Што мислат Македонците за политиката на Бугарија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2021
Мислења
31
Поени од реакции
18
Кутрите срби ...они се неоправдани...
Видовме колку са ангели небесни преди 20 години у Босна ...
Наравно да јесмо небески народ.Шта теби ту није јасно?Поготову у вези ткз."Босне".
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
186
Поени од реакции
206
А како зближување на односите со Бугарија ќе го спречи тоа?
Па можеби ќе го спречи да не отиде цела територија во неповрат. Некои делови се веќе загубени и тоа е неповратно. Но како што тргнало може и цела да ја загубиме. Албанците веќе играат попаметно и на време и не сакаат делење и размена на територии. Знаат дека времето игра во нивна полза и дека може да земат повеќе во иднина отколку во моментов. Грците немаат аспирации кон нашата територија што беше и потврдено кога ја одбија понудата на Милошевиќ за делба на Македонија.
Точно татар, сите сте убивале Македонци, сте колеле, палеле, беселе, стрелале, сите сте исти ѓубриња и србите, и грците, и вие, и шиптарит.е, ама вие сте најголемите меѓу нив.
Ауу сега ме повреди, готово ќе плачам.
Кур магарешки ако Татар ти е најголема фобија во животот. Црнци да ти го опнат...
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
733
Поени од реакции
2.384
Секогаш сум се двоумел кој ја започнел војната во 2001, си имам сомнежи дека беше почнато од вас ама американците ви ја киднапираа damage control финтава.
Сеа и ти не глуми лудило кој ја почнал. Имало многу задскриени игри и некако има многу нејасни работи за текот и дејствата, а тоа кој ја почнал се знае. Љубчо изјави во интервју дека тој и Трајковски му дале предлог на амбасадорот на УСА за ова и веднаш биле одбиени и тука престанала таа идеја. Скоро имаше интервју од дојче веле и прашуваат рандом борец на учк од кичевско село си кажа дека мислел се бори за голема албанија и неверувал дека пак ќе треба да живее со каурите.
 
Член од
6 февруари 2021
Мислења
31
Поени од реакции
18
Пратим овај форум понекад.
Повремено само свратим.Језичка је препрека увек чинила да се никад не региструјем.
Али сам одлучио да то сада ипак урадим.
Тешко ми је да пратим форум јер македонски не знам али се сналазим помало.
Дошао сам да кажем следеће.
Македонци нису бугари.Нису то никада били нити ће то икада бити.
Бугарска пропаганда је сасвим јадна а политика више него бедна.
Поступци бугарских политичара су на нивоу цигана.
Толико о бедницима под именом бугари.
Што се нас Срба тиче.
За нас су Македонци братски народ и ми немамо жеље нити да их убеђујемо да су Срби нити нам треба територија Македоније за разлику од циганчића из бугарске.
Надам се да сам био јасан.Ово није мој лични став.Ово је општи став српског народа.
Автоматски споено мислење:

Пратим овај форум понекад.
Повремено само свратим.Језичка је препрека увек чинила да се никад не региструјем.
Али сам одлучио да то сада ипак урадим.
Тешко ми је да пратим форум јер македонски не знам али се сналазим помало.
Дошао сам да кажем следеће.
Македонци нису бугари.Нису то никада били нити ће то икада бити.
Бугарска пропаганда је сасвим јадна а политика више него бедна.
Поступци бугарских политичара су на нивоу цигана.
Толико о бедницима под именом бугари.
Што се нас Срба тиче.
За нас су Македонци братски народ и ми немамо жеље нити да их убеђујемо да су Срби нити нам треба територија Македоније за разлику од циганчића из бугарске.
Надам се да сам био јасан.Ово није мој лични став.Ово је општи став српског народа.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.317
Поени од реакции
3.117
Сеа и ти не глуми лудило кој ја почнал. Имало многу задскриени игри и некако има многу нејасни работи за текот и дејствата, а тоа кој ја почнал се знае. Љубчо изјави во интервју дека тој и Трајковски му дале предлог на амбасадорот на УСА за ова и веднаш биле одбиени и тука престанала таа идеја. Скоро имаше интервју од дојче веле и прашуваат рандом борец на учк од кичевско село си кажа дека мислел се бори за голема албанија и неверувал дека пак ќе треба да живее со каурите.
Реално рамковниот договор американците ќе можеа да го принудат без никаква војна.
Не е важно што мисли обичниот граѓанин, уште помалку тој што носи пушка. Најмалку знаат што и зошто се случува.
 

Ramlösa

тешка будала
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.340
Поени од реакции
2.082
Ама за грците и србите немате погрден збор, тоа е тој ставопочит во вашето днка.
А што е со односот меѓу Грците и Албанците?

Во Грција вера и имиња менувате само полесно да се асимилирате, а не пак да се однесувате како тука, ќе ве снема од таму за 12 секунди.
Не збори за стравопочит, не сте поарни.
 
Член од
6 февруари 2021
Мислења
31
Поени од реакции
18
Пратим овај форум понекад.
Повремено само свратим.Језичка је препрека увек чинила да се никад не региструјем.
Али сам одлучио да то сада ипак урадим.
Тешко ми је да пратим форум јер македонски не знам али се сналазим помало.
Дошао сам да кажем следеће.
Македонци нису бугари.Нису то никада били нити ће то икада бити.
Бугарска пропаганда је сасвим јадна а политика више него бедна.
Поступци бугарских политичара су на нивоу цигана.
Толико о бедницима под именом бугари.
Што се нас Срба тиче.
За нас су Македонци братски народ и ми немамо жеље нити да их убеђујемо да су Срби нити нам треба територија Македоније за разлику од циганчића из бугарске.
Надам се да сам био јасан.Ово није мој лични став.Ово је општи став српског народа.
Па можеби ќе го спречи да не отиде цела територија во неповрат. Некои делови се веќе загубени и тоа е неповратно. Но како што тргнало може и цела да ја загубиме. Албанците веќе играат попаметно и на време и не сакаат делење и размена на територии. Знаат дека времето игра во нивна полза и дека може да земат повеќе во иднина отколку во моментов. Грците немаат аспирации кон нашата територија што беше и потврдено кога ја одбија понудата на Милошевиќ за делба на Македонија.


Ауу сега ме повреди, готово ќе плачам.
Кур магарешки ако Татар ти е најголема фобија во животот. Црнци да ти го опнат...
А бугари ће да спасу Македонију тако што ће да је припоје бугарској?
Смешно.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.987
Поени од реакции
19.001
Па можеби ќе го спречи да не отиде цела територија во неповрат. Некои делови се веќе загубени и тоа е неповратно. Но како што тргнало може и цела да ја загубиме. Албанците веќе играат попаметно и на време и не сакаат делење и размена на територии. Знаат дека времето игра во нивна полза и дека може да земат повеќе во иднина отколку во моментов. Грците немаат аспирации кон нашата територија што беше и потврдено кога ја одбија понудата на Милошевиќ за делба на Македонија.
Пак не разбирам. Што значи тоа цела територија да отиде во неповрат? Цела територија да се приклучи на евентуална Голема Албанија? Па тоа е 3 пати подобро отколку да се расцепи територијата помеѓу повеќе држави.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.317
Поени од реакции
3.117
А што е со односот меѓу Грците и Албанците?

Во Грција вера и имиња менувате само полесно да се асимилирате, а не пак да се однесувате како тука, ќе ве снема од таму за 12 секунди.
Не збори за стравопочит, не сте поарни.
Ама барем не измислуваме погрдни зборови како вие. Тоа што немате за србите и грците кажува дека сте индоктринирани од србите во секоја сфера.
 
Член од
6 февруари 2021
Мислења
31
Поени од реакции
18
Ама барем не измислуваме погрдни зборови како вие. Тоа што немате за србите и грците кажува дека сте индоктринирани од србите во секоја сфера.
Не нису индоктринирани него ми од њих не тражимо ништа,не уцењујемо их,ако нешто можемо да помогнемо,помогнемо ако не, трудимо се да им не одмажемо.
Тако то раде пријатељи за разлику од цигана из бугарске.:)
 

Ramlösa

тешка будала
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.340
Поени од реакции
2.082
Ама барем не измислуваме погрдни зборови како вие. Тоа што немате за србите и грците кажува дека сте индоктринирани од србите во секоја сфера.
Да да знам, најголеми светци испаднавте вие Албанците, а реалноста сосема поинаква.

За Србите не сум чул, за Грците има Ѓупци/Цигани.
 
Член од
6 февруари 2021
Мислења
31
Поени од реакции
18
А да ја споиме со Србија?
Не.
Македонија припада Македонцима.
Нама Србима одговара независна Македонија у добрим односима са Србијом.
Автоматски споено мислење:

Ми Срби немамо шта да кријемо.
Наши планови су сасвим јасни и опште познати свима.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.249
Поени од реакции
900
Никако, може само да ја влоши ситуацијата бидејки во моментов Албанија и Бугарија имаат заеднички интерес за пропаѓање (поделба) на Македонија

Сојузници за спречување на овие болни амбиции треба да бараме кај Грците и Србите
ги знаем твоите сојузници :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom