Што кога ќе се посомневате во партнерот?

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Па сега... најверојатно сте страдале поради тоа. Можеби поради недостаток на комуникација, или различни мислења и ставови... Најтрагичното е што голема е можноста двајцата искрено да се сакале, но ако постојано се несогласувале, тогаш подобро е таквата врска, и покрај љубовта, да биде прекината, отколку да продолжи во своевиден коктел на љубов, сомнежи и кавги.
Обострана љубов, ама сонежи произведени од едната страна, односно не од мојата... значи имала проблем особата убаво кажа претходно пријателчето... во прашање е комплекс или суета... доволна желба да го масакрира искреното и да го прави неискено...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Па секако, секогаш постои некој сомнеж. Но, зависи дали брзо минува.. Ми се има случено многу пати. Не сум се сомневала во верноста и слично, бидејќи за тоа можам да дознаам како-така. Она што ме измачувало е вистинските чувства за мене, како тој ме доживува мене и нашата врска, дали му значам колку тој мене или помалку/повеќе..
Ах, зошто не сум од оние кои `пукаат` од прва и прашуваат без гајле?
Не можам да го прашам отворено. Можеби ќе си помисли дека се сомневам во него и ќе се навреди, можеби и нема да го добијам посакуваниот одговор или само поштено ќе гледа што побрзо да се `ослободи` од моето прашање.
Кога се случува ова, веднаш барам совет од најблискиот пријател во кој имам безрезервна доверба и ми е секогаш на располагање со најдобрите совети. Две глави размислуваат подобро од една. И согледувам дека оној кој гледа од страна, гледа подобро... И во принцип успеваат да ме убедат дека типот едноставно ме сака и нема причина за сомнежи. Тоа е обично прашање кое е неизбежно во нашите глави, макар сме биле најсреќните и најисполнетите во таа врска.
Инаку, стварно не би употребувала поинакви методи. Не ми паднало на памет никогаш такво нешто, а и патетично ми е.
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Па секако, секогаш постои некој сомнеж. Но, зависи дали брзо минува.. Ми се има случено многу пати. Не сум се сомневала во верноста и слично, бидејќи за тоа можам да дознаам како-така. Она што ме измачувало е вистинските чувства за мене, како тој ме доживува мене и нашата врска, дали му значам колку тој мене или помалку/повеќе..
Ах, зошто не сум од оние кои `пукаат` од прва и прашуваат без гајле?
Не можам да го прашам отворено. Можеби ќе си помисли дека се сомневам во него и ќе се навреди, можеби и нема да го добијам посакуваниот одговор или само поштено ќе гледа што побрзо да се `ослободи` од моето прашање.
Кога се случува ова, веднаш барам совет од најблискиот пријател во кој имам безрезервна доверба и ми е секогаш на располагање со најдобрите совети. Две глави размислуваат подобро од една. И согледувам дека оној кој гледа од страна, гледа подобро... И во принцип успеваат да ме убедат дека типот едноставно ме сака и нема причина за сомнежи. Тоа е обично прашање кое е неизбежно во нашите глави, макар сме биле најсреќните и најисполнетите во таа врска.
Инаку, стварно не би употребувала поинакви методи. Не ми паднало на памет никогаш такво нешто, а и патетично ми е.

Алал да ти е за ова... Поштуем.. сосема искрен одговор... ти благодарам... :) :helou:
 
O

Out Boy

Гостин
Обострана љубов, ама сонежи произведени од едната страна, односно не од мојата... значи имала проблем особата убаво кажа претходно пријателчето... во прашање е комплекс или суета... доволна желба да го масакрира искреното и да го прави неискено...
А добро бе брат, ти да не си ја лажел таа особа со некои ситни лаги, па поради тоа таа помислила дека си способен да ја лажеш и за се’ понатаму? Си ја излажал ли некогаш дека си бил некаде, а всушност да си бил на друго место? Да не си избрзал нешто со неа, па поради тоа таа да се сомнеава во твоите намери, и покрај тоа што ти може и да и’ се колнеш дека си искрен со неа? Не знам, ама од искуство ми е познато дека кога ќе го фатам партнерот во лага, потоа и за да му поверувам на чиста вистина, ми требаат докази. Лошо е кога врската ќе се заплетка во ланец на ситни “невини“ лагички. Потоа и чистата вистина станува релативна за другиот.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
И сега братче... некој треба да страда поради комплексот? Но тоа е тоа... сакаше минато... доби минато... нема никогаш повеќе да ја повредам суетата или комплексот на таа особа... колку и да ја сакам... ме испонавреди исповреди со сомнежи, СОМНЕЖИТА... :(


Eеее ,таков е животот.Секад мора да има ебана странка,во случајов изгледа ти си.По ова што го пишуваш главното чувство гледам ти е дека едноставно не е фер ,она да ти го прави тоа.Долга ли врска беше ? Погоре (ме мрзи да барам)како да прочитав дека сте раскинале пред 3 дена,вистина ли е?Колку сте разлика во години?
Да не завршила сега факс или се вработила?Многу фактори влијаат !
Размисли добро кога почнала да се сомнева?
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
А добро бе брат, ти да не си ја лажел таа особа со некои ситни лаги, па поради тоа таа помислила дека си способен да ја лажеш и за се’ понатаму? Си ја излажал ли некогаш дека си бил некаде, а всушност да си бил на друго место? Да не си избрзал нешто со неа, па поради тоа таа да се сомнеава во твоите намери, и покрај тоа што ти може и да и’ се колнеш дека си искрен со неа? Не знам, ама од искуство ми е познато дека кога ќе го фатам партнерот во лага, потоа и за да му поверувам на чиста вистина, ми требаат докази. Лошо е кога врската ќе се заплетка во ланец на ситни невини лагички. Потоа и чистата вистина станува релативна за другиот.
А тебе да не ти е позната особава од некаде...? да не се дружите на форумов олку вака полициски шо разглабаш...?? Инаку малите ситни лагички кои ги споменуваш се поради нејзината ситуација... параноична... се извинувам... паниките кои ги креваше, а после тоа праваше како да не се проблем, откако ќе ги испроблематизира... така да... молим те со овие лагички твои... Ако имаш нешто инспелтоско во тебе, ти препорачувам не му го прави тоа на партнерот... оди биди детектив... Така таја особа ми се постави мене... Шо да прам... инспекториште беше а и така гледаше на нашата врска, како крими драма...///
 
O

Out Boy

Гостин
А тебе да не ти е позната особава од некаде...?
:pos2:
Само прашав де. Бараш совет, а не сакаш да одговориш. :toe:
За да се дојде до решение, треба правилно да се постави проблемот... Мислам, извини ако те навредив со прашањата... :pipi:
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
А тебе да не ти е позната особава од некаде...? да не се дружите на форумов олку вака полициски шо разглабаш...?? Инаку малите ситни лагички кои ги споменуваш се поради нејзината ситуација... параноична... се извинувам... паниките кои ги креваше, а после тоа праваше како да не се проблем, откако ќе ги испроблематизира... така да... молим те со овие лагички твои... Ако имаш нешто инспелтоско во тебе, ти препорачувам не му го прави тоа на партнерот... оди биди детектив... Така таја особа ми се постави мене... Шо да прам... инспекториште беше а и така гледаше на нашата врска, како крими драма...///



Пффф,зашто одма не кажа дека те имала фаќано во мали лаги...сосема друга приказна е сега.
Сега ако ја сакаш иди и моли ја...
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Eеее ,таков е животот.Секад мора да има ебана странка,во случајов изгледа ти си.По ова што го пишуваш главното чувство гледам ти е дека едноставно не е фер ,она да ти го прави тоа.Долга ли врска беше ? Погоре (ме мрзи да барам)како да прочитав дека сте раскинале пред 3 дена,вистина ли е?Колку сте разлика во години?
Да не завршила сега факс или се вработила?Многу фактори влијаат !
Размисли добро кога почнала да се сомнева?
1. Во Прва врска беше... 2. една година помалку од мене имаше 3. Премногу себично гледаше, затоа се појавуваа сомнежите 4. Правеше од ништо нешто... дури и се довдеов на 2 пати дали да и кажам дека сум кај бившата, со која не ни одеше и по еден месец раскинавме *немаше некоја љубов и решивме да останеме пријатели, од што се разви големо другарство наново, додека ја запознав оваа особа која од памет не можам да ја извадам и покрај муабетите што ми ги плесна „искористувач у душа, сум сакал само од секс, не од љубов, ги колнеше парите кои ги фрлила таа особа за доаѓање, пошто не е од тука... бараше работа три месеци, никако не најдуваше, не сакала да работи келнерство, не ова не она и си чекаше така... јас и имав речено дека ќе издржам на далечина врска, но и напоменав дека онлајн врска тешко се одржува затоа што сомнежите се јаки... па ете се појавија и сомнежите и ми ги лупаше нон стоп иако мислам дека потсвесно беше сигурна таа особа дека не сум способен да ја изневерам затоа што целото срце и душа ми ги имаше заробено... а таа бившата личност... стварно ја ценам како другар без разлика со кој се дружи таа и како се дружи.. битно мене не ми прави проблеми, не ме убедува да легнам со неа... ако сум сакал да остана со бившата и ако стварно имало љубов, немало да почнам врска после поминати 3 месеци.... Тогаш запозав нешто искрено, нешто што само на тоа се дразнев (се палев) љубов на прв поглед, после две недели поминати на интернет комуникација... И така.. тоа е накратко... ме боли ова што го зборувам... никогаш не најде за згодно да се осврне на другата страна да види што прави и колку го прави тоа разумно...
:toe:
 
O

Out Boy

Гостин
Премногу себично гледаше, затоа се појавуваа сомнежите. Правеше од ништо нешто... дури и се довдеов на 2 пати дали да и кажам дека сум кај бившата, со која не ни одеше и по еден месец раскинавме ...јас и имав речено дека ќе издржам на далечина врска, но и напоменав дека онлајн врска тешко се одржува затоа што сомнежите се јаки... па ете се појавија и сомнежите и ми ги лупаше нон стоп... И така.. тоа е накратко... ме боли ова што го зборувам... никогаш не најде за згодно да се осврне на другата страна да види што прави и колку го прави тоа разумно...
:toe:
:icon_eek: А зошто си ја лажел дека не си кај бившата, ако ја сметаш само за другарка? Всушност, што си барал кај бившата?
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
:pos2:
Само прашав де. Бараш совет, а не сакаш да одговориш. :toe:
За да се дојде до решение, треба правилно да се постави проблемот... Мислам, извини ако те навредив со прашањата... :pipi:

Е кај сега не виде одговор... хмм ... ок ајде нема везе не сакам да се расправам...

:icon_eek: А зошто си ја лажел дека не си кај бившата, ако ја сметаш само за другарка? Всушност, што си барал кај бившата?

Оти направила неколку сцени пред тоа... кога сум бил искрен и кога сум и кажал... тој страв како ќе изреагира кога пак ќе бидам искрен и ќе и кажам./// пак да не почне да хистерише ... тоа беа хистерични сомнежи... мојата искреност не се почитуваше... а тоа што двапати не сум и кажал после хистериите не значи дека сум ја лажел... еднаш имав проблем кој морав д аго решам со неа и со нејзини другарки кои ми се лично и мене другарки, и морав да и кажам дека сум дома... за да не почне да хистерише па пред сите таму да земам да се расправам по телефон (поучен од претходно) а после тоа втор пат се случи еве ако сакаш подетално ( кога бев кај таа моја бивша, која сега ми е добра другарка и ме поддржува да се смирам со оваа дотилна особа з за која зборам... бевме со неа и со дечко и кај друга другарка која мене ме викна каде што живее со цимерките да им ја поправам чешмата од куњата и ми се јави бившата и ме праша кај сум... јас одговорив таму и таму правам чешма... и во ред се.. за после да разбери од дечкото на другарка ми дека сум бил таму со нив... и да почне да хистерише дека таа е во право дека јас ум кријал не сум кажал со кој сум тами (а таму бевме 10 души, што ни на крај памет не ми текна на тоа таму сум и тами да додадам со овој оној вака онака... и толку сомнежите вкрај се наредија без потреба... толку... има и други работи но со цел да остане се како што треба на форумов,,, нема да ја приватизирам темава...

Продолжете со независни коментари...

Пффф,зашто одма не кажа дека те имала фаќано во мали лаги...сосема друга приказна е сега.
Сега ако ја сакаш иди и моли ја...

прочитај малку... да видиш дека не сум ја лажел... туку тоа се случи еднаш.... и тоа не беше лага туку преветивно заради нејзиното хистеришење кога искрено ќе и кажев претходно дека сум таму и таму без таа да ме праша.... и у осталом нема веза .. немам сила да ја молам... за да ме навредува уште повеќе кога и телото и душата ми е чиста/// светса најчиста... барем јас имав совест ако таа особа немаше и гледаше само да гази се шо ќе мисли дека не е како нејзе и не размислува како нејзе...
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Кога ќе се посомневам не реагирам одма како што има некој што праат испади туку си седам мирен како ништо да незнам и се праам како се да е ОК.
После тоа идам чекор по чекор да се доближам повеќе до тоа што се сомневам и ако испаднат сомнежите вистина тогаш ќе разговарам да се воочи зашто е тоа така.
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Кога ќе се посомневам не реагирам одма како што има некој што праат испади туку си седам мирен како ништо да незнам и се праам како се да е ОК.
После тоа идам чекор по чекор да се доближам повеќе до тоа што се сомневам и ако испаднат сомнежите вистина тогаш ќе разговарам да се воочи зашто е тоа така.
Ех да го прават сите тоа... ама дали би реаграл и ако искрено ти каже каде е и со кого е, без да ја прашаш ... дали ќе правиш сцени на тоа... и колку ќе биде она пак способна да ти каже за такво нешто, ако еднаш те убедувала дека нема врска омнежот дека ова и дека она... тоа е многу дикутабилно...
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Види во врска бев 2 години и не се сомневав во неа задоа што немаше потреба,не ме лажеше.Секаде каде што одеше ми кажуваше сама без ја да прашам.Кога ќе ми рече ќе ми рече ќе идам со другарки таму и таму и стварно така е.Еднаш чисто онака ми текна да идам на тоа место каде што ми рече дека ќе биде без она да знае и вистина беше таму и тие другарки што ми кажа и исто така ми рече дека после тоа ќе си оди дома.Ја чекав јас до крај и вистина така направи.После тоа се качи во такси и ми се јави да ми каже дека иде дома за одам јас кај неа.Неколку пати го имам ова направено и вистина не ме лажеше.
Значи после тоа немаше потреба за сомнеж,а и многу ретко излегуваше без мене.Може највеќе 2-3 пати во 4-5 месеци.Нејќеше нигде без мене да иде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom