Што кога ќе се посомневате во партнерот?

Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
хахахаахха смешкиии па тогаш нека не изневерува..едноставно кажано
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Кога ќе се посомневам во женската следи онаа народната кога Насрдин Оџа си ги тепал децата пред да ги прати за вода, зашто откако ќе ги искршат стомните касно е веќе...:vozbud:
Шега на страна, кажувам на најдобри другари и другарки да ја гледаат што прави.
Шпионско е малце, али има ефект. Сум фатил 1 како ме вара.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Разговарам со неа на таа тема, и си расчистувам секакви сомневања. :smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Разговарам со неа на таа тема, и си расчистувам секакви сомневања. :smir:
и демек ако разговараш и ако ја прашаш дали те изневерува она ако веќе го направила тоа сигурно дека ќе ти рече "да златен,те изневерувам"
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Ако се посомневаш ќути си и испитувај си во тајност... :wink: ако признаеш дека се сомневаш колку е можно повеќе ќе гледа да скрие било што...
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Ако нешто ме мачи во врска со неа, директно кажувам што е и како е. Доколку таа навистина ме сака ќе разговара со мене. Доколку избегнува разговор, тогаш порано или подоцна е крај.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ќе си кажам директно што ме мачи, зошто мазохизам не љубам кога се во прашање моите нервни клетки.
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Во една врска секогаш ценам искреност. Кога ќе се посомневам дека девојка ми "гледа на друга страна", ја седнувам до мене, отворено и ги кажувам моите сомнежи и ја прашувам зошто е тоа така? Доколку гледам дека ме лаже или не сака повеќе да сме во врска, тогаш следува раскинување. Кратко и едноставно, по брза постапка.
 
?

..........

Гостин
Незнам како би постапил во таква ситуација, не сум се нашол во таква психичка фрка.......
 
Член од
23 август 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Темава е создадена исто како за мене.Мене ми е вака.Сакам да ви кажам на сите дека полошо нешто од сомнеж нема.Не знаете колку е болно да си во ваква ситуација.Немаш доказ,а чуствата ти викаат нешто сосема друго,тој исто нешто сосема друго,не можеш да спиеш и се разбудуваш со помислата зошто патиш толку од тој сомнеж што ти ја гризе душата.Верувале или не,мене ми е вака.Ви кажувам од искуство,еве патам веќе неколку месеци но решение нема.Не знам како да одговорам на темава бидејќи мене ми е вака,кога би знаела и овде би напишала.Останува само да чекаш и да видеш ш:toe:то се времето ќе донесе!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ќе си кажам директно што ме мачи, зошто мазохизам не љубам кога се во прашање моите нервни клетки.
Ти му кажуваш што те мачи,а он ти вика дека се е по старо,дека е тоа твој филм.Се будиш утрото повторно со истиот сомнеж,што понатаму?
 

ThE LaDy CrOfT

lovely...
Член од
11 јануари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
ако претходно ме лажел и сум го дознала,а било ситница, значи дека преминувам на акција...Ќе го ставам на тест...па ако положи , положи ако не,збогум со здравје секој може без секој...А ако не ме лажел и немало претходно причина за сомнеж само со муабет ќе се разрешат сите сомнежи..:toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
ако претходно ме лажел и сум го дознала,а било ситница, значи дека преминувам на акција...Ќе го ставам на тест...па ако положи , положи ако не,збогум со здравје секој може без секој...А ако не ме лажел и немало претходно причина за сомнеж само со муабет ќе се разрешат сите сомнежи..:toe:
Може ли некој пример за тест?Се криеш зад зграда,шеташ со двоглед,се појавуваш како падобранец во кафиќ...што би направила?
 
M

marsovka

Гостин
Ти му кажуваш што те мачи,а он ти вика дека се е по старо,дека е тоа твој филм.Се будиш утрото повторно со истиот сомнеж,што понатаму?
Слушај го инстиктот, тоа е тоа. За месец дена се ќе излезе на видело ретко кој може да крие повеќе од месец дена нешто совршено.

Последниот пат кога јас се посомневав се оладив и после месец раскинавме , самиот си призна.
само во случај ако имате интиуција ако немате е па децо активирај операција тетки стринки следење приватни детективи
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Ќе го викнеш другарот да праша дали можи за 100 евра, ако речи можи тибам среќата :icon_lol:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom