna da napraj nesto za gradot...
Inaku za ubaj se znaj deka najubaj sme :toe:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Веке трет месец сум у Битола на фак и неможам да се пожалам , се е ок , нокен живот , жени полно :) се најубаво :) ама сепак Струмица си ја сакам најного :) поздрав Битолчани ...
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
NAJ NAJ od makedonija za se osven za sopruznicki?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!???! a so velite ne ke moze komsijata od doma da go izbrkate
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Bitolcanki se zakon. A imam i mnogu drugarcina od Bitola pa se na se se super narod.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
убави девојки барем повеќето ама ...... пуфли бе :) :) :)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Абе ваљда има и добри женски и меѓу нив...дур не видам не можам да бидам сигурен:cug: .
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
ee super se samo ama ako sedis pojke od 10 sati pocnuvat da stanvat dosadni i pojke ne zabelezvas ubajna tuku kako pobrzo da ja ispratis :vozbud:
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Ја лани имав прилично убоо искуство во Битола. Бевме со другарка ми на Пелистер, преспавме кај тетка и на село, и вечерта ќе искачаме во Битола.. Облечени во фармерки, патичиња и џемперчиња, ја преживеавме некако модната ревија на Широк Сокак, и влеговме во некој кафиќ кој изгледаше убаво и звучеше сосема пристојно. Се сместивме у ќош и се подзатскривме малце оти бевме засрамени од шминката и длабоките деколтеа (ја иако женско не можев а да не буљам по цицки наоколу, не сум видела толкав број на истурени цицки во исто време). И тогаш дое келнерот, еден симпатичен дечко и уште пред да отвориме уста за да порачуваме ни вика: “Да погодам, вие сте од Скопје“

Да не должам, цела вечер бевме центар на внимание на сите момци наоколу, иако во споредба со останатите девојки личевме на сиви глувци :) Дури и со кола не вратија до селото наше .. WOW, what an ego boost!

Изгледа точно било тоа шо ми го збореше еден колега, Битолчанец: “Од кал да е, од Скопје да е“. Зошто бе вака?!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ја лани имав прилично убоо искуство во Битола. Бевме со другарка ми на Пелистер, преспавме кај тетка и на село, и вечерта ќе искачаме во Битола.. Облечени во фармерки, патичиња и џемперчиња, ја преживеавме некако модната ревија на Широк Сокак, и влеговме во некој кафиќ кој изгледаше убаво и звучеше сосема пристојно. Се сместивме у ќош и се подзатскривме малце оти бевме засрамени од шминката и длабоките деколтеа (ја иако женско не можев а да не буљам по цицки наоколу, не сум видела толкав број на истурени цицки во исто време). И тогаш дое келнерот, еден симпатичен дечко и уште пред да отвориме уста за да порачуваме ни вика: “Да погодам, вие сте од Скопје“

Да не должам, цела вечер бевме центар на внимание на сите момци наоколу, иако во споредба со останатите девојки личевме на сиви глувци :) Дури и со кола не вратија до селото наше .. WOW, what an ego boost!

Изгледа точно било тоа шо ми го збореше еден колега, Битолчанец: “Од кал да е, од Скопје да е“. Зошто бе вака?!
Видел некој нови жртви :)
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Веке трет месец сум у Битола на фак и неможам да се пожалам , се е ок , нокен живот , жени полно :) се најубаво :) ама сепак Струмица си ја сакам најного :) поздрав Битолчани ...
Нормално ... така треба ... Струмица да си ја сакаш најмногу :) поздрав и до тебе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom