Што кога тој/таа има девојка/дечко?

Што кога тој има девојка?


  • Вкупно гласачи
    228

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
mary_jane напиша:
мало демантирање...немора да значи дека си подобра од девојката,напротив,може на момакот му треба мал излет со било која па еве налетал на тебе(зборам во глобала,не конкретно за тебе)
ај стави се малце во ситуација на девојката,со тој дечко со кој што ќе си бидете посветени,он наоѓа некоја за излет,и?како би се осеќала?
а сериозно не е,доколку момакот знае да игра паметно и не го фатат,тогаш е ок,ама сепак станува збор за взаемна почит нели?
абе добро да...
али сигурно ти не би го изварала со полош од него нели ?:icon_roll
на тоа мислев...
јас повеќе би се накурчила ако дознаам дека ме изварал со некоја полоша од мене, и одма би му раскинала!
А ако ја видам и е некоја добра девојка и у изглед и се...ќе се подразмислам малку...:)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Garfield напиша:
Имам критеруим. Да е умна, убава, згодна, да не лаже и јаде лања! И да нема комплекси за тежината, висината, цицките, газоците, косата (ова ако е појќе од еднуш), а ако е за еднуш само. Мамата, еднаш се живее.
е сеа и ти...
јас на пример, не барам да е згоден кој знае колку.
Ми се десило да ми се свиѓа покрупен дечко, и тоа бааги покрупен, и ми бил еднакво секси како и некој слаб да кажеме...обичен:wink:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
ThA-BiTcH напиша:
абе добро да...
али сигурно ти не би го изварала со полош од него нели ?:icon_roll
на тоа мислев...
јас повеќе би се накурчила ако дознаам дека ме изварал со некоја полоша од мене, и одма би му раскинала!
А ако ја видам и е некоја добра девојка и у изглед и се...ќе се подразмислам малку...:)
:pos: јас воопште не би го изварала,а уште помалце за полош,сепак сакаш да кажеш ако е добра типката може да те прават будала?
во мој случај,ако е ок типката,супер,нека бидат среќни они двајца
знаеш како викаат three is a croud:icon_lol:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
mary_jane напиша:
:pos: јас воопште не би го изварала,а уште помалце за полош,сепак сакаш да кажеш ако е добра типката може да те прават будала?
во мој случај,ако е ок типката,супер,нека бидат среќни они двајца
знаеш како викаат three is a croud:icon_lol:
не бе да ме праат будала...и ти па ај ќе видиш убаво:pos:
Сакав да кажам...ако ме изварал со некоја слатка, убава девојка, може ќе му простам, ете паднал на неа сфакаш?
Значи била доволно добра за да ме замени на саат, два три...
Али чим ми се вратил, значи видел дека не е тоа тоа, и дека сака да биде со мене..
Можеби јас ќе видам кај девојката нешто што мене ми недостигало, ете на пример да речеме насмеана е, весела, знае муабет да напраи бла бла било што, што фалело кај мене.
Можеби тоа фалело кај мене:baeh:
И знаеш за она...можеби дури одкако ќе извараш некој, ќе сфатиш колку е уствари тој најдобар? И дека џабе си се лажела дека мувачот е којзнае колку добар...
Доаѓа и како тест да видиш колку ти го сакаш дечко ти. Сеа не ме сфаќај дека сите треба да се извараат за да видат дали се сакаат али некогаш е така.
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
ThA-BiTcH напиша:
не бе да ме праат будала...и ти па ај ќе видиш убаво:pos:
Сакав да кажам...ако ме изварал со некоја слатка, убава девојка, може ќе му простам, ете паднал на неа сфакаш?
Значи била доволно добра за да ме замени на саат, два три...
Али чим ми се вратил, значи видел дека не е тоа тоа, и дека сака да биде со мене..
Можеби јас ќе видам кај девојката нешто што мене ми недостигало, ете на пример да речеме насмеана е, весела, знае муабет да напраи бла бла било што, што фалело кај мене.
Можеби тоа фалело кај мене:baeh:
И знаеш за она...можеби дури одкако ќе извараш некој, ќе сфатиш колку е уствари тој најдобар? И дека џабе си се лажела дека мувачот е којзнае колку добар...
Доаѓа и како тест да видиш колку ти го сакаш дечко ти. Сеа не ме сфаќај дека сите треба да се извараат за да видат дали се сакаат али некогаш е така.
е тука си у право,факт е дека таков излет може и да спаси врска,сепак што ти гарантира дека нема да го повтори тоа?
сепак скопјево е гооооолемо село,и се знае се за секого,тука лежи зајакот сваќаш?
сепак јас не би се мешала во туѓа врска:)не сакам да бидам на stand by:ne:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
mary_jane напиша:
сепак јас не би се мешала во туѓа врска:)не сакам да бидам на stand by:ne:
Ех, кога сите жени на светов би биле такви ... :wink:
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Абе... сите лешеви ги извадивте...:)

Прво гласам за ”се откажувам”.
Штом си кажува дека е во врска, му значи нешто цурата.
Мада муваџиите не кажуваат дека се во врска, тоа тек отпосле може да кажат
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jas sekogas kazuvam. Ne generaliziraj. Muvacite. Definicija za muvaci?
Vsusnost, sto e bitno. Jas kazuvam, a i si sakaat iako znaat. Koj sum jas da im kazam ne?!!
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Garfield напиша:
Jas sekogas kazuvam. Ne generaliziraj. Muvacite. Definicija za muvaci?
Vsusnost, sto e bitno. Jas kazuvam, a i si sakaat iako znaat. Koj sum jas da im kazam ne?!!
Е ако де, поубаво за тебе, да немаш главоболки...
Ама мене некој ако ми каже дека е во врска, ми звучи како “дај не ме дави“.
Не ми беше целта да генерализирам, само од досегашно искуство си кажав...
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Se otkazuvam uste na start,ako neli,mi kaze tipot na start. Ako mi kaze otkako se zaletam,ne*av. Togas e tesko za mene. Ne se boram za nego kako nekoi devojki. Ima vrska i toa go pocituvam. Se trgam vo nepovrat. I krivo mi e i me boli,no...ke preziveam. Zatoa sto i da ne se trgnam,i da se boram za nego,sekako ke izgubam. Ne e za djabe vo dolga vrska so nea. Ja saka pa zatoa se zaedno. Mozebi mene me posakuva,no tuka ima goooolemaaa razlika. I jas sakam da bidam sakana kako sto toj ja saka nea.Tolku normalno. Se otkazuvam.
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
2
Ако многу ми се допаѓа, сакам барем еднаш да се ќариме. Се разбира одам напред ако има некакво сигналче. Додека немав девојка можеби ќе посакав и нечто плус и го имам сторено тоа, но девојката иако и се сакаше беше многу доблесна и сакаше ништо повеќе од пријателство, со оглед на тоа дека не расчистила со тековниот. Тоа ме натера уште повеќе да ја посакувам. Ако бевме поблиску еден до друг, можеби и ќе успеевме, но не бива љубов преку смс.
И така си фатив друга девојка... Но оваа претходната, секогаш ќе ја ценам како личност.
 

eYeCaNdY

Неодолив
Член од
27 јануари 2006
Мислења
68
Поени од реакции
1
Ако многу ми се допаѓа девојката а има дечко не би се откажал од неа на почеток. Би комуницирал со неа додека можам додека ми е возвратено другарството. За тоа време би се потрудил да видам дали дава некој знак девојката дека можеби тој другиот не е нејзиниот краен избор. Ако го има тој знак не би се откажал долго време и би се трудел да ја освојам. Ако го нема би останал барем пријател.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Епа ако ми каже дека има дечко,јас ќе и речам дека и јас имам девојка-и шо сеа?!
Абе прво еден муабет,за да дознаам дали дечкото нешто и значи,не сака ништо од страна и не знам што,па ако има изгледни шанси тогаш....
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
momentalno mi se sviga mn edno devojce a znam deka i ja mn na nea ama ima decko so isto taka mn i se sviga na nea!e aj so da praam sega?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
barem muvanje !!!
mora nesho da napraaam so devojkata ako mi prai merak mnogu jasno tolku mnogu !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom